Hallitus on kädetön, jalaton, aivoton

Koronatouhu on hallituksella pelkkää pelleilyä.
Ei viitsitä tehdä mitään. Keksitään kaiken maailman rajoituksia: uusimaa säppiin sanoo Kepu, ym.
Jos ihan oikeasti hallitus viitsisi tehdä töitä koronarokotteita lähdettäisiin joukolla hakemaan, sieltä missä niitä tehdään.
Tälläinen ihmisten kurjistaminen on anteeksi antamatonta.
Biden pisti toimeksi ja toukokuussa on kaikki jenkit 350 milj. rokotettu.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Se osaa vain jahkailla, pyöritellä peukaloitaan ja tuottaa ulos epämääräisiä vastauksia.

Äänestä

Meillä ei rahaa riitä rokotteisiin , Lintilä jakoi ne yrityksille kuten meppi Petri Satvanmaa .

Äänestä

Finnavia ja muut valtionyhtiöt jakavat rahaa henkilöstölle kannustimina vaikka tekevät tappiota.
Verovaroilla rahoitetaan kannustimet.

Äänestä
  • Ei ollut korona kuin flunssa, jonka hallitus sössi täysin pieleen , varmuuden vuoksi - asenteella tuli haittoja paljon enemmän kuin itse koronaflunssasta.
    Ihmiset huomasivat rokotteen turhuuden, ja nyt kaksi miljoonaa rokotetta on hävitetty, kun ei ihmisille hoopotus ei enää kelvannut.

    Äänestä

Kädettömyys ja aivottomuus on jo lähtöisin 2019 hallitusneuvotteluissa kun SDP otti vetovastuun ja miten edesvastuuttomia kumppaneita lähti tuohon kelkkaan mukaan.
Kun muut huomasivat tuo SDP:n helpon rahan käytön niin totta mooses käyttivät hyödyksi sitä samaa taktiikkaa.
Ja nyt humputtelusta maksellaan vuosikymmeniä eikä pää siinä vielä kaikki.....haluavat vielä jatkaa seuraavan hallituskauden... EI SAATANA , JO RIITTÄÄ VIHERVASEMMISTOLAISUUS !!!
Kommentti: ”Rahaa on” – Sdp:n talous­politiikalle naureskelevat jo hallitus­kumppanitkin https://www.is.fi/politiikka/art-2000009386813.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koronatouhu on hallituksella pelkkää pelleilyä.
Ei viitsitä tehdä mitään. Keksitään kaiken maailman rajoituksia: uusimaa säppiin sanoo Kepu, ym.
Jos ihan oikeasti hallitus viitsisi tehdä töitä koronarokotteita lähdettäisiin joukolla hakemaan, sieltä missä niitä tehdään.
Tälläinen ihmisten kurjistaminen on anteeksi antamatonta.
Biden pisti toimeksi ja toukokuussa on kaikki jenkit 350 milj. rokotettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu