Ärsyttäviä nuo iltapäivälehtien ja vähän muidenkin medioiden keskustelupalstoilla pyörivät trollit. Olipa aihe mikä tahansa, ne reppanat vääntävät asian puheeseen hallituksesta.
Tämän hallituksen haukkuminenhan Persuilla alkoi jo ennen hallitusneuvotteluja. Muistan hyvin, miten ainutlaatuiselta se tuntui. Trumppia Persutrollit kehuivat estoitta: hieno mies ja voittaa vaalit. No, kävikö niin?
Lukekaa ihmiset keskusteluja ajatuksella. Näette nopeasti, miten Persut ovat romahduttanut oikean keskustelun. Kyllä sen helposti näkee, kuka täälläkin työssä on ja kuka keskustelemassa.
T. Sivustaseurailija
Tämän hallituksen haukkuminenhan Persuilla alkoi jo ennen hallitusneuvotteluja. Muistan hyvin, miten ainutlaatuiselta se tuntui. Trumppia Persutrollit kehuivat estoitta: hieno mies ja voittaa vaalit. No, kävikö niin?
Lukekaa ihmiset keskusteluja ajatuksella. Näette nopeasti, miten Persut ovat romahduttanut oikean keskustelun. Kyllä sen helposti näkee, kuka täälläkin työssä on ja kuka keskustelemassa.
T. Sivustaseurailija
Vastaukset 61
Vanhimmat
Se on sitä persupolitiikan savolaisuutta. Vastuu jätetään kuulijalle.
Normaali ihminen sulkee korvansa tai menee muualle. Suvakki yrittää tukkia puhujan suun
Äärioikeisto on aina pyrkinyt jopa likvidoimaan vihollisensa.
Persut on oikeasti suomen ainoa puolue, mikä oikeasti ajattelee meidän kaikkien suomalaisten etuja ja hyvinvointia. Tätä et voi sanoa, yhdestäkään muusta puolueesta.
Juuri tuo lause eri muodoissaan toistuu niissä keskusteluissa. Lause vain ei millään muotoa pidä paikkaansa!
Minun asiaani ainakaan ei edistä se, että asioista päättävät änkyrät, jotka eivät mistään mitään ymmärrä. Kauhulla odotan kuntavaaleja, kun valtuustoihin uhkaa päästä suurin laumoin kaikkea vastustavia ressukoita, joiden yleissivistys on Seiskan varassa.
T. Sivustaseurailija
Ei millään muotoa? Oletkohan nyt itse täysin rehellinen?
Venäjä on tarjonnut rokote teknologiansa muiden käyttöön koska nuo suuret lääkefirmat rahastavat sillä. Venäjä pelastaa maailman. Putinille rauhannobeli
Persut ovat kuin uskonlahkot ”rakkauksineen”. Kun tarkemmin tutkii, ei kaipaa mitään heidän kauppaamaansa. Pinta on toki mairea.
Yhteistä on sekin, että hyvin kapean älykkään johdon takaa ei älyä juuri löydy.
Voisiko olla, että ne kamalat persussuomalaiset "trollit" häiritsevät vain sitä yksinkertaisinta kansanosaa, joka on tottunut ajattelematta äänestämään "vanhoja" puolueita, ja aivan ajattelematta, mitä ne lupailevat ja vertailematta niiden lupausten toteutumiseen - vuosikymmenten osalta. Ongelma ei ehkäpä sittenkaan ole persut. Vaan kaltaisesi "trollit".
Naisjohtoisilla hallituspuolueillahan hienosti meneekin. Kyllä kasvaa usko naisten tekemiseen ja osaamiseen. Toki tiedän, etgtä osaavia ja tietäviä naisia on, mutta he eivät taatusti lähde noihin pelleporukoihin paskaa jauhamaan ja valehtelemaan, siis näihin hallituspuolueisiin.
Minua ärsyttää se, että Persuteivät yksinkertaisesti pysty muuhun kuin jauhamaan maahanmuutosta.
Minua ärsyttää valehtelu.
Minua ärsyttää sivistymättöttömyys.
Minua ärsyttää persupoliitikkojen mustavalkoisuus.
Minua ärsyttää se, kun kuvitellaan kaiken vastustamisen auttavan.
Minua ärsyttävät Huhtasaaren ja Hakkaraisen kaltaiset sivistymättömät poliitikot.
Minua ärsyttää populismi.
Minua ärsyttää pelaaminen Venäjän pussiin.
Minua ärsyttää se, että Persut esim. nimittelevät Marinia kassatytöksi, vaikka tietävät hänen koulutuspohjansa.
Minua ärsyttää tiedevastaisuus.
Oliko muuta?
T. Sivustaseurailija
Minua ärsyttää persujen vihamielisyys, ylimielisyys, rasistisuus ja valehtelu.
Ylimielisyydestä+huimin+esimerkki+on+julistaa+mistään+tosiasioista+välittämättä,+että+kansa+on+kyllästynyt+hallitukseen+ja+haluaa+Suomi+ensin+-muutosta.
Kyllästyminen+näkyykin+esimerkiksi+siten,+että+hallituspuolueiden+kannatus+tuoreimmassa+gallupissa+on+56,5+%+ja+perussuomalaisten+18,7+%.+Persulle+tämä+kertoo+selvästi,+että+kansa+on+kyllästynyt+hallitukseen+ja+haluaa+sen+kansallismielisen+muutoksen,+jonka+yksin+perussuomalaiset+voivat+tarjota.
Entäs ärsyttävätkö täällä Suomi24:llä pyörivät tämän palstan trollaajat?
Jotka edustavat punikkivihreää klaania .
Mitäs sitä 🍌:lle muuta? Kellon ympäri taas trollitehtailua ja taas trollit ahdistaa voi voi..
Näätkö usein peikkoja? Kannattaisko mennä juttelee jollekkin?
Sinusta tulee mieleen housunlahkeessa roikkuva räkyttävä sylikoira jonka kohdalla ei tiedä pitäisikö nauraa, sääliä vai potkaista?
Miks et mene pois?
Milloin sinä sisäistät kuinka s24 palstat ovat julkisia muillekkin kuin sinulle ja sinun sivupersoonillesi joiden kanssa tappelet vuorokauden ympäri vuoden jokaisena päivänä?
Peikoista puhuminen on sitä suvakin aikuista ja fiksua politiikkaa
Persuliinit ovat tosiaan pilanneet lähes kaikki paikat. Luulevat vielä tuolla muiden haukkumisella saavan lisää äänestäjiä. Ettäpä oikein kaikkien suomalaisten puolue...
Viidesosa äänestysikäisistä ei todellakaan ole "kaikki suomalaiset".
Ei siellä mitään trolleja ole tavalliset ihmiset eivät vaan ole tyytyväisiä Mariinin hallitukseen, pitäisikö tätä saamatonta hallitusta vielä ylistää.Enää ei mediaan ylistä hallitutusta tekisi itsensä naurettavaksi kansalaisten silmissä.
>Enää ei mediaan ylistä hallitutusta tekisi itsensä naurettavaksi kansalaisten silmissä.
Tällaisella äidinkielen osaamisella pyritään nyt päättämään kuntien asioista.
Kuten tältäkin palstalta käy hyvin selväksi niin persufoobisuus on vakava mieletilan sairaus, ei poliittinen valinta. Siihen voi hakea apua mielenterveystyötä tekeviltä ammattilaisilta, he määräävät hoidon ja lääkityksen tarpeen henkilön kärsimään persufoobisuuteen, ei siitä tarvitse kärsiä koko loppuelämäänsä.
Mitä persufoobisuutta se on, jos toteaa kuinka persut käyttäytyvät netissä? Tuossakin ensimmäisessä vastauksessa horisi jotain trolleista, vaikkei ap kirjoituksessa lukenut yhtään mitään trolleista.
Samat tyypit päivästä toiseen? Samat sanat? Sama Persujen ylistys? Salli minun nauraa.
T. Sivustaseurailija
Olipa+kannajien+prosentti+osuus+"kansasta"+millä+puolueella+tahansa+20+%+pintaan,+se+on+suuri+osa+äänestäjistä.+Tuo+hokemasi+ja+vähättely+kertoo+enemmänkin+sinun+ymmärryksestäsi+demokratiasta.+Siksi+sinä+olet+myös+pelkkä+mitättömyys+palstalla,+jolta+ei+ole+vuosiin+mitään+järkevää+palstalle+tullut.
Siinä se onkin ylimielisyyden huippu, sen ainoan oikean tiedon ja taidon osaaja, vihervasemmistolainen, joka kyknee kirjoittamaan oikein, mutta ei ymmärrä lukemaansa, eikä oikein kirjoittamaansa. Hienostihan politiikka sujuukin vihervasemmistolaisittain, oikein kirjoitettuna, mutta täysin ymmärtämättä reaalielämään politiikan sovittamista. Sellaisella osaamisella meillä "hallitaan" poliittisessa ympäristössä, ja siksi siihen on saatava muutos, jotta suomi säilyy ja kehittyy.
Multinikki trolli kertoo osamisestaan ja ymmärryksestään. Kielioppi hallussa, asiat eivät.
Kyllä tuo sinun toimintasi, eri "kuittauksilla, siis allekirjoituksillasi" on trollaamista.
T; Salapoliisi.
Niinkö? Kertoisitko omista saavutuksistasi täällä?
T. Sivustaseurailija
>Sellaisella osaamisella meillä "hallitaan" poliittisessa ympäristössä, ja siksi siihen on saatava muutos, jotta suomi säilyy ja kehittyy.
Tarjoatte muutosta, joka veisi hyvin todennäköisesti huonompaan suuntaan, koska toteuttajat olisivat pääosin pihalla kaikesta paitsi öyhöttämisestä.
Vihervasemmiston kannatus on reippaasti yli kaksinkertainen persuihin verrattuna. Mietipä sitä, Antsu.
Persut ovat yhtä tarpeellisia kuin ohikulkijoita räksyttävä piski tontin laidalla.
Kopiokone...Kenen niskaan sinä patoutumasi sitten purkaisit jos persuja ei olisi joilla ei ole minkäänlaista osuutta traumoihisi?
Aika heikoilla on "temokratian ihmeen" kunnioitus viidennekseen äänetysikäisiä suomen kansalaisia. Tyollainen porukka meillä on ollut ohjaksissa, ja alamäkeen mennään.
Koirat ovat sympaattisia otuksia, persut ovat vaan ärsyttäviä. En ole tavannut sympaattista ja mukavaa persua.
Millä tavalla valtakunnallisessa päätöksenteossa sitten pitäisi kunnioittaa persujen edustamaa viidennestä? Kerro jotain konkreettista esimerkkiä.
Tympii ?? Tympii oikeasti nämä vihervasuri trollit näillä palstoilla , näkeehän sen noista avauksien lukumäärästäkin , persu sitä ja persu tätä , ja on omin silmin havaittavissa , vai onko vihervassuilla silmät kiinni niinkuin Suomen asioissakin ?
Aloittajan kanssa samaa mieltä.
Ei vihervasemmisto Suomen ja suomalaisten asioista välitä tai siitä edes mitään ymmärrä.
Ulkoministeri on riekkunut laittomien tulijoiden maahantuojana jopa Al-Holin terroristileiriltä , sisäministeri haluaisi rajat auki Eurooppaan ja Suomeen kaikille tulijoille Afrikasta ja arabimaista , demupolitiikan keskiössä on ollut Unkarin kurittaminen ns. "oikeusvaltioperiaatteesta" jne.
Kuinka nuo asiat edistävät Suomen asiaa ja suomalaisten hyvinvointia ? Eivät millään tavalla , vaan heikentävät sitä.
Euroopan ja Suomen heikentäjä ja riidankylväjä aina muistetaan, eikä koskaan hyvällä.
Kyllä välittää vaikka jotain muuta kuvitteletkin.
Taitaa tuo persu olla perusunkarilaisten ihailija. Kuten Loora on sanonut, unkarilaiset ovat hyvin ylpeitä Johtajastaan, joka sivumennen sanoen ei tule koskaan luopumaan vallastaan vapaaehtoisesti. Kuten eivät luopuisi persutkaan, jos vastaavaan asemaan jonkin painajaismaisen ihmeen kautta pääsisivät.
Ainakin persut ovat pilanneet monta meidän kunnan valtuuston kokousta ja vieneet ajan tärkeiden asioiden käsittelystä tyhmällä riitelyllä ja suoraan sanottuna täydellisellä ymmärryksen puutteellista. En toivo muuta kuin, että ihmiset viisastuisivat ja eivät äänestäisi persuja valtuustoihin! Persuista ei seuraa mitään hyvää tai positiivista. Riidelkööt keskenään niissä kaljakuppiloiden pöydissä!
Kannatatko demokratiaa ?
Muista äänestää Lailaa!
Eihän antipersu sellaista. Vain vihervasemmistolaisia suosiva toiminta käy retardille.
?? 🤔 ??
Suurin osa näistä kommenteista on hallituksen vastaisia luuleeko typerä aloittaja että jälki kommentit tulee Persuilta.kyllä tähän hallitukseen ollaan kyllästty.
Ilmeisesti, kun toivoo tietynlaista äänestyskäyttäytymistä.
Mutta ei usko siihen ?
Tällaisella+äidinkielen+osaamisella+johdatettaisiin+Suomi+kohti+valoisampaa+tulevaisuutta.+Varmaan+talousosaaminen+on+sitten+parempaa,+koska+huonompaa+se+ei+voi+olla.
Kyllästyminen+hallitukseen+näkyy+esimerkiksi+siten,+että+hallituspuolueiden+kannatus+tuoreimmassa+gallupissa+on+56,5+%+ja+perussuomalaisten+18,7+%.+Tämä+kertoo+selvästi,+että+kansa+on+kyllästynyt+hallitukseen+ja+haluaa+sen+kansallismielisen+muutoksen,+jonka+yksin+perussuomalaiset+voivat+tarjota.
Meillä on viekkaimmat salamurhaajat. Teillä ei ole mitään mahdollisuuksia. Vaikka pääsisittelin valtaan niin te ette uskalla tehdä sielä mitään
Kyllä mä tunnen monta suomenruotsalaista miljonääriä jotka puhuu äidinkieltään oikein hyvin. Suomenkielihän ei ole edes sivistyskieli. Sen osaaminen ei hyödytä ketään liikemaailmassa
Taloudenpito on äärimmäisen helppoa. Menot eivät saa ylittää tuloja. Jos menot on suuremmat kuin tulot niin henkilö tai järjestö velkaantuu ja on silloin konkurssin tiellä. Ymmärsitkö nyt valopää?
Nyt selvisi, miten persut olisivat hoitaneet korona-ajan: ihmisten olisi annettu kuolla ja firmojen mennä konkkaan, koska persut luulevat että valtion taloudenpito on samanlaista kuin persun perheessä: Velkaa ei saa ottaa, ellei varmasti pysty maksamaan kaikkea takaisin 15 vuodessa.
Vasuritrolleja tympii, kun saavat asiallista palautetta.
Eihän se käy kommunismissa!!!
Ja kaikki ovat niitä kommareita paitsi Persut?
T. Sivustaseurailija
Ovatko? Uskotko että asia on täsmälleen noin?
Hallitushallitushallitusvassurivihervassarikomudemuhallitushallitusöyhöhyöyhöhyöööööööööööyh..! Sanoinko jo hallitus?
Muista oppositio! Vain oppositio on persulle voitto!
Aloittaja on hyvin kateellinen Persujen suosiolle. Se raivostuttaa hänet äärimmilleen ja siksi hän keksii joka päivä pari nekatiivistä trolli kirjoitusta tänne.
Pahimmat paineet hän purkaa äitiinsä.