Ihan fyysiseltä näyttää tämä toinen finaali,mutta sen lisäksi on helvetisti vauhtia ja molemmat maalivahdit todella "kuuminta hottia" mitä SM-liigasta löytyy.Hyvää,viihdyttävää peliä,jossa ei Rudit rähjää ja joukkueen tavoite pysyy päällimmäisenä mielessä,vaikka tunteet välillä kuohuiskin.Urheilullista,miehekästä meininkiä kummaltakin porukalta...ainakin toistaiseksi.
Vaikka kyseessä on (ehkä) kauden viimeinen peli stadissa,penkkejä on tyhjänä....missä ovat fanit?
Vaikka kyseessä on (ehkä) kauden viimeinen peli stadissa,penkkejä on tyhjänä....missä ovat fanit?
Vastaukset 8
Vanhimmat
oikeessa!Ei ole tarvis aina räythätä kautta vetää jätkiä seinille, Jos on hyökkäävä joukkue eikä ole tarvis jäädä kahnaamaan nurkkiin!CCCP voitti samalla pelityylillä aika monta pyttyä,eikä kukaan ole moittinut sitä,päin vastoin??
Upeeta peliä.
Loistavat liikkuvat joukkueet.
Todella hyvää peliä.
Ihan hyvä matsi oli, vauhtia ja fyysistä kamppailua. Ja ennenkaikkea molemmilla osapuolilla pysyi hermo kurissa ja keskityttiin pelaamaan. Molemmat ovat kovia liikkumaan, Kärpät ehkä hieman parempi. Saa nähdä alkaako jommankumman jaloissa huomenna tuntua pelit, siinä saattaa olla pieni ratkaisunsiemen.
Jällee sorvin ääreen. Pukki oli käymässä duuniasioissa turussa ja voi vittu, millaista jengiä siellä oli. Hyppäsin kaarasta ulos torilla ja skruudasin fransmannissa. En nähnyt kuin pari täysjärkistä ihmistä koko siellä olon aikana.
Onneks duuniasiat meni kuitenkin putkeen ja 3 kk tili tuli duunattua yhdessä iltapäivässä.
Matsia ehdin tsiigata vikan erän ja voi että millaista mekkokiekkoa taas tytöt esittivät. Ainoa lohtu pukille oli, että nuo oulun vellibyysat voitti ton matsin. Pukki aikoo mennä vielä tänä iltana juhlimaan kauppoja radalle ja nuo hjallistytöt olisivat kuitenkin pilanneet voiton juhlinnallaan pukin illan. Onneksi mekkomestaruus menee tänä vuonna noin vitun kauas, niin ei tarvii pukinkaan tsiigata pellejä täällä stadissa.
Älä tule tänne, katsos mekin kärsitään sinusta. Noin tyhmät ei istu katukuvassa. Sulle tuli varmaan ikävä Hesan neukkuja, täällä kun niitä ei näe
Jännäksi menee,mutta menköön.Enpä olis pistänyt kovin isoa rahaa tänään Jokerien puolesta...aika ihme ukko tuo Jortikka.Jos Jokerit voittaa sunnuntaina,pettymys 2-0 tilanteen menettämisestä ja kotikentän paine kääntää etua jo Jokereille.
Niin se vaan on,että mokken pitää olla "kuuminta hottia" jos joukkue voittaa.Loistavaa fyysistä vääntöä,pari pientä nenänhierontaa,kovia taklauksia,vauhtia ja upeaa maalivahtipeliä.Muuta ei lätkäfani kaipaa...ja mikä parasta,kohta äijät on maajoukkueenkin käytössä.
Koko finaalisarjassa ei varmasti ollut yhteensä edes saman vertaa, kuin tvallisessa ottelussa petoluolassa. finaali olikin pitkälti rusettiluistelua, eikä lätkää.
olivat nuo finaalit. pukki on skrubannut mekkokiekosta jo pitkään ja taas tuli todistettua kahden ballerinajengin ratkaisevan
mekkopojan kohtalon keskenään.
Jos tosipelejä haluaa tsiigata, täytyy ilmeisesti sm-liigaa supistaa 2-4 joukkueen sarjaksi, jossa ainakaan puheenaiheita ei puuttuisi.