Miksi audeissa on niin kalliita vikoja ja varaosia?
Miksi audeissa on?
15
168
Vastaukset
- Anonyymi
Jaa, tuskinpa ne viat kalliita on, mutta ehkä niiden korjauttaminen on?
- Anonyymi
Vähävaraisista vain kaikki tuntuu kalliille. Se että on totuttu tonnin ”Datsuniin” ostamaan mätänetistä Motoxia ja tulpat.. Kaikki muu on kallista ja turhaa.
- Anonyymi
No rahat pois hölmöiltä.
- Anonyymi
Koska kansanvaunukonserni kahmii rahaa omistajilleen. Varaosat tehdään Kiinassa ja jällkikokoonpano jätetään uudessakin autossa ensimmäiselle omistajalle.
- Anonyymi
Tuo on Toyotan tyyli. Jopa ruostesuojaus ja äänieritys jätetään ostajan huoleksi ja kaikki tehdään mahdollisimman heikoksi.
- Anonyymi
Kalliimmissa autoissa tahtoo olla kalliimmat osat kuin halpisautoissa. Toki kalliissa merkissä on usein myös pientä lisähintaa, mutta myös kalliimpaa ja parempaa tekniikkaa.
- Anonyymi
Brändillä rahastetaan. Aivan sysipaskoja ovat nykyään, kalliita ja huonoja, eivätkä kelpaa edes maahantuojalle vaihdossa niin mitä se kertoo autosta/merkistä jos edes maahantuoja ei huoli vähän ajettua lippulaivaa vaihdossa?
Suosittelen kyllä kaikkia kiertämään kaukaa nämä paskat nykyään. Ajoin päälle 25 audilla, ennen olivat ihan hyviä, nyt en koske enää ikinä noihin öljyä syöviin romuihin, valmistaja levittelee vaan käsiään.
Audiin "perushuolto" on tonnista viiteen tyyliin mäntien vaihto ym. kun siihen tojotaan riittää hienosti ne öljyt säännöllisesti ja tulpat toisinaan.
Eniten naurattaa tosiaan tuo, ettei edes maahantuoja huoli vaidossa, ovat niin "hyviä".- Anonyymi
Millä perustelet Toyotan autojen järjettömän ylihinnan? Brändi on kyllä rakennettu hyvin, mutta tuote ei ole enää reiluun 10 vuoteen vastannut sitä laatua mikä brändille on rakennettu.
- Anonyymi
Jos audeissa ei olisi kalliita vikoja ja varaosia, niin vähävaraisellakin kansanosalla olisi varaa ajella audilla.
Sehän johtaisi siihen, että sitä ei pidettäisi enää eliitin autona = status laskee.
Eli, voidaanko olettaa että nuo kalliit korjaukset ja osat on tietoisesti suunniteltu jotta auton status säilyisi.- Anonyymi
Romu mikä Romu! Onneksi ole nyt järjissäni ja pysyn kaukana näistä rinkula saasteista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Romu mikä Romu! Onneksi ole nyt järjissäni ja pysyn kaukana näistä rinkula saasteista.
Käypäs Audilla kunnon koeajolla, Terot ei varmaan ole Audilla koskaan uskaltaneet käydä etes koajolla.. Tunnette Tuhnun jäljiltä auton mallia, miten äänettömästi ja laadukkaan tuntuisesti se kulkee ja huippuhyvät ajo-ominaisuudet.. Eikö tämmöisestä mukavuudesta kannata vähän maksaakin. Ja kaupanpäälle vielä tyylikäs ulkonäkö.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käypäs Audilla kunnon koeajolla, Terot ei varmaan ole Audilla koskaan uskaltaneet käydä etes koajolla.. Tunnette Tuhnun jäljiltä auton mallia, miten äänettömästi ja laadukkaan tuntuisesti se kulkee ja huippuhyvät ajo-ominaisuudet.. Eikö tämmöisestä mukavuudesta kannata vähän maksaakin. Ja kaupanpäälle vielä tyylikäs ulkonäkö.
auton tarkoitus on siirtää kroppa ja vähän ehkä tavaraa pisteestä a bisteeseen b
kyllä se hoituu ilman "komeaa" ulkonäköäkin - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
auton tarkoitus on siirtää kroppa ja vähän ehkä tavaraa pisteestä a bisteeseen b
kyllä se hoituu ilman "komeaa" ulkonäköäkinMutta miksi kaiken pitäisi olla kurjaa kun asiat voi tehdä mukavasti ja tyyliilä.
Juttusi kuulostaa köyhän selittelyltä, noloa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta miksi kaiken pitäisi olla kurjaa kun asiat voi tehdä mukavasti ja tyyliilä.
Juttusi kuulostaa köyhän selittelyltä, noloa."Juttusi kuulostaa köyhän selittelyltä, noloa."
Mitä noloa siinä on? Minä olen köyhä ja elän sen mukaan. Eikä se kyyti kohdallani juurikaan parane, jos ostan audin itselleni.
Kannattaa muistaa sekin, että suomalainen keskimääräinen auto on noin 3000 euron hintainen ja iältään 12 vuotias.
Moni ostaa tulotasoonsa / käytettävissä olevaan varallisuuteensa nähden aivan liian kalliin auton. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta miksi kaiken pitäisi olla kurjaa kun asiat voi tehdä mukavasti ja tyyliilä.
Juttusi kuulostaa köyhän selittelyltä, noloa.Niin totta, siksi liikun kin vuoden vanhalla Cadillac Esgalad 6.2. On ihan mukava auto. Kun nyt joku kuitenkin jotain" nillittää " niin ennen oli Audi q 7 mutta tää Jenkki on kyllä paras.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi362749Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs122537100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es372258Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks201861Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa491514Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo351508- 381453
Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä241351- 241138
- 181073