Kuis resossa tehää?

Tansanian presidentin mukaan rukous parantaa koronan ja rokotukset ovat vaarallisia – samaan aikaan sairaalat täyttyvät
Tänään klo 7:08
Maa ei suostu kertomaan koronalukuja WHO:lle.
2120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Presidentti haluaa mieluummin rokotuksiin kuluvat rahat itselleen . Yksinkertainen vastaus lienee usein se oikein.

Äänestä

Kohublondi puuskahtaa, että on inhottavaa ja erikoista, että hänen asioitaan puidaan julkisesti netissä. Hän pitää ihmisten puheita julmina.

– Älkää sekaantuko muiden elämään, vaan huolehtikaa omastanne. Maailmantilanne on nyt sen verran vaikea, että nämä saattavat olla viimeisiä aikoja, jolloin pitää katsoa peiliin ja katua syntejään!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tansanian presidentin mukaan rukous parantaa koronan ja rokotukset ovat vaarallisia – samaan aikaan sairaalat täyttyvät
Tänään klo 7:08
Maa ei suostu kertomaan koronalukuja WHO:lle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu