Stefu meni kotiinsa mutta Sohvilla sellaista ei ole joten Vok.
Sohvi palasi takaisin Helsingin Vokiin
Anonyymi
51946
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Montako aloitusta teit tänä aamuna? Tuliko hyvä mieli?
Taisi mennä omaan asuntoon.
Viikon paras vitsi 😂
Luultavasti on Hangossa ja pitää taas pari päivää sometaukoa. Tai sitten omassa asunnossa ja haluaa nauttia pari päivää asunnosta yksin eikö julkaista kuvia porukan arvosteltavaksi ja haukuttavaksi.
Sofia kyllä julkaisee kaikki mikä liittyy vähänkin luksuksen, muuten on instassa hiljaista.
Ei hän uskalla yksin asua pitää olla aina apu lähellä ja hotellissa se on aika paha juttu ihiselle toi paniikkiahdistus
Toivottavasti on järkiintynyt ja hankkinut itselleen asunnon. Esim. jossain Kaartinkaupungissakaan ei yksiöiden vuokrat ole kuin jotain 1000 euroa/kk. Mutta jos Sofialle ei kelpaa sellainen. Muille misseille on kyllä kovasti sellainen kelvannut aluksi.
Espanjasta saisi vuokrattua asunnon 500 eurolla/kk.
Hieman tason pudotusta olisi kun on siellä asunut huvilassa jonka kuukausivuokra oli 10 000 euroa kuukaudessa. Mihin kaksi ihmistä edes tuollaista kuuden makuuhuoneen taloa edes tarvitsee? Luulisi vähempikin riittävän.
Mitä se aloittajalle kuuluu missä hänelle tuntemattomat ihmiset asuu,oletko muka sydänystävä jatkuvine aloituksineen täällä,et voi olla kovin vanha koska jauhat samoja juttuja kuten teinit,silti pääsemättä mihinkään tulokseen,ilkeily ja muiden ihmisten asioiden vatvominen ei kuulu hyviin tapoihin joita sinulla ei ole,myöskään omassa elämässään onnellinen ei koe tarvetta kiusata,ilkeillä ja häpäistä,tai yleensä hakea mitään negatiivista muista kanssa ihmisistä,siksi olet paljastunut keskenkasvuiseksi henkisiltä ominaisuuksiltasi.LOPETA!
Lopeta muiden haukkuminen. Niin törkyä jo kättely, muuta ei kannata lukea.
Mikähän oppimaton teini se siinä vaahtoaa, kirjoituskin yhtä pötköä. LOPETA.
Nyt varmaan yöunesi ovat menneet, kun et tiedä missä Sofia on. Sofia osaa olla asioistaan hiljaa, ei teile kyylille jokaasiaansa kerro. Fiksu likka.
Totta! Ei huutele uudesta vuokra-asunnosta kuten hyvinvointivalmentaja joka välissä 😀👍
Kannattaisi huudella. Nousisi pisteet jos olisi hankkinut itselleen sellaisen ja aivan omin avuin ja omilla työtuloilla.
Tuohon ei lokki pysty.
Mitä Sofia teidän pisteillä tekisi? Eivät ne kelpaisi edes perseenpyyhintään.
No eikös tuo tee asioita saadakseen teiltä ihailijoilta just tota.
Oho, mitä puhetta, etkö lapsi hyvä tiedä, että Sohvi elää julkisuudesta, eli meistä... haloo 🤭
Paha huudella sellaisesta mitä ei ole. Tosin kyllähän Sofia höpöttelee paljonkin asioista, jotka ei koskaan toteudu tai jotka oikeasti ovat jotain aivan muuta kuin antaa ymmörtää.
Ei tarvitse teitä elatukseensa.
Esittelisi kyllä, jos se olisi luxusta.
Vastahan tuolla toisessa ketjussa joku väitti ettei kassa kilahda teidän kyttäilyistä .
Päättäkähän jo kilahtaako vai ei, ennenkuin itse kilahdatte lopullisesti.
Paha huudella kun elätillä ei sellaista ole. Eikä mitään muutakaan omaa.
Martinahan asuu vuokralla?
Martina mainittu 😂
Miten niin Stefu meni kotiinsa - yhdessähän he ovat, pari. Ei Stefan hylkää Sofiaa, varmasti on asunto hankittu, joku luksuskämppä keskustasta olettaisin, nyt kun massii on.
Stefan on Hangossa ainakin molempien rotiskojen kans, Sofista ei tietoa.Isopino pöydällä laskuja ja kaksi seiskalehteäkin mukana pinossa.
Eiks Stefu pari kuukautta sitten just hylännyt soffan julkisella ja nöyryyttävällä eroilmoituksella????
Heitti myös lokin yöllä kadulle Ikea kasseineen 😂
Stefu on Hangossa kirjoilla joten se on Stefun virallinen koti. Voi toki olla kakkosasunto Helsingissä. Ilmeisesti sitten Sofia on siellä kirjoilla jos nyt on sinne muuttanut. Tuolla järjestelyllä joku väitti että Martina ja Stefu olivat eronneita. Jos on tuollainen järjestely niin sitten Stefu ja Sofiakin ovat eronneita.
Ja jos on vuokra-asunto niin tietenkin Sofian pitää maksaa asunnon vuokra. Ettei käy niin että Stefu keksii että ei maksa vuokraa koko ajalta että pääsee heti Sofiasta eroon kun siltä tuntuu. Ja jos vaikka Sofia hätääntyy vähäksi aikaa Hankoon olemaan ja Stefan jo asuu uuden kanssa siinä vuokra-asunnossa, niin siltikin Sofian pitää maksaa vuokra siltäkin ajalta. Mitäs hengaili Stefun asunnolla Hangossa.
Buaaaahhhhh... oletko pistänyt jotain suoraan suoneen?? 💉
Missähän tuo Sofia loppujen lopuksi on" kirjoilla" sillan alla vaiko postilokerossa?
Stefu on hoitamassa koiria ja tyttöä. Tosi hienoa ja nyt pääsee Martina lähtemään. Varmaan Sofia on myös Hangossa.
Hui, ihan uusi juttu vai hokema? Muuten Sofia lähti itse, mutta Stefu paiskoi suutuspäissään tavaroita. Ei Sofiaa kukaan ole heitellyt mihinkään, joten pysy totuudessa.
Instansa mukaanSofia on Helsingissä.Stefan on Hangossa.Ei draamaa.
Se kuuluu s&s tapoihin. Kaikki ei tee sellaista. Käytätkö itse?
Vokki on turvapaikkaa hakeville mamuille. Sofia on syntynyt Suomessa ja on ihan tasavertainen Suomen kansalainen eksoottisesta ulkonäöstään huolimatta.
Meneekö sinne vokkiin myös Jani Toivola, Anna Abreu, Makwan Amirkhani, Arman Alizad, Lola Odusoga, Pete Parkkonen, Sara Chafak, Alina Tomnikov, Alina Voronkova, Asal Bargh, Katrie Dahler, Ali Jahangiri, Axl Smith, Ninja Sarasalo, Ivan Poupolo, sekä monet monet muut, joilla on sukujuuria ulkomaille?
Olet todella lapsellinen, herää jo elämään tätä vuosituhatta.
Aloittajan rasistisia ja ihmisarvoa alentavia kirjoituksia ei tulisi sallia.
Älä nyt, kun pieni (järjeltään) on keksinyt Vokin, niin sitä täytyy hokea uupumukseen asti...niin jännä sana.
Eikä tuo ymmärrä, että Sofia on syntynyt Suomessa, luulee maahanmuuttajaksi, kun on niin kaunis nimikin.
Nämä kyseiset ihmiset tienaavat omat rahansa ja maksavat veronsa ja asuntonsa.Ovat kunnon kansalaisia.
Myös Sofia on ihan kunnon kansalainen. Mikä sinä olet luokittelemaan ihmisiä?
Yhden ihmisen mielipiteellä ei ole mitään arvoa noissa asioissa, eikä ole edes mielipidekysymys. Miksei tää edeltäjsi sais esittää omia näkemyksiä, jos sinä saat? Oletko palstan pomo?
Toisessa aloituksessa kyseltiin sivistyksen perään, eikö tämä päde tähänkin aloitukseen?
Kunnon kansalainen ei istu huume käräjillä, ei jätä toistuvasti verojaan maksamatta eikä jätä oikeudenkäyntikuluja valtion maksettaviksi. Eikä myöskään elä toisten siivellä.
Kunnon kansalainen ei myöskään istu vankilassa.
Stefanil vankila morsian, ei hyvä mainosta liikemiehelle ollenkaan.Ai niin onhan mieskin ehdonalaisessa, onkin aivan sopiva pariskunta todella.
Kuinkahan kauan rasistinen kirjoitus annetaan olla täällä, asia ilmoitettu eteenpäin.
Rikas mies kyllä huolehtii siitä, että Sofialla on koti aina hänen luonaan.
Ehkä useampikin koti.
Sohvalla ei mitään omaisuutta!!!