niin keksivät tulevaisuudessakin köyhille mielenkiintoisia hetkiä kun joudutte täyttelemään toimeentulohakemuksia. https://areena.yle.fi/1-50654063
Ei muuten ole paljon Marin ja Ohisalo kehuneet lakia jonka saivat aikaan.
Muistakaahan köyhät äänestää demareita, vihreitä ja kokoomusta
6
52
Vastaukset
- Anonyymi
Pättöksen takana ovat kepu ja kokoomus eli porvaripuolueet.
- Anonyymi
Eihän se ole lainsäädännön vika, jos sen täytäntöönpano on hoidettu huonosti. KELA ei ole varautunut asiaan, sieltä se syy löytyy.
- Anonyymi
Eihän ministerit päätä laeista. Eduskunta tekee päätökset.
Lisää keppiä köyhille jos eivät ymmärrä mennä töihin. Rahalla se köyhyys voitetaan.
- Anonyymi
Kaikille ei riitä työtä (sellaista jolla tulee toimeen ilman tukia) nykymaailmassa.
- Anonyymi
Ei, ei! Ja siksi, koska Punavihreät eivät hoida kuntoon Suomen ja suomalaisten asioita, vaan kaikki heidän mielenkiintonsa ja tarmonsa kohdistuu ulkomaalaisten ja ulkomaiden asioiden hoitoon ja oikeuksien toteutumiseen. Rahatkin virtaa Suomesta ulkomaiden suuntaan, suomalaisille vain lisää velkaa ja velvotteita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901965
- 1131063
- 1141052
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21775- 53720
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä32663ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42618Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9492