Eu-kritiikki, EU-kritisointi on lyömä ase persuilla Suomea ja suomalaisia vastaan. Persut haluaisi Venäjään, ei kait tuo enää yllätys ole.
T:kokoomuksen äänestäjä
T:kokoomuksen äänestäjä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Aloittaja on ilmiselvästi Pietarin trolli! Näiden tärkeä tehtävä on lyödä kiilaa suomalaisten väliin, aiheuttaa riitaa, hämmennystä ja epäsopua. Harva kuitenkaan on kusetettavissa.
Mutta oikaistaan nyt taas kerran, perussuomalaiset ovat isänmaallista väkeä ja inhoavat Putinia ja hänen vasallejaan. Osa perussuomalaisista on myös natomyönteisiä ja Eu:n kannalla. Ainoastaan Eu:n järjetöntä sanelupolitiikkaa vastustavat, samoin kuin liittovaltiomeininkiä.
Miten uskottavaa on persujen puheet kommunismin vaarallisuudesta, jos puolue itse hännystelee esim. Kiinan kommunistisen puolueen kanssa? Money talks?
Persut menee minkä maan kainaloon tahansa saadakseen jotain etua ja pettääkseen Suomen.
Persut tekee yhteistyötä Putinin trollien kanssa ja persuilla & ääriryhmillä
on yhteydet
Saksan uusnatseihin. Lue Seura-lehti 3/2021.
Lue sä vaikka Jallu 6/1982 😄
Vihreä liike pn natsien perustama
Vassarille käy paremmin tatjana10/1917
Demuille on ranskan pankit Suomea tärkeemmät, rahat eu etelään ja velkavankeus kymmeniksi vuosiksi vaihdossa tilalle, hävetkää sdp hallitus.
Kommunismi myös oli natsismin sukulainen. Ihan samaa paskaa kansanvallan (demokratian) ja ihmisoikeuksien kannalta. Vihreä sosiaalidemokratia on ihan samaa paskaa! Beware!
Te pölhöt hermostutte aina kun kyseeseen tulee natsikytköksenne ja kiellätte niiden olemassaolon. Miksi? Valehtelevatko muka todisteet?
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/wp-content/uploads/2019/06/IMGUR.png
Mikä ajaa trollia mölisemään venäjästä lähes joka päivä? Taitaa meidän kokoomusäänestäjää feikkaava anarkisti olla kuitenkin äitimaansa lumoissa. Haaveena ratsastaa karhulla ilman paitaa, kuten profeettansa XD
Persu hyväksyy minkä diktaattorin tahansa kunhan se eu:ta vihaa sekä mamuja halveksuu.
Ääni persuille on ääni Kremlille.
Näin sanoo ääni Pietarin trollitehtaasta! Mutta eipä juuri kukaan tuota usko. Sodan aikaan äänessä oli Moskovan Tiltu ja nyt Pietarin trollit. Yhtä surkeita agitaattoreita, pilan ja naurun aiheita! Etenkin persujen mielestä!
Ääni persuille on ääni persuille...
Ääni vihervassuille on ääni tyhmyydelle...
Ääni persulle on ääni Suomen itsenäisyydelle ja Suomen hyvinvoinnille!
Jokapäiväinen trollaus menossa.
Ja joka päivä on moni osoittanut faktoin, että itseasiassa muut puolueet on enemmän siellä Venäjän kainalossa olleet ja ovat edelleen.
Eipä noita jaksa taas lähteä luettelemaan, mutta laitetaan nyt yksi tärppi kokoomuslaiselle. Sieltä tutustumaan kuka oikeasti on ollut Venäjän/Neuvostoliiton edessä rähmällään ihan Zyskowicsinkin mielestä. :)
PS on menossa huikeaan vaalivoittoon. Kova on hätä muilla. Siitähän tämä valheisiin perustuva loanheittely kertoo.
Nyt tämä Neuvostoliiton edessä rähmällään ollut sakki on rähmällään EUvostoliiton edessä ja Neuvostoliiton perinteiden mukaan lähettämässä rahaa pääpaikalle.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006399737.html
Kyllä paljon on samaa pokkurointia Euvostoliiton suuntaan kuin muinoin Neuvostoliiton suuntaan. Kyllähän Neuvostoliitto ohjeisti meitä monin tavoin ja samalla tavalla orjailemme nyt Euvostoliiton Brysselistä tulevia usein täysin järjettömiä määräyksiä.
Jos meillä ei olisi vahvaa perussuomalaista puoluetta jatkuvasti kasvavana vastavoimana , niin meidän Suomi olisi valtiona kypsä kannattamaan viimeisen päälle Eu-liittovaltiota!
En nyt menisi vannomaan tuota huikeaa vaalivoittoa. En oikein jaksa uskoa, että puolue, jonka jäsenet syyllistyvät jatkuvalla syötöllä rikoksiin. Hakkaavat omia jäseniään ja tekevät kaikenlaisia konnankoukkuja. Yksikin EU;n parlamentin jäsen tuskin on koskaan Brysselissä, mutta varmaan kaikkinainen tulo, mitä sieltä saa, käytetään hyväksi.
En ymmärrä, kuinka ihmiset luottavat puolueeseen, jonka muuan kansanedustaja puolusti henkeen ja vereen Venäjää, kun sitä syytettiin ihmisten myrkyttämisestä. Se jo osoitti, että koettavat olla tuonne itään päin kallellaan.
En hyväksy lainkaan EU:n maksamaa korvausta Suomelle, koska joudumme sen maksamaan kolminkertaisena takaisin. Mikä ihmeen apu tuo on. Sitä on puoltanut Marin ja myös Vanhanen. Ei mene tavallisen ihmisen tajuntaan tuollainen kotimaan asioitten hoitaminen.
"En ymmärrä, kuinka ihmiset luottavat puolueeseen, joka lupaa perusteettomia vappusatasia köyhille ja samaan aikaan haluavat täydet sosiaalioikedet maassa LAITTOMASTI oleksiville rikollisille!"
Tämäkö on sdp:n edustamaa kansanvaltaa? Ikinä en äänestä demaria, vassaria tai vihreää! Olem persu!
Avaushan oli maksettua sisältöä kremlistä vasemmiston tilaamana.
Ääni demareille on ääni Kremlille.
Ei halua, ymmärrät tahallisesti väärin koska olet mikä olet.
Venäjä Venäjä punikkitattien isämaa .
Ensinnäkin unionin venäjäryhmään kuuluminen kertoo kenen leipää persut syö... Kreml kiittää.
Ja maksaa. Suomen ainoa ruplatuettu puolue, Perussuomalaiset.
On todella hyvä, että keskustelua käydään persujen venäjämielisyydestä.
Onhan tämä outo puolue, kun toimivat Suomea vastaan. Eu-kriittinen persut ajaa politiikallaan Venäjän etua.