Katri takaisin?

Oliko älykkään ja seksikkään Katrin vaihtaminen ylipainoiseen ja yksinkertaiseen Annikaan järkevää sekä perusteltua, puolueen kannatus ainakin on laskenut kuin karjun kyrpä pakkasessa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jostain syystä, miehiä aina ärsyttää älykkäät naiset.

Aina kun ministeriksi on päässyt nainen ja varsinkin nuori nainen, hänet pyritään jotenkin syrjäyttämään. Vieläpä täysin jostakin typerästä pikkusyystä. Niinkuin nyt tämä Kulmuni.

Naiset ovat osoittaneet olevansa valovuoden edellä niitä mieshallituksia joita meillä on ollut. Tällaisen tuntemattoman ja ennen kokemattoman kriisin keskellä nämä naiset ovat olleet täyttä rautaa!

Miettikää, kuinka paljon nämä olisivat saaneet aikaan, ellei olisi tätä kaiken alle sotkevaa koronaa!?

Nyt ovat hämmästyttäneet kuinka tehokkaasti pystyvät päätöksiin. Vain korona tuottaa tuskaa, sillä siihen ei ole olemassa valmista lainsäädäntöä, jota pitää luoda samanaikaisesti kriisin ollessa pystyssä.

Huh huh!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oliko älykkään ja seksikkään Katrin vaihtaminen ylipainoiseen ja yksinkertaiseen Annikaan järkevää sekä perusteltua, puolueen kannatus ainakin on laskenut kuin karjun kyrpä pakkasessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu