Pystyykö eroakirkosta.fi siihen??? Todellinen haamuraja.
Miljoona eroa olisi komeaa!
10
339
Vastaukset
- Anonyymi
Puhkaistaan nyt ensin 800 000 ja asetetaan sen jälkeen seuraava tavoite.
Riippuu siitä miten DVV toimii. Jos erot siirtyvät sen palveluun ja se tuottaa tilastoja, niin EK:n nykyinen laskuri hyytyy.
Jos mennään nykymallissa, niin ei miljoonassa liene mitään kummallista. Se on vain kuusi vuotta lisää, tai viisi jos tulee vähän piikkejä.
Eropotentiaaliahan on paljon enemmän kuin neljännesmiljoona.- Anonyymi
Epäilen että kovinkaan moni ei käytä DVV,tä. Suurin osa eroista tapahtuu edelleen tämän sivun kautta.
Anonyymi kirjoitti:
Epäilen että kovinkaan moni ei käytä DVV,tä. Suurin osa eroista tapahtuu edelleen tämän sivun kautta.
Oli heitä sentään melkein tuhat viime kuussa. Ihan tuntuva osuus.
Tiedetäänkö jo, kuinka suuri osuus viime vuoden eroista oli DVV:n kautta?
- Anonyymi
Kyllä siinä miljoonassa on tekemistä. Kuitenkin massa on jo aika pieni mikä vuosittain eroaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä siinä miljoonassa on tekemistä. Kuitenkin massa on jo aika pieni mikä vuosittain eroaa.
Kirkon nelivuotiskertomuksessa aina kysytään kuinka moni kirkon jäsenistä harkitsee kirkosta eroamista. Viimeksi vuoden 2020 paperissa luku oli lähes miljoona kirkkoon kuuluvaa. Ei kirkosta eroaminen ole pysähtymässä vielä moneen vuosikymmeneen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirkon nelivuotiskertomuksessa aina kysytään kuinka moni kirkon jäsenistä harkitsee kirkosta eroamista. Viimeksi vuoden 2020 paperissa luku oli lähes miljoona kirkkoon kuuluvaa. Ei kirkosta eroaminen ole pysähtymässä vielä moneen vuosikymmeneen.
Tästä eroakirkosta.fi julkaisi myös tiedotteen. Jostain syystä se ei vaan näy pääsivulla.
https://eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/media/none/tiedote_02_2020.html?year=2020 Kyllä ja ei. Kirkontilastot.f:n kuukausikohtaisia tilastoja voi verrata EK:n tilastoihin. Toisaalta EK tilastoi eropäivän mukaan, kirkontilastot taas eron rekisteröintipäivän mukaan. Lisäksi muutos tapahtui vasta marraskuussa ja uusi muutos joulukuussa.
Niinpä vaikka jotain voisi laskea, niin oikeastaan tässä pitää odottaa puoliväliin ensi kuuta. Silloin tulevat helmikuun luvut, ja jos erovirta on nyt tasaista, siitä saanee kohtuullisen tarkan arvion.
- Anonyymi
DVV:n osuus eroista tulee kasvamaan merkittävän suureksi ja hidastaa selvästi miiljoonaan eroon pääsemistä ek.fi:n kautta.
Villi arvaus 2027. "Ennustaminen, varsinkin tulevaisuuden ennustaminen, on vaikeaa."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.
Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat11118313Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä
Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell1587452Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"
"...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."884058Toksinen persuvasemmisto
Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k273013Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa
Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve722712Hotelli Kainuu konkurssiin
Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin1002426Tikkunenällä on kovat luulot itsestään
Mut ei tarjottavana muuta kuin katkeruutta, ilkeyttä ja ilkeä luonne hyih.. oikea miesten nielijä Onneksi kaivatullani202374"Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"
Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt1062179Mitä Purra oikeasti sanoi ennen vaaleja...
...pienituloisten leikkaamisesta? Tässä se on. "Esimerkiksi se, mistä aiotaan leikata, perussuomalaisten ero muun muass1272156Huomentaaaa
Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil382032