Moikka! Lenkin jälkeen alkoi älytön kipu jalkapohjassa. Kipu sijoittuu keskelle jalkapohjaa ja lähemmäs ulkosyrjää. En pysty laskemaan painoa juuri yhtään kipeälle jalalle ja onnun eteenpäin. Vain levossa ei satu jalkaan. Jos koskee vielä huomennakin, toki soittelen terveysasemalle. Odottelen yön yli, josko kylmähauteet ja kipulääkkeet helpottaisivat oloa.
Mikähän tämä vaiva voi olla? Millaista hoitoa te muut samasta vaivasta kärsineet olette saaneet?
Kipu keskellä jalkapohjaa, lähinnä ulkosyrjää
Anonyymi
1
197
Vastaukset
- Anonyymi
Jalassa voi olla varmasti monenlaisia kiputiloja. Tuli mieleen rasitusmurtuma. Etenkin kun oire alkoi nopeasti, niin olisin sillä kannalla.
Yksi yleinen kiputila on plantaarifaskiitti-diagnoosiin johtava oireisto. Yleensä kipu lienee kantapäässä, mutta itse sain helpotusta samoilla hoito-ohjeilla, vaikka kipu sijoittui päkiään. Nämä kalvo-ongelmat eivät estäneet jalalla kävelyä, mutta kävely oli tuskallista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011233Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282222- 371619
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510