Miksi ESS ei uutisoi Skanskan rakennustyömaalla Paavolassa todetuista Koronatartunnoista???
Korona muuallakin kuin ravintoloissa...
Anonyymi
566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Korruptio?
Useita tartuntoja viikon sisään .
Nyt sitten män työmaa kiinni. Puvattenko työmaalla suomea muut kun mestarit?
Ei puhu ja makeista ja koronan estämisestä ei tietoakaan. Poliisi vois hakea porukan pakko testeihin. Nyt pyörivät kaupoissa ja ravintoloissa vaikka olisi syytä olla karanteenissa.
Joka puolellahan se nyt leviää. Vain osassa maata ravintoloita kiinni.
Kauppakeskukset pidetty auki, niissä rikkauksia liehittelemässä paikallisia, ostarit auki, niissä koululaisia juttelee toistensa kanssa, edelleen toimistoja täynnäkin työntekijöitä - ja parhaiten tartuttavat paikat, koulut auki. Kesä on peruttu jos jatkuu sama.
Piakkoin yliopistokaupungeissa pitävät normaalit pääsykokeet epidemian aikana. Tällöin eri kunnista toiselta puolelta maatakin tulee osallistujia ahtaisiin käytäviin, viikonloppuisin saattanut olla bileet jne. Jos jossain jokin variantti, jokin nykyisistä tai uusi, ei olekaan levinnyt, kätevästi leviää sitten.¨
Rokotukset ikävä kyllä eivät toimi Etelä-Afrikan varianttiin. Uusia eri variantteja levinnyt ympäriinsä, eikä kuntien rajat ole kiinni millä estäisi kunnasta toiseen tarttumisen.
Kunhan on rokotettu enempi, leviää varianteista ne joihin rokotus ei tehoa. Oikea ratkaisu olisi ollut ja on edelleen tukahduttaminen. Kun virus jää maan rajoilla karanteenihotelleihin, voi maan sisällä elää normaalia elämää, kuten nyt Uudessa-Seelannissa, Taiwanissa jne.
Adressi tukahduttamisen puolesta: https://vapaaksikoronasta.fi/