On maita, joissa saa kuolemantuomion jos murhaa.
Ei ole maata, jossa saisi kuolemantuomion jos ei murhaa.
On maita, joissa saa kuolemantuomion jos ei usko Jumalaan.
Ei ole maata, jossa saisi kuolemantuomion, jos uskoo Jumalaan.
Asia, joka tuo kristityille iloa.
7
52
Vastaukset
- Anonyymi
"Älä tapa", sanoo kristitty ja tappaa kuitenkin, sillä hänen kamalajumalansa antaa kaiken anteeksi.
” Ei ole maata, jossa saisi kuolemantuomion jos ei murhaa.”
Raamatussa on tilanteita, joissa murhaamisesta kieltäytyminen olisi ollut syntiä ja kuolemantuomion paikka. Jahve käski hävittää midianilaiset, mutta kaikki eivät tähän suostuneet vaan jopa ottivat midianilaisia vaimoja. Tämän seurauksena Jahve käski teloittaa nämä midianilaisten kanssa veljeilevät. Pinehas lävisti keihäällään israelilaisen miehen ja midianilaisen naisen. Jahve mielistyi tähän ja teki liiton Pinehasin kanssa.
Valkoista ylivaltaa kannattaviin kristittyihin kuuluu muun muassa Pinehasin papit. Pinehasin pappeus ja Pinehasin teko on kristittyjen selitys rodun puhtaana pitämiselle eli rasismille ja antisemitismille.
https://en.wikipedia.org/wiki/Phineas_Priesthood- Anonyymi
Myöhemmissäkin sodissa on jaettu kuolemantuomioita rintamakarkuruudesta. Sen sijaan missään tuskin koskaan on annettu kuolemantuomiota esim. siitä, ettei harrasta postimerkkien keräilemistä.
- Anonyymi
Jos Fentanyyli Floid olisi kuollut ulkoisen voiman seurauksena.
- Anonyymi
katsoin muuten aamulla sen ylen ohjelman kipulääke riippuvuuksista oli fentanyyli heroiiiniakin vahvempi opioidi.
- Anonyymi
Kristityille tuottaa suurta iloa olla toisille pirullinen. Se on heidän mielestään lähimmäisrakkautta.
- Anonyymi
Minä taas vain rakastan ateisteja vaikka olen hyvin huono kristitty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096616Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884261L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453579TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a132970Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6251571- 66998
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55973- 9959
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193938Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47919