ja me annamme näädille B-finaalin voiton.
A-finaalia ei sitten koskaan pelattukaan ja tiedätte kyllä miksi ei.
Suomen Super Jokerit, ainoa jengi stadista....
A-finaalia ei sitten koskaan pelattukaan ja tiedätte kyllä miksi ei.
Suomen Super Jokerit, ainoa jengi stadista....
Vastaukset 11
Vanhimmat
Oikeasti, sarjan paras joukkue, pukukopissa ja harjoituksissa, nyt vain peli ei ole sujunut ja tulokset puhuu puolestaan. Se ettei selänne liittynyt joukuueen vahvuuteen oli liian kova pala! Joukkue tiesi, että se mies tarvitaan mestaruuteen, ja kun ei liittynyt niin henkinen kantti ei vaan kestänyt, Kärppien materiaali on liian laaja. Eli moraalinen mestaruus kuuluu Jokereille, mutta nyt oli huonoa tuuria ja siksi poika pysyy Oulussa!
Ensi vuonna uudella asenteella, kiitos tästä vuodesta Jortikka, olet hyvä valmentaja ja olet aina tervetullut takaisin!
Tätä pyydän.
Niin Jokerit taitaa nyt hävitä ottelu voitoin 3-0
tai saa nähä nouseeko jokerit itse olen kärppä kannattaja ja eiköhän kannattas vaihtaa jo valmentajaa ku se Hannu Jortikka ei näköjään osaa laittaa kentälle muita ku sitä metropolitin kenttää se kenttä saa eniten aina peliaikaa niin eiköhän se metro ja muut kumppanit jo väsy ja eikä sitä helvetti oo arvottu voittajaa nuo jokku puhuu semmosesta arpomisesta kuka uskoo että on arvottu paitsi nuo jokku (ääliöt) :P
Hyvää Kesälomaa Sinne helsinkiin vaan ei millään pahalla
PS:Kohta tulee niitä perkeleen viestejä että et tiedä mitään jääkiekosta yms yms.
hehheh
B-finaali?Suomen Super Jokerit?Hah hah!Kuulostaa katkeran ja murtuneen Jokeri-fanin selittelyltä.
vienyt sinulta lopunkin järjen.
Kyllä se sitten pikku hiljaa tasaantuu kun kesä koittaa.
A-finaaliin olisi vaadittu Suomen Super Jokereiden vastustajaksi Lukkoa tai Tapparaa.
Kärpät ei tunnetuista syistä motivoi.
se ettei Jokerit jaksa Kärppien vauhdissa kuin kaksi erää, ei ole hyvästä, että runkosarjan kaksi parasta kohtaa finaaleissa.
Jokerit olisi voinut pärjät Lukolle, mutta Kärppien vahvuus ja valmennus on liikaa Jokereille!
Ei se Jortikka mikään ihmemies ole. Ryhmä on liian kesy Kärpille!
Onnittelut mestaruudesta!
lapsellista, lapsellista - kirjoittaa toisen nimimerkillä.
Rekisteröimättömät nimimerkit ovat vapaata riistaa.
ei sitä kuitenkaa tartte mustata toisen mainetta,kirjottelemalla pöljyyksiä,toisen nimimerkillä.lapsellista.suorastaan idioottimaista.joku haluaa vissiin sanoa,mitä mieltä on jostakin asiasta,mutta ei viitti kirjottaa omalla nimimerkillä,kun tietää että on naurettava.
Pitäähän se tappio jotenkin käsitellä. Nyt on vuorossa retoriikkaa osa1 Eli B-finaali.
Säälittävää perheenisä.