ykkönen on suomalaisten hyvinvoinnin kannalta ainut mahdollisuus.Tämä maa on kohta konkurssissa jos nykyinen vasemmisto kommunistinen linja saa jatkua. Piipertäjät haluavat ,että rullatuolipotilaskin vaihtaa sähköpyörään kyl,kyl, kepulle kelpaa kaikki rkp taas on vieraassa maassa.
Tämänhetkinen gallup
Anonyymi
950
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Puupääpersut ovat mahdollisuus vain Pietarin trollitehtaalle.
Niin näyttää tämä kirjoittaja olevan umpipuupää.
Onhan tämän hallitus sentään jotakin saanut aikaa. Esim valtionvelka on saatu huikeaan nousuun samoin työttömyys. Rahalahjoituksissa ulkomaille on tehty suomen ennätys. Vielä kun saadaan saastuttavat tehtaat saastuttamaan kiinaan, niin hyvin pyyhkii.Mökin mummon kuntokin nousee, kun lopetetaan öljylämmitys, ja viedään tilalle hyppynaru lämmitys, tällä keinolla säästetään terveysmenoissa. Tällä hallituksen logiigalla talous saadaan nousuun, tosin en tiedä missä maassa.
Täystuhon viimeisin saavutus, on autojen romutuspalkkioiden kaikkien aikojen farssi. Pahan ilman lintu varis on muuttunut demari harakaksi. Kaikki mihin nykyinen täystuhohallitus tarttuu tuhoutuu täydellisesti. Kepulien olisi nyt äkkiä lähdettävä hallituksesta, että saataisiin uudet päättäjät. Huonommaksi ei voi mikään kokoonpano asiota saattaa.
Persu ei ole saanut yhtään mitään muuta aikaiseksi kuin eripuraa kaikkien muiden pulueiden ja heidän välillään. Siinä meneekin juuri jako: Tyhjähuutaja Persut vastaan demokraattisia arvoja ja asiallista käyttäytymistä korostavat kaikki muut puolueet.
Joo hyvin tuntuu olevan demokraattista, ja solidaarista kaikille muille paitsi oman maan kansalaisille.
PS haluaa keskittyä hoitamaan suomalaisten asioita ja ratkomaan kotimaan ongelmia eikä koko maailman.
Persut on paras muut tulee kaukaa peräs.... Kyllähän se syö rotan lailla, kun ryvettyneet pelin pelurit putoaa kuin suomalaisten rahat ulkomaille. Onneksi enemmistö on tolkun ihmisiä, ja maanpetturit ei saa kannatusta.
Tämä hallitus on kaikkien aikojen surkein. Mitään ei ole saatu aikaiseksi, joku tossa kirjotti täystuhohallituksesta kyllä oli osuvasti sanottu.