Hallitus päivä päivältä nahjus

Anonyymi

Kyä menee usko hallitukseen täysin. Mitään ei osata päättää. Lapsellekin pitää sanoa kuinka asiat ovat, eikä seuraavana päivänä niitä muuteta. Teini hallitus meillä ja ailahteleva sekin.

7

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minusta hallitus on tehnyt hyvää työtä.  Minulla menee usko kokoomukseen ja persuihin, kun joka asiassa ovat eri mieltä, eivätkä kerro konkreettisia oikeita toimenpiteitä.

      vaalien siirto oli aivan oikea, jo tässä korona tilanteessa oli oikea siirtää vaalia. minusta olisi pitänyt siirtää elokuun loppuun.
      Olen aina äänestänyt kokoomusta, mutta nyt aion äänestää persuja, mutta lintosen loistavan esityksen jälkeen äänestän  demareja.

      ps. 𝙰𝚕𝚘𝚒𝚝𝚝𝚊𝚓𝚊, 𝚎𝚝 𝚖𝚞𝚞𝚝𝚎𝚗 𝚔𝚎𝚛𝚝𝚘𝚗𝚞𝚝 𝚢𝚑𝚝𝚊̈𝚊̈𝚗, 𝚖𝚒𝚜𝚜𝚊̈ 𝚘𝚟𝚊𝚝 𝚎𝚙𝚊̈𝚘𝚗𝚗𝚒𝚜𝚝𝚞𝚗𝚎𝚎𝚝 𝚓𝚊 𝚔𝚞𝚒𝚗𝚔𝚊 𝚜𝚒𝚗𝚞𝚗 𝚖𝚒𝚎𝚕𝚎𝚜𝚝𝚊̈𝚜𝚒 𝚘𝚕𝚒𝚜𝚒 𝚑𝚘𝚖𝚖𝚊 𝚙𝚒𝚝𝚊̈𝚗𝚢𝚝 𝚑𝚘𝚒𝚝𝚊𝚊.

      • Anonyymi

        Ajetteleppa missä ovat onnistuneet, minusta ei missään. Valheita valheen perään. Olen odottanut sitä satastakin mitä luvattiin. Pensan hinta nousi vaikka väittivät ettei nouse.Vaalisalaisuudesta pidän kiinni ketä äänestän.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ajetteleppa missä ovat onnistuneet, minusta ei missään. Valheita valheen perään. Olen odottanut sitä satastakin mitä luvattiin. Pensan hinta nousi vaikka väittivät ettei nouse.Vaalisalaisuudesta pidän kiinni ketä äänestän.

        Tämä Marinin hallitus minusta toimii tosi hyvin.Nyt Suomessa asioita hyvin hoitava Marinin johdolla toimiva hallitus,köyhät jaksaa aina bensan hinnasta urputtaa,ruvetkaa kulkemaan ladattavalla sähköajoneuvoilla ,siinä niitä satasia säästönä .kertyy


    • Anonyymi

      Niinpä.
      Vaikka eipä se kuntatasollakaan yhtään päästään terveempää touhua ole tuo politikointi.
      Kuntatasolla vaan ne vahingot jäävät paikallisiksi ja öyhöttäjät öyhöttävät paikallisesti.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      626
    Aihe