Miksi Kuopion vanhaa, mutta hyväkuntoista uimahallia ei siirretty Juankoskelle, vaan se hajotettiin?
Liittymäsopimuksen mukaisesti Kuopion kaupunginosia tullaan kehittämään tasapuolisesti.
Juankoski tarvitsee uimahallin
5
847
Vastaukset
- Anonyymi
Olisihan se voitu viedä vaikka lautalla Juankoskelle niin olisin päässyt fiilistelemään vanhassa kunnon uimahallissa jossa sentään oli kunnon suihkutilat väliseinineen.
Nykyisessä ei ole joten suihkut siellä ovat todellisia koronalinkoja ja uusi uimahalli on houkutellut moninkertaisen määrän mamuja entiseen verrattuna.
Minun puolestani uuden hallin olisi voinut rakentaa koskelle koska vanhassa oli vara parempi.- Anonyymi
Rasistiset viestit on suomi24:ssä kielletty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rasistiset viestit on suomi24:ssä kielletty.
Sitten pitää vain harrastaa soolo-seksiä eli runkaamista. Elämässä pitää olla runkkua.
- Anonyymi
Uimahalli Juankoskelle on yhtä utopistinen haave kuin30 vuotta sitten haaveiltu palvelutalo Säyneiseen.
- Anonyymi
Utopistisestä haaveesta tulee totta, jos juankoskelaiset panevat tuulemaan. Tarvitaan vain ja ainoastaan poliittinen päätös uimahallin rakentamiseksi. Uimahallin rahoitus tapahtuu verovaroin ja Kuopion kaupungilla on verotusoikeus.
Juankoskelaiset ovat ansainneet uimahallin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94934
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54888Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141718- 65665
- 78521
- 39498
- 40486
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86477Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467