Jaaha ja taas tuli uusi pommi.
"Huittisissa on todettu eilisestä lähtien (22.2.2021) jälleen 15 uutta koronatartuntaa. Viranomaiset ovat ilmoittaneet, että tällä hetkellä selvitetään tartuntaketjua. Toistaiseksi on epäselvää, kuinka suurista ihmismääristä puhutaan, mutta arvioiden mukaan kuitenkin joistain kymmenistä henkilöistä . Osa mahdollisista altistuneista on jo tavoitettu, joista suurin osa on iältään 30-45 vuotiaita. Hankalaksi tilanteen tekee se, että viime sunnuntaina 21.2 ainakin kaksi sairastuneista on oireisina kierrellyt huittislaisissa kaupoissa ja nyt selvitetään, missä kaikkialla he ovat asioineet. Toistaiseksi viranomaiset eivät tiedota, missä liikkeissä he ovat mahdollisesti käyneet, mutta tähän palataan heti kun tarkempaa tietoa on saatavilla" -
Että sellaista, kiitoksia ihan perhanasti, tikan heittäjät! Se on sitä, kun mistään ei tarvitse mitään välittää, kun mennään vaan, eikä ajatella kuin itseä. Ei ymmärretä sitä, että ympärillä on riskiryhmiin kuuluvia. Ei käytetä maskeja, ei noudateta suosituksia...minä minä minä ja minä.
Jälleen 15 uutta koronatapausta
9
740
Vastaukset
- Anonyymi
Ja lähde tietoihisi oli?
- Anonyymi
Pandemia on Korona virus mutta Huittisten sairaus on kulkupuhetta!!
- Anonyymi
Juu taitaapi olla valeuutinen provo...
- Anonyymi
Huomenna räjähtää?
- Anonyymi
Onko väitteellesi jotain totuuspohjaa vai onko tieto peräisin hevosmiesten tietotoimistosta tai juoruämmien Facebook-ryhmästä?
- Anonyymi
Kiitos MHn ahneus
- Anonyymi
Kulkutaudinlaki on voimassa eli karanteeni määräystä saaneita pysy kotona !!!
- Anonyymi
Tikanheittäjät ehdottomasti syyllisiä. Ne on käyny tartuttamasa riskiryhmäläisiä tahallaan. Vanhaikodeissa, paloasemalla, kaupoissa, kioskeissa,toreilla ja kaikkialla muualla. Tämän tietää keskustelun aloittanut älykkö. Arvostan!! Ja seuraavaksi tämä älyn jättiläinen alkaa syyttää paikallisia ravitsemusliikkeitä. Arvostan vieläkin enemmän! Kyllä tietäjät tietää.
- Anonyymi
Siis kuka vähä-älyinen kirjoittaa tuollaista soopaa. Kakarat roikkuneet karanteenissa huolimatta paikallisissa ravintoloissa ja tartunnat levinneet voimakkaasti. Tämä on kiistämätön tosiasia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432977Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta602879- 422333
- 311843
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251699Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721624- 481566
- 361236
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771235- 791060