Paras hahmo?

Mikä on Star Warsin paras roolihahmo?
Itse sanoisin, että ehdottomasti Yoda!
373855
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Paras SW roolihahmo on Darth Vader koska siinä on sopivasti traagisuutta joka sopii Dark/Light akselille passelisti.

Äänestä

Mielestäni parhaat hahmot ovat droidikaksikko R2-D2 ja C-3PO. Tätä kaksikkoa on vaikea vertailla erikseen.

Äänestä

Itse asiassa kaikista paras hahmo on senaattori Palpatine, eli sittemmin Keisari. Kun Keisari päättää, asiat tapahtuvat. Ja sellaiset hyväuskoiset hörhöt kuin Yoda eivät osaa edes aavistaa, mitä hän aikoo.

Keisari on Sithin Ruhtinas. Kova sälli ja vaikea voittaa millään konstilla.

Äänestä
  • Darth Vader, tarvitseeko perustella?

    Äänestä

  • Minun suurimmat odotukset episode III suhteen liityvät siihen, miten keisari nousee valtaan ja miten käy porukoiden tämän seurauksena, joten se on mun suosikki. Toki D.Vader on sekin varsin kiinostava hahmo.

    Äänestä

  • Paras on Mestari Mace Windu.

    Äänestä

Darth Vader

Äänestä

Paras tyyppi minun mielestäni on Boba Fett. Kaverilla on näppärä tykistö aina mukana,se on klooni ja sen päätä ei sekoita jedivoimat

Äänestä

Mun mielestä parhaita on: Anakin Skywalker(nuorena tietenki) ja Obivan kenobi. En oo varma kirjotetaanko ne noin. Dath Vader on surkee paska, joka ei löytäny sisäistä pahuuttaan elikkä se on aina ollu jotenki hyvä. Kuten kutosen lopusta saattaa huomata.

Äänestä
  • Se on Obi-wan (ihan muuten vaan).
    Älä loukkaa Lordi Darth Vaderia, se sentää pesi Obo-wanin mennen tullen.
    Ja lopussa kuitenkin pelasti koko galaksin ja syöksi keisarin kuolemaansa, mihin ei olis Obi-wan pystyny.

    Äänestä

  • DarthVader kirjoitti:

    Se on Obi-wan (ihan muuten vaan).
    Älä loukkaa Lordi Darth Vaderia, se sentää pesi Obo-wanin mennen tullen.
    Ja lopussa kuitenkin pelasti koko galaksin ja syöksi keisarin kuolemaansa, mihin ei olis Obi-wan pystyny.

    Muistelkaamme ep3 tapahtumia. Obihan leikkasi sentäs
    Anakinin jalat ja kädetä irti. Auts.

    Äänestä

  • Jawbreaker kirjoitti:

    Muistelkaamme ep3 tapahtumia. Obihan leikkasi sentäs
    Anakinin jalat ja kädetä irti. Auts.

    mutta en ollut katsonut elokuvaa kun kirjoitin tuon viestin, sitäpaitsi siinä Anakin oli vielä nuori pojan nulikka...

    Äänestä

  • DarthVader kirjoitti:

    mutta en ollut katsonut elokuvaa kun kirjoitin tuon viestin, sitäpaitsi siinä Anakin oli vielä nuori pojan nulikka...

    Obolla oli etu kun se oli ylempänä pässi

    Äänestä

Emperor tulee perästä.

Äänestä
  • Irstaamman olion kuin the J. kun se lipoo huuliaan ja kiskoo ketjusta L-rinsessaa ketjusta likemmä :-)

    Äänestä

  • keksii kirjoitti:

    Irstaamman olion kuin the J. kun se lipoo huuliaan ja kiskoo ketjusta L-rinsessaa ketjusta likemmä :-)

    kyllä vittumainen mies :)

    Äänestä

  • Qui Gon Jinn on mestari Yodaakin parempi tyyppi.

    Äänestä

  • ????? kirjoitti:

    Qui Gon Jinn on mestari Yodaakin parempi tyyppi.

    Mun henkilökohtainen suosikkini on ehdottomasti Qui-Gon. Mikäköhän siihenkin on syynä..? Se vaan on niin siisti tyyppi. Luke on kanssa ok, Anakinista en erityisemmin perusta. Yoda on tietysti vertaansa vailla :)
    R2-D2 on persoonallinen, 3PO huvittava, Leiassa on karismaa. Obi-Wan on myös ihan ok...

    Äänestä

Henkilökohtaisesti sympatiseeraan eniten Lukea. Onhan hän alussa vähän hömeli, mutta kasvaa sitten upeasti isänsä tasolle, jonka tavallaan lunastaa kuin jeesushahmo konsanaan.

Mutta tietenkin Darth Vader on aina hemmetin kiehtova. Toivottavasti viimeinen(?) elokuva ei sössi hänen saagaansa!

Äänestä

No toki keisarin käppänä, eli Darth Sidious, eli Palpatine. Pistää kolmosessa Yodaa'kin mennen tullen...

Äänestä

on kans mainio.

Äänestä

Yksi ainoa: Emperor Palpatine. Minä en voi kuin kunnioittaa tämän Sith Lordin pitkäjänteistä ja sitkeeä työtä, jota tämä teki saavuttaakseen vallan. Tyypin puhetapa on kertakaikkiaan loistava, ja Force Lightningia ei voita mikään :P Odotan mielenkiinnolla kolmososaa.

Äänestä

Parhaat on Darth Maul & Darth Tyranus.

Äänestä
  • Han solo ja Chewbacca ovat aivan ehdoton pari.

    Äänestä

tietty Jedin paluun sininen Pellefantti-syntikansoittaja!

Äänestä
  • Ehdotuksesi on ehkä vähiten uskottava, mutta ainoa joka sai minut nauramaan...

    Oman ääneni antaisin C-3PO:lle. Hyvänä kakkosena Han.

    Äänestä

No tämä tietenkin kun on hahmoista salaperäisin ja en oo vielä nähny ep III:sta kuten ei varmaan kukaan muukaan.

Äänestä
  • Paras on Grievous kun alussa se taistelee
    2 valomiekalla sitten sen kädet jakaantuvat
    2 sitten se taistelee 4 valo miekalla.

    Äänestä

Yoda on yksi parhaimmista, mutta tässä ovat kaikki parhaat:
Master Yoda
Darth Maul
Darth Vader
Darth Sidious/Emperor Palpatine

ja hyviä ovat myöskin droidikaksikko 3-PO ja R2-D2.

Mutta kyllä on ihme tuo Lucarts, kun ovat niissä vanhoissa elokuvissa saaneet Yodan niin aidoksi vaikka todellisuudessa Yoda oli vain nukke, jota joku liikutteli.
Mutta nykyään Yoda on tietenkin kokonaan tietokoneella tehty hahmo.

Äänestä

Anakin ehkä.

Äänestä

Plo Koon on myös hyvä.harmi että ei näy paljon elokuvissa...toivottavasti näkyy kolmosessa enemmän

Äänestä

R2-D2 ja c-3po tai joteki sillee se kirjotetaa no kyllä anakinkin on iha jees

Äänestä

Titenkin anaki/vader on best!!!

Äänestä

Anakin/Darth Vader. Kapinallinen rakastunut nuori, mutta pimeän puolen houkutus oli suurempi. Darth Vader on kaikkien aikojen pahis

Obi-Wan:Jääräpäinen ja viisas Obi-Wan. Osasi toimia neuvokkaasti hankaloissakin tilanteissa ja oli erinomainen miekkailija.

Yoda:Kaikkien aikojen viisais ja mahtavin jedi. Ainutlaatuinen miekkailu tyyli ja uskomattoman voimas, vaatimaton ja sympaattinen muita kohtaan.

Chewbacca: Hauska ja naisissa herättää mielenkiintoa tämä karvainen ja mukava wookie.

r2-d2 ja c-p30: Kaikkien aikojen droidi kaksikko. mahtavat jutut jne.

Darth Sidious: Uskomattoman kovalla työllä hän onnistui luomaan asemansa. Viisas ja uskomattoman voimas. Myös uskomattoman julka ja pienikokoinen.

Äänestä

C-3PO EHDOTTOMASTI!!!!!! Yoda on kanssa kova tyyppi! ;D

Äänestä

Anakin Skylwalker/darth vader jyrää

Äänestä

Skoda on paras. Se tyyppi joka iskee naisia imukärsien kuppilassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mace.Will kirjoitti:

Mikä on Star Warsin paras roolihahmo?
Itse sanoisin, että ehdottomasti Yoda!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu