Halla-ahon pahin painajainen

Eduskuntavaalien voitto ja hallituksen muodostaminen. Jussi tietää että siihen päättyy hänen poliittinen uransa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jussi asettaa niin kovat ehdot hallituskumppaneille, ettei varmasti kukaan lähde Jussin mukaan.
Toisesta päästä, populismiin perustuvilla kannatus helposti myös lopahtaa porukan kyllästyessä omiensa aikaansaamattomuuteen. Ei ne jaksa odottaa Jussin ihmeitä loputtomiin. Ja oppositiosta käsin niitä ei tehdä.

Äänestä

Kyllä näin on! Kenenkään muun puolueen kanssa persut eivät saa hallitusta aikaiseksi.
Kovin lyhyet olivat halla-ahon ekat hallitusneuvottelutkin. Kävi kääntymässä Kesärannan portilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eduskuntavaalien voitto ja hallituksen muodostaminen. Jussi tietää että siihen päättyy hänen poliittinen uransa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu