72 vuotias koko ikäni säästänyt yhteiskunnan varoja käyttämällä yksityissektorin palveluja. nyt faktaa tietoa julkisella puolella en ole olemassa. eli ei rokotetta. eikä myöskään yksityissektorilla koska sinne ei rokotetta jaeta. kiitän yhteiskuntaa kuolemaa odottettaessa
Lähetetty
Lähetetty
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei kuulema ole hätää viimeiset yli 70 vuotiaat. pulssin ja mehiläisen Yksityisasiakkaat saavat rokotuksen 2021 jouluksi jos rokotetta on jäljellä
Suuri ikäluokka (70-75 vuotiaat) unohdetaan taas kerran. Rokotuksen saavat vasta viimeisenä joskus kesän kynnyksellä, toinen piikki syyskesällä. Siinähän sitä istutaan kotona nyhjäämässä jo toinen kesä.
Ei ole mitään hinkua eikä yskää ollut kymmeniin vuosiin.
Mitä sitä ehdoin tahdoin ottamaan riskejä rokotuksista ja myrkkyjä kehoon. Henki kulta on kallis, ei toki kai kaikille venäläisestä ruletista pitäville.