Hallituksen virheet

Meneillään oleva koronaepidemia ei ole viimeinen. Kun vuosikymmenienkin jälkeen tulee uusi epidemia, niin silloin muistutetaan painokkaasti, ettei silloin tehdä samoja virheitä kuin Marinin hallitus.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Koko helvetin hallitus on virhe , Marin on virhe , Ohisalo on virhe , kortsun käyttö olisi ollut oikeutettua.

Äänestä

Yksi pahimmista virheistä on, että edes vuodessa ei ole saatu lainsäädäntöä kuntoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Meneillään oleva koronaepidemia ei ole viimeinen. Kun vuosikymmenienkin jälkeen tulee uusi epidemia, niin silloin muistutetaan painokkaasti, ettei silloin tehdä samoja virheitä kuin Marinin hallitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu