Onko tämä mikään uutinen, että jotkut autoliikkeet käyttävät hyväkseen pienempiä katsastuspuljuja että saisivat leiman umpimätiin autoihin ja sitten myyvät ne "juuri katsastettuna"..
Rahalla saa haluamansa katsastustuloksen
8
467
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä ei ole mikään uutinen eikä kyseessä tarvitse olla mikään pienempi katsastusasema samat konstit ovat olleet käytössä jo vuosikymmenet
Eikä sana juuri katsastettu takaa että auto on täysin kunnossa.
Näin se vaan on.
Ja vielä pienellä paikkakunnalla ollaan paljon tarkempia katsastuksessa vikojen suhteen kohde hylätään tai saadaan korjauskehotus.
Kyllä automies tietää miten toimitaan ?.- Anonyymi
Ei katsastus ole mikään käytetyn auton kuntotarkastus, vaikka se tehtäisiin niin kuin pitää. Aiemmin hyväksytty katsastus ei myöskään poista ostajan velvollisuutta selvittää kaupan kohteen tekninen kunto.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei katsastus ole mikään käytetyn auton kuntotarkastus, vaikka se tehtäisiin niin kuin pitää. Aiemmin hyväksytty katsastus ei myöskään poista ostajan velvollisuutta selvittää kaupan kohteen tekninen kunto.
Täydellinen kommentti.
Ostaja pitää itse tutkia mikä on auton kunto.
Ei automyyjä ole mikään vianetsiä jos olet ostamassa autoa itsellesi ota asiantuntia mukaan kaupoille. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei katsastus ole mikään käytetyn auton kuntotarkastus, vaikka se tehtäisiin niin kuin pitää. Aiemmin hyväksytty katsastus ei myöskään poista ostajan velvollisuutta selvittää kaupan kohteen tekninen kunto.
Minusta katsastus on kyllä osittain myös auton kuntotarkastus, vaikkakaan ei mitenkään kaiken kattava. Eikö ole? Miksi sitä autoa sitten joskus joutuu kuulemma korjaamaan katsastusta varten?
- Anonyymi
"Rahalla saa haluamansa katsastustuloksen"
Kirjoitit ymmärtämättäsi että täysin totta,
Korjaa kaikki viat ja maksaa rahalla korjaukset kuten kaikki liikkeet , isot ja pienet tekee, niin saa aina haluamansa katsastustuloksen, aivan juuri näin.- Anonyymi
Juu rahalla saa kyllä, ja tällä jälkimmäisellä menetelmällä ihan kuka vaan tavan tallukkakin.
- Anonyymi
Ja esituloksen. Ennen leikkiä on esileikitkin. Esituomio tulee näkyviin pelkän luottamuksen avulla. Profnuotio pitää luottamusta vaarallisena ilmiönä siksi esimerkiksi on merkki ilman tuomiota. Varallisuus on kaikenkaikkiaan jotain ihan muuta, jopa esinaurettavaa.
- Anonyymi
Sekö on sitä sosialista siirtymää, josta Sanna Marin puhuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3406840Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai675938Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1945416Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi764196Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan483418Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava63383HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok553293Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan353059Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739122287Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?411165