Onko Savonlinnassa hoitoa.
Kaverini homostelee.
Pitäisi saada hoitoon.
Pelottaa, että hän saa taudin
Kaverini homostelee.
Pitäisi saada hoitoon.
Pelottaa, että hän saa taudin
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 77
Vanhimmat
Täällä Savonrannalla annetaan tehokasta hoitoa homoille. Eräskin henkilö on oikein tunnettu homotohtori. Kyllä paranee siinä hoidossa ja
sen jäljeen ei tule hommpelihommat mieleen
enää koskaan.
Jos kiinnostaa, kerron tarkemmin.
Se on perskele niin, että Mikkeliin täytyy kaveri kuskata. On siellä sitten vertaistensa joukossa. Siellä ne vetää hanuriin niin, että takataskujen väli farkuissa on vähintään metrin...
Ja tollaiset tyypit, jotka edellä kirjoittavat, ovat sitten olevinaan jotain parempia!!?? Juoppoja, naisten, lasten ja lemmikkien hakkaajat, noituvat, epäsiistit typerykset, jotka eivät ymmärrä maailman menosta yhtään mitään! Pelkkiä nollia ja suun soittajia!!
Olen nuori heteronainen, silti vietän aikaani mielummin siistin ja kohteliaan homon seurassa, kuin huonosti käyttäytyvän ja tyhmän "äijän" kanssa.
Voi sie mikkeliläinen homoapina, ottiko noin koville totuus.
Sehän on ihan valtakunnallisesti tunnustettu, että Mikkeli on tämän maan homopääkaupunki. Siellä kauppajonossakin edetään tappituntumalla, ja rakastellessa ei naisia kaivata.
Paikallinen "jääkiekkojoukkue" pelaa sateenkaaren värisissä peliasuissa, ja ainoana suomessa niillä on toppahousuissa läppä perspuolella.
Ja sanomattakin selvää, että hallissa haisee paska.
Jalkapallijoukkue MP on lyhennys sanoista "Moloa Pyllyyn", ja joukkuehenkeä vaarantaa eniten joukkueen sisäiset mustasukkaisuus draamat.
Alkulämmittelyt ne hoitaa ennen peliä vätämällä toisiaan kannikkaan.
Moisioon teillä suljetaan kaikki heterot. Siellä niistä yritetään tehdä lääkkeillä umpihomoja.
Mikkelin kaupunginvaakunassahan on kuvattuna kaksi "jormaa" ristissä. Toivoisit tosin, että edes toinen niistä olisi tunkeutuneena puhki jyystettyyn "aunukseesi"
Vai mitä...mikkelinhintti
Sekös se Savonrannan lökäpöksyjä harmittaa, kun homot ovat aina paremman näköisiä, paremmin käyttäytyviä, siistejä, kohteliaita ja usein hyvin taiteellisia? Ei varmaan riitä lökäpöksyjen tietämys, mutta luettelen muutaman tunnetun homon:
Leonardo da Vinci
Pjotr Tsaikovski
Micelangelo
Rock Hudson
Elton John jne. jne.
Arvostettuja, paljon aikaan saaneita miehiä! Mitäs peräkylien pojat osaa muuta, kuin räkiä, kaljotella, tapella ja haastaa jatkuvasti riitaa, ilman mitään aihetta?
Sepä juuri. Osuit oikeaan. Presis.
Homot ovat aivan YLIVERTAISEN parempia kaikessa. Tämä on tosia jota ei voi kiistää.
Mutta kyse ei ollut srannan junttien homokateudesta, vaan siitä, että ko paikkakunnalla on keksitty parannuskeino homoudesta irtihaluaville henkilöille.
Tämä hoito toimii seuraavsti: hoidettava ohjataan huonosti äänieristettyyn huoneeseen, jonka ovi lukitaan ulkopuolelta.
Seinän taakse, lähelle seinää, laitetaan musiikkivehkeet. Sitten alkaa tapahtua.
Soitetaan mahdollisimman kovalla tylsää, tumputtavaa musiikkia l teknoa.
Musiikkia huudatetaan jatkuvalla syötöllä n viikon ajan. Yötä päivää. Samalla hoitohuoneessa ovat valot päällä.
Viikon jälkeen ovi avataan ja hoidettavalta kysytään vieläkö hä n halua homostella.
Jos vastaus on myöntävä, hoitoa jatketaan.
Hoito kestää keskimäärin n neljä viikkoa.
Yleensä siis. Joskus menee pidempään.
Tämä on tehokas tapa saada henkilö irti mistä tahansa huonosta tavasta.
Kannattaa kokeilla. Omakohtaisesti en osaa sanoa, kun en ole kokeillut, mutta tuedän että se toimii
Jo kautta aikojen on tiedetty, että ne jotka eniten vihaavat/pelkäävät homoja, ovat huomanneet itsessään niitä piirteitä. Siksi uhoilevat ja isottelevat, kun pelkäävät toisten sen huomaavan! Joten tulkaahan vaan peräkammarien pojat rohkeasti ulos kaapista ja olkaa ihan sitä, mitä olette. Homot eivät koskaan ole aloittaneet tappeluita, eikä sotia, joten omasta homoudestaan voi olla peräti ylpeä!
Olikohan ne Koskelan kolme sankaria muuttaneet Helsinkiin jostain Itä-Suomesta, kun missään muualla tuskin elää noin moukkamaista ja väkivaltaista porukaa, kuin siellä susirajan tuntumassa?
Ehkä tämå homotohtori on itaekin homo ja pelkää paljastuvansa.
Pienellä paikakunnalla on vaikeaa sillä joka on erilainen. Parempi siis esittää olevansa ns normaali, kun tulla kaapista ulos. Voi raukkaa.
On varmasti kovaa , kun ei voi olla oma itsensä.
Jospa hän löytäisi vaikka samankaltaisen ystävän jonka kanssa voisi jakaa tuntojaan.
Se olisi voimaannuttavaa.
Tiedän monta urhoa, jotka solvaa ja pilkaa homoja. Kun sitten näitten sankareitten aika tuli lähteä osoittamaan sitä suurta miehisyyttään armeijaan, tulikin äitiä ikävä, ja palvelusaika jäikin pariin viikkoon! Yksi ei kestänyt sitäkään! Että sellaisia "äijiä"!!
Ulkomaalaisia syytetään helposti kaikesta pahasta, mutta kyllä näitä vihan kylväjiä löytyy ihan omasta takaakin!!(Ei mitään syytä poistattaa tätä totuutta!!)
Kyllä täällä päin laskeuduttiin puusta vähän myöhemmin, kuin muualla, ei epäilystäkään! 🐒
Kovaa on uhoaminen, mutta ei ole minkään tekijäksi! Toisia kytätään ja arvostellaan, mutta itse piiloudutaan ja vaietaan kaiken uuden edessä! 😁😁😁
Oletko itse kotoisin itä-Suomesta?
Jos olet, sinuakin voitaisiin pitää raakana ja sivistymättömänä junttina. Savolaisia ei muutenkaan arvosteta kovin korkealle missään Savon ulkopuolella.
Suoria johtopäätöksiä voidaan tehdä muutaman mölösti käyttäytyvän tyypin kohdalla ja näin leimata koko heimo samanlaisiksi mölöiksi kuin tämä/ nämä mölöt, jotka pilaavat koko heimon maineen.
Heimolla tarkoitan savolaisten heimoa.
Olen asunut eri puolilla Suomea ja voin omasta kokemuksesta sanoa, että mölöjä riittää kaikkialla. Jopa siellä erelä-Suomessakin. Suomalaiset ovat loppujen lopuksi samanlaisia kaikkialla. Joitakin paikallisia eroavaisuuksia toki o n havaittavissa. Esim tämä kýyläys ja töllistely täällä Savonlinban seudulla, jota ei juurikaan esiinny muualla .
Se onkin tämän seudun erikoisuus niin kuin esim lanttusupikas, jota ei tunneta esim pohjanmaalla.
Miksi joku haluaa poistattaa viestin, jossa kerroin tosi historiaa?? Kalahtiko? Kauan sitten ihan oikeasti karkoitettiin Itä-Suomeen pahat rikolliset ja muut pöljäkkeet. Heidän geenejään levitetään täällä edelleen. Täällä on paljon väkivaltaa, vihamielisyyttä, kateutta ja muita sairauksia. Onneksi tänne on jo tullut väkeä muualtakin, niin kaikki eivät ole esim. niitä, jotka ovat tämän ketjun aloittaneet! Eihän kukaan mahda syntyperälleen mitään, mutta aina voi edes yrittää muuttua ja sivistää itseään.
Oletko ottanut huomioon sellaisen mahdollisuuden, että kaikkea kirjoitettua ei pidä tulkita sananmukaisesti.
Voisikohan kyseessä olla vaikka provosointi?
Hyvin kyllä kolahti siinä tapauksessa.
Väkivaltaa, vihaa ja kateutta on kaikkialla. Ei pelkästään itä-Suomessa, mutta koska olet nurkkakuntainen, et voi tietää sitä.
Laajenna maailmankuvaasi. Asioita ei pidä muutenkaan ottaa niin henkilökohtaisesti. Sinutkin leimataan sellaiseksi agressivisuutta kylväväksi pösilöksi, joista kirjoitit, jos käyttäydyt niin.
Juuri näin!
Just näin, idiotismi kukkii!
Entä siistin ja mukavan heteromiehen kanssa?
Jos siis pitäisi valita muuten samankaltaiset mukavat miehet, mutta toinen hinttari ja toinen hetero?
Vinci ja Micelangelo olivat bissejä joten heitä ei lasketa.
'Jo kautta aikojen on tiedetty, että ne jotka eniten vihaavat/pelkäävät homoja, ovat huomanneet itsessään niitä piirteitä. Siksi uhoilevat ja isottelevat...'
Päteekö tämä myös niihin jotka inhoavat ja vihaavat pedofiilejä?
Entä antirasistit, mm. Antifan porukka? Ovatko' piilonatseja'?
No, armeija se vasta onkin homojen paratiisi.
Huomaa että et ole käynyt muslimimaissa....
Käkisalmen lääniin todella karkotettiin kaikki mustalaiset 1600- l. Ruotsista. Rikollisten karkotus jäi suunnitelmaksi.
Alkuperäiset karjalaiset ortodoksit karkotettiin mm. Nykyisen Pohjois-karjalan alueelta täysin. Tilalle tuli väestöä ympäri Suomen, suurin osa kuitenkin Savosta ja Ruotsin Karjalasta Viipurin läänistä.
Kyllä hintti aina heteron voittaa. Hinurit on niin sivistyneitä ja mukavan naisellisia et tulee akkojen kans juttuun hyvin. Hihitystä riittää ja yhteisiä puheenaiheita kans. Muoti, kampaukset yms.
Normiäijät taas ei oikeen osaa puhella mukavia. Toisaalta nämä hihitteliäakat on normiäijien mieleen, ku niiden kans ei tartte puhella mitään järkevää, vaan antaa akan hihitellä ja huokailla.
No niin kotiemme pikku persporat, pysytäämpä aiheessa. Tässä otsikossa on tarkoitus vaihtaa ajatuksia ainoastaan poikarakkaudesta, ja taivastella sekä ihailla Mikkeliläisten johtoasemaa asian saralla.
Kyllä tästäkin sairaudesta pitää tämän päivän yhteiskunnassa pystyä puhumaan laajasti ja avoimesti.
Joo. Samaa mieltä. Keskustelu karkasi aivan väärille urille. Palatkaa aiheeseen ja jättäkää itäsuomalaiset rauhaan jo.
Eli kaikki menee "äijillä" yli ymmärryksen! Minkäänlaista kehitystä turha odottaa!!!!
Onko aloittaja sen verran tietoinen kovasti kiinnostavasta aiheestaan, että myös naisissa on homoseksuaaleja? Heitä kutsutaan lesboiksi. En ihmettele yhtään heidän valintaansa, kun joutuu usein kuuntelemaan/katselemaan/lukemaan näitten itseään tosimiehinä pitävien inhoittavia juttuja, ja seuraamaan ala-arvoista käytöstä!!
Minlalaista kehitystä mahdoit tarkoittaa?
Kyse oli homostelusta. Alunperin.
Kehitystä Ihmisenä!! Suvaitsevuutta, ymmärrystä ja myötätuntoa jokaista kohtaan!
Kehitystä ihmisenä ? Tässä on nyt käyty läpi lähinnä tosiasioita, jotka asiaan liityy.
Sinä naisena ja kaiken ymmärtävänä ja suvaitsevana nostat itseäsi ja näitä b-rapun henkilöitä miesten kustannuksella. Taidat itse olla ilkeä ja ahdaskatseinen.
Tule vaan rohkeasti ulos kaapista!!!
Mitä ihmettä kenellekkään kuuluu, mitä muut tuntevat ja tekevät?? Pitäkää huolta omista vehkeistänne ja mieltymyksistänne, siinä on ihan tarpeeksi hommaa loppuiäksi. Mitä se muille kuuluu, mitä toiset tekevät? HÄH??
Kansan yleinen moraali laskee ja rappeutuu, kun täällä aletaan yleisesti ihannoida kaikenlaisia perversioita ja homohommia.
Kekkosen aikaan homoilu oli kriminalisoitu, ja siitä sai vankeustuomion.
Se että nyt valtaosa näistä homoista ja muista pannunnuolijosta on keskittynyt Mikkeliin, on isossa kuvassa pienempi paha, kuin ne olisivat homoilemassa pitkipoikin Suomea.
Oletko SINÄ oikea ihminen arvostelemaan jonkun moraalia?????
Olen toki.
Olen hyvinkin konservatiivisiin elämänasenteisiin ja ohjeisiin kasvanut suomalainen lihaa syövä hetero setämies. Ja kyllä, äänestän Perussuomalaisia, sekä syön lihaa. Ei voi sanoa, että ajan isolla dieselillä...tai ajan, pihassa niitä on kaksi.
Jännää..."rivien välistä" koko ajan uikutat suvaitsevaisuuden perään, mutta et voi sietää esimerkiksi tätä meikäläisen puolelta tulevaa hassuttelua. Suorastaan kiehut raivosta. Voi pikku höppänä sinua, kun pojat taas kiusaa...
Ja ennekuin pääset vihan käsittelyssäsi siellä Sirola opistossa opetettuun "vähättely" vaiheeseen, niin ammutaan tässä sekin vielä alas. Kyllä, käyn töissä, ja olen toimin keskisuuren osakeyhtiön päällikkönä. Maksan veroja enemmän, kuin sinä suvakkipummi saat tulonsiirtoja verovaroista. Itse asiassa elätän itseni lisäksi kolmea kaltaistasi.
Eli, yritä nyt vetää hetki happea, ja muistaa se, että tulonsiirtojen kautta minä maksan sinunkin elämisesi, ja teidänkaltaisten muidenkin "elämän händicäppiä" omaavien harrastukset , haihattelut ja mielialalääkkeet.
Hommaa nyt elämääsi muutakin sisältöä kun tuo kaiken suvaitseminen, mene vaikka töihin, niin sinustakin voi tuurilla kasvaa ihminen... Ja joo joo, homot on kivoja, kunhan ne ei vaan tuu minuu panee.
Voi hyvää päivää. Missä ajassa oikein elät?
Ole kuule ihan rauhassa. Sinunlaistesi juttujen perusteella ei kukaan halua edes tulla lähellesi, joten saat nauttia lihaasi ihan varmasti täysin rauhassa omassa vanhoillisessa pimeydessäsi.
Tunsin kerran erään naisen joka oli lesbo. Hän parantui tästä kun sai kerrankin kunnon kyrpää - minulta. Oli tuolloin jo 40- kymppinen eikä ollut kuin muutama, epämielyttävä kokemus miesten kanssa ollut nuorena.
Oli nainen tyytyväinen ja sanoi että nyt vasta löysi itsensä.
Eikä ihme. Ruuvi ja mutteri kuuluvat yhteen.
Homot ja lesbot ovat hyvin suvaitsemattomia ja katkeria.
Siinäpä vasta tosi tohtori! Ja vielä niin vaatimatonkin. Käytännön esimerkki todellisesta suomalaisesta miehestä.
Lesbous ei yleensä ole valinta.
Itse olen melko konservatiivinen myös, syön lihaakin. Käyn töissä ja maksan veroja. Ajattele! Olen kuitenkin homo, ja ylpeä siitä. Ja älä pelkää, en ikinä tulisi panemaan sua, enkä tekemään oikeastaan mitään muutakaan kanssasi. Mutta, joka tapauksessa hyvää elämää sinullekin!
Miten lihansyönti tai työssäkäynti liittyy homoiluun?
Mitäköhän hoitoa siihen oikein pitäisi sinun mielestä saada? Anna kaverin vaan tehdä mitä tykkää, ei liene sinulta pois. Mutta, jos sinua oikein ahdistaa niin psykiatrilta saat varmaan oikein hyviä ahdistuslääkkeitä.
On, ensihoito ja ja viimeinen hoito. Niistä on mahdollista valita.
Hae nyt ajoissa apua ihminen - ennen sitä viimeistä hoitoa ...
Onhan meistä toisilla todellakin kummallisia huolia. Siis uskomatonta vielä nykypäivänä. Luulisi olevan jokaiselle ihan helevetin yks ja sama kenen kanssa kaveri on onnellinen ja ketä rakastaa, kun kuitenkin pääasia on, että jokaisella on joku, jota rakastaa ja joka rakastaa.
Ilman rakkautta on elämä todellakin henkisesti kurjempaa, ja niinpä moni tuohon tilaan joutunut alkaakin kadehtimaan rakkaudessa eläviä ja jopa niin paljon, että pitää alkaa haukkumaan niitä onnellisia ja jopa estämään toisten ihmisten onnellisuuden.
Pakko sanoa näille homoille hoitoa hokeville, että hae hyvä ihminen itse hoitoa, kun ainoa ihminen, joka kärsii toisten onnellisuudesta, olet sinä itse.
Elä ja anna toistenkin elää!
Niin paljon ihanampaa elää rakastetun kanssa kuin ruikuttaa rakkaudettomuudessa.
Hyvä kommentti. Mitähän se toisten homous pitäisi ylipäätään kuulua jollekin toiselle suvaitsemattomalle. Jokainen olkoon juuri sellainen kuin haluaa olla, kunhan ei aiheuta kenellekään toiselle olemisellaan mitään ongelmia. Koskee siis myös homofoobikoita, joilta tuntuu puuttuvan oma normaali elämä ja pitää olla seuraamassa toisten elämää.
Homofobiassakin lienee jonkun raamatun tulkitsijan ahtaan mielen purkaminen, joka annettava olla kyseisen ahdasmielisen suvaitsemattoman omana ongelmana.
Meitä on niin monenlaisia, mutta yritetetään elää toistemme kanssa toisiamme kunnioittaen, että kenenkään mielenterveys ei kärsisi toisten ahdasmielisyyden ja suvaitsemattomuuden takia.
Mikähän se niiltä suvaitsemattomilta muuten on pois, kun toiset rakastaa juuri sitä ihmistä, jota haluaa oikeasti rakastaa??!
Oiskohan se naidessa leviävä paskanhaju.
Käsittääkseni persreikä on suunniteltu ihan vaan paskantamista varten.
Hahahahahahaaaa! Onpas arka paikka, kun pitää poistattaa viestejä!!
Juttelehan itsesi kanssa peilin edessä!! :D
Eiköhän jokaisella 2021 jo ole oikeus olla juuri sitä, mitä itse haluaa?
Jospa jokainen myös keskittyisi ihan omaan elämäänsä, sen kehtittämiseen, ja antaisi toisten myös olla juuri sitä, mitä hän itse tuntee olevansa!!
Höh höh sinulle!
Yhdenvertaisuus on perusoikeus, jonka turvaaminen on keskeisellä sijalla perus- ja ihmisoikeuksien toteutumisessa.
Yhdenvertaisuuslain mukaan ketään EI saa syrjiä:
sukupuolen, iän, alkuperän, kansalaisuuden, kielen, uskonnon, vakaumuksen, mielipiteen, poliittisen toiminnan, ammattiyhdistystoiminnan, perhesuhteiden, terveydentilan, vammaisuuden, seksuaalisen suuntautumisen tai muun henkilöön liittyvän syyn perusteella.
Oikeusministeriö on vastannut yhdenvertaisuuslainsäädännön uudistamisesta ja koordinoi yhdenvertaisuuslain toimeenpanoa valtioneuvostossa.
Sivistyneet ihmiset elävät lakien mukaan ja toisiansa kunnioittaen!
Jos oma peili on vino, niin älytöntähän siitä on valittaa ja syyttää toisia.
Hyvä muistutus, mutta kun siihen tarvitaan se sivistys, niin ...
Yli menee peräkammarien pojilta!!!
Kun ihminen on epävarma itsestään, on paha olla, silloin haetaan syytä haukkua ja halveksia jotain kohdetta. Mitään syytä ei tarvitse olla, mutta vihata vaan pitää!?
Ei ole tervettä, mutta toisia syytellään. 😩
Ei toimi käytännössä. Aivan kuin kommunismi. Hyvä aate, mutta käytännön toteutus meni päin peetä. Ihminen on luonnoltaan itsekäs .
Suvaitsematon myös. Nämä kun yhdistetään sadaan suomalaisen perustyyppi. Tätä tyyppiä esiintyy kaikkein eniten syrjäkylillä ja pikkukaupungeissa yms ahdashenkisissä yhteisöissä, joissa kyylääminen kukoistaa.
On aivan aama mitä SINÄ ajattelet. Yleindn katsantokanta määrittää kunkin paikkaķunnan ilmapiirin. Jos olet eri mieltä asioista ja tuot sen julki, joudut epäsuosioon. Jotkut tarpeeksi vahvat yksilöt kestävät tämän, mutta on myöskin henkilöitä joille se on liikaa. Silmätikkuna oleminen on joka tapauksessa psyykkisesti raskasta.
Tässähän se asian ydin on!
Homoilla lesboilla ei pitäisi olla tasavertaisia oikeuksia heterojen kanssa mitä tulee esim. Adoptioon!
Seuraavaksi varmaan käydään vaatimaan pedofileille ja negrofileille 'oikeuksia'. Viitteitä tästä on jo.
Homo kysyi kerran yökerhossa lähtisinkö naimaan hänen kanssaan. Kieltäydyin koska olen heteromies. Syyllistyin siis lain mukaan syrjintään:)
Toki tein syrjinnän kohteliaasti.
Ei laki voi määritellä sitä mitä koemme epämielyttäväksi.
Suvaitsemattomien elämänsisältö on vaarassa, jos he eivät voi harjoittaa suvaitsemattomuutta.
Luuletko todella, että ihmistä voi muuttaa antamalla hänelle ohjeita siitä miten hänen pitäisi ajatella tullakseen paremmaksi ihmiseksi?
Ahdasmielisyys ei poistu sillä, että ahdasmielisiä haukutaan ahdasmielisiksi. Jos ihminen on tyytyväinen itseensä tai jos hän ei näe mitään syytä muuttaa ajattelutapaansa, hän ei muutu.
Ulkopuolinen "ohjaus" ei muuta ketään.
Aivan oikein, apua on tarjottava kun tilanne sitä vaatii.
Tämän hetkisen korona tilanteen lisäksi ei kyllä tarvita tähän yhteiskuntaan enää lisää tauteja.
Pelko taudin saamisesta on tässä tapauksessa perusteltu.
Valtakunnalliset päättäjät voisivat ottaa tästä koppia, ja säätää ennaltaehkäiseviä lakeja kyseisen ongelman ja kieroonkasvaneisuuden poistamiseksi.
Pakkohoito versus vapausrangaistus tulisi nyt ensimmäisenä mieleen.
Homous ei ole mikään tauti, vaan perusoikeus, Olepa ystävällinen ja anna kaikkien ihmisten elää omaa elämäänsä ja elä sinä sitä omaasi.
01.03.2021 11:39
Ettei vaan ole kommentoimassa sellainen meitä tavallisia ihmisiä parempana parempana pitävä tai kenties harras hihhuli, joka toteuttaa sitä pyyteentä ihmisrakkauttaa.
Törkeää suvaitsemattomuutta ja ihmisoikeuksien loukkaamista. Häpeä!
Sillä on vaan ongelmia oman itsensä kanssa, niin pursuu ulos toisten halveksimisena.
Juuri niin. Omaa pahaa oloaan purkavia ihmisiä, jotka eivät osaa hoidattaa itseään, että pystyisivät suvaitsemaan itsestään erilaisia ihmisiä. Ahdasmielistä putkinäköä ja aivotonta suvaitsemattomuutta, josta ei ole kuin haittaa ympäristölle.
Mielestäni olisi paljon tärkeämpiä asioita "hoidettavana", kuin jonkun rakkauden kohde.
Esim. kaikki väkivallantekijät, kiusaajat ja häiriköt, kun saataisiin hoitoon, maailma olisi huomattavasti mukavampi paikka kaikille!!
Homostelu itsessään on pahimmanpuoleista väkivaltaa ympäristölleen mitä ihminen voi kuvitella.
Sillä kiusataan tässä yhteikunnassa mitä suurimmassa määrin suurta normaalisti käyttäytyvää enemmistöä. Sekö on muka sitten sitä parempaa demokratiaa, että kaikenlainen elostelu ja iljettävyydet ovat tämän yhteiskunnan keskiössä.
Aloittaja on huolissaan aivan oikeasta asiasta, ja aivan aiheellisesti.
Keskiössä todellakin on kaikenlainen yltiösuvaitsevaisuus, jonka avulla tuodaan esiin mitä erilaisimpia perversioita. Mikään ei herätä enää ihmetystä. Kaikki on normaalia.
Tälläinen ajattelutapa johtaa siihen, että ennen piiloissa pysyneet pervot voivat nyt mellastaa vapaasti. On normaalia olla epänormaali. Se on muodikasta.
Taitaa olla aloittajalla vähän pilkettä silmäkulmassa nyt :D. Hyvä että olet pysynyt kaverisi ystävänä. Muistuta häntä vaan kortsun käytöstä.
Ja kortsuja olisi voineet käyttää myös näiden homoihannoijien vanhemmat.
Ettet vua puhu ihestäs?
En puhu en... mutta joko itsellesi on selvinnyt, kumpi on oma isäsi. Enonkosken maamiesseura vai Laitaatsalmen vapaapalokunta.
Homofobiaan löytyy kyllä mielenterveyslääkkeet, joten eikus tilaamaan aikaa lääkärille.
Mitä tulee ilmaisuun "homostelu" tai "homoilu", sitä voi harjoittaa vain heteromies. Otetaan ystävän kanssa kännit ja yllättäen kopeloidaan toista, aamulla hävetään ja ällöttää, asiasta ei puhuta sen koommin. Sitä on homoilu. Aidot homot sitten taas harrastavat ihan vaan seksiä. Tai ovat harrastamatta. Homoilu kuitenkin viittaa nimenomaan sellaiseen tekoon, jossa esiinnytään roolissa, joka ei ole itselle ominainen. Esim.tyttö pukee tavalliset vaatteet ylleen, ei mitenkään erityisesti tyttöjen vaatteita tai tyttöile pukeutuessaan. Sen sijaan transvestiittimies pukee nimenomaan naisten vaatteet ja tyttöilee tehdessään näin.
Se vielä pakko lisätä, että eivät homot tai transtaustaiset ole aina mitenkään fiksumpia, sivistyneempiä tai taiteellisia. Jotkut toki ovat, mutta vähemmistöjen edustajistakin suurin osa on aivan tavallisia ihmisiä, joita ei tarvitse mitenkään gloorifioida. Itseäni suorastaan jo kyllästyttää, kun tietyissä piireissä minua pidetään aluksi jotenkin huonompana, olenhan tavismies, mutta jos paljastuu, että olenkin vähemmistön edustaja, muutunkin yllättäen paljon fiksummaksi ja paremmaksi ihmiseksi.