Miksi kukaan perussuomalainen poliitikko ei kerro mikä puolueen tavoite oikeastaan on? Suomen asioiden hoito ei onnistu sillä, että puolueen "kannatusta" yritetään pitää korkealla, mutta ohjelma on niin outo, ettei kukaan muu puolue voi sitä hyväksyä osittain siivottunakaan. Persut tarvitsevat kaikki äänet pysyäkseen nykyisissä kannatuslukemissaan, mutta mitä hyötyä siitä on, jos persupoliitikkojen joukossa on ratkaiseva osa politiikkaan täysin sopimattomia tolloja ja törkeitä suunsoittajia.
Persut tulevat olemaan aina oppositiossa räksyttävä rähjäläislauma joka käyttäytyy sivistymättömästi, ellei puolue ala siivota kovalla luudalla. Mutta kun ne kaikki vaaleissa saadut äänet ovat niin makeita! Vaikka ne narrattaisiinkin kansan tyhmimmiltä ja vähiten yhteisten asioiden hoitamisesta tietäviltä. Milloin persupomot lopulta tajuavat että politiikassa pitää lujuuden ja selkeän asialinjan lisäksi pystyä ajattelemaan järkevästi?
Persut tulevat olemaan aina oppositiossa räksyttävä rähjäläislauma joka käyttäytyy sivistymättömästi, ellei puolue ala siivota kovalla luudalla. Mutta kun ne kaikki vaaleissa saadut äänet ovat niin makeita! Vaikka ne narrattaisiinkin kansan tyhmimmiltä ja vähiten yhteisten asioiden hoitamisesta tietäviltä. Milloin persupomot lopulta tajuavat että politiikassa pitää lujuuden ja selkeän asialinjan lisäksi pystyä ajattelemaan järkevästi?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Perussuomalaiset haluavat työn kautta luoduilla verotuloilla säilyttää hyvinvointivaltion. He haluavat kasvattaa työn tekijöiden määrää suhteessa yhteiskunnan tuilla elävään määrään, jotta tämä olisi mahdollista. Tähän sisältyy myös ajatus omasta kansasta ensin, jolloin omaa kansaa pyritään työllistämään ja tukemaan ensin sen sijaan, että verorahoja syydettäisiin vastikkeetta ympäri maapalloa. Perussuomalaiset kannattavat myös koulujärjestelmän olevan sellainen, joka tukee Suomen pysymistä edelleen korkean osaamisen hyvinvointivaltiona. Tämän vuoksi olisi kannatettavaa, jos perussuomalaiset pelastaisivat kansalaiskeräyksellä tai muulla tavoin Suomen kelloseppäkoulun, kun vasemmistoliiton ministeri Li Andersson on haluton auttamaan tätä oppilaitosta. Tämä edesauttaisi Suomen pysymistä korkean teknologian ulkomaanvientiin pohjautuvana maana, joka korkea osaaminen tuottaisi verovaroja hyvinvointiyhteiskunnan käyttöön.
Verorahoja syydetään vastikkeetta ympäri maapalloa...
Saman voi sanoa myös persummin: meidän kovalla työllä maksamia veroja pumpataan ulkomaalaisten rikollisten pankkitileille.
Tai sitten näin: vihervasuri varastaa sinun rahasi ja lahjoittaa ne isis-terroristeille. Ja sitten vihervasuri nauraa sinulle ja sanoo sinua tyhmäksi.
Tässähän se ohjelma kiteytyy.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007845650.html
"Vaikka ne narrattaisiinkin kansan tyhmimmiltä "
kuten siis sdp teki vanhuksille kun lupaili vappusatasia
Perussuomalaiset eivät takerru johonkin ideologisiin saivarteluihin
No haha, johan vitsin murjasit.
Eli mikä on se ideologia jota sinä edustat sitten?
Persuus on pelkkä aivovamma. Kylähullujen yhteenliittymä. Ei mitään järkeä missään persujen touhuissa. Uskovat valheisiin. Ei mitään vastuullisuutta eikä poliittista uskottavuutta. Mielisairasta touhua. Lukekaa sen Haapavedeltä olevan Revon kirjoituksia. Tuollaisia ovat persut! Tulette samaan tulokseen: aivovamma!
Tosi aikuismainen kommentti
Maksa velat