Meillä on punavihreä prinsessahallitus ja sitä johtaa Tampereen Sokoksen itserakas sekä äksy kassaneiti joka nöyrästi noudattaa Brysselin herrojen käskyjä ja kuuntelee isot hörökorvat täristen THL:n selvännäkijöiden ylimitoitettuja arviota joita he itsekkään eivät usko todeksi ja nauravat niitä itsekkin julkisesti. Kansanomaisesti sanoen Marinin prinsessahallitus toimii niin että ensiksi odotetaan niinkauan että lämmin savi tulee pöksyyn ja sitten vasta pidätellään sekä pelätään jo tullutta märkää pierua. Vielä on aikaa seuraavan hallituksen muodostamiseen ja vain luoja tietää mitä kaikkea kivaa sekä kliffaa tapahtuu ennenkuin valta vaihtuu. Pitää vain odottaa että lauteille nousee uusi hallitus johtamaan tätä tuohivirsuissa sekä pärelakeissa viihtyvää katajaista naivia ja hyvin nöyrää kansaa. Terveisin Wiikkarin-vaari.
Prinsessahallitus on tuhon ja turmion tie.
Anonyymi
20<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ehdokkaaksi vaaleissa,jotta pääsee vaikuttamaan.Olisi töitä hoitaa yhteiskunnan asioita.
Vaaleja ei varmaan tule kun ne siirretään ettei valta valu vapisevista vassarikäsistä muille.
Taitaa oikeisto ketkua harmittaa. Ketuttaa että pää tärisee, vai?
Demokratian vastainen toiminta harmittaa kyllä.Ketku en ole, kun en ole kassaneiti enkä ottanut 9 miljardin velkaa veronmaksajille kuten vihervassari kassaneitonen sanna marinaadi joka toimii PUOministerinä.
Kun sannaa pannee, ei maksa mitää, kaikki on vaan valka rahaa, jota koskaan poiskaaan tarsitse maksaa, hallitusneuvosto siitä vastaa.
Waari hei! Witusti olisit oikeassa, jos puhuisi Porin kaupunginjohtajasta, mutta mitä pienillä linjoilla Porin palstalla kirjottelee. Jumalan siunausta.
Tuolta saa infoa mitä Persut oikeasti puuhailevat
0480680237
Kyllä Sanna Marin vaikuttaa Poriinkin sillä tiedoksi että hän on nykyinen maamme pääministeri.
Sanna empaattisena
https://twitter.com/i/status/1369393390580797444
Kaikkihan sen tietää, että vasemmisto valehtelee aina!
Persulit pistää paremmaksi.
Persut pettää aina!
Tässä kappaleessa 3H-hallituksen aikaansaannoksia:
https://www.youtube.com/watch?v=oCErml3vbFo
No ei kai kahden kiukkuisen vihervasemmistolaisen naisen kasvattamana kovin iloista yksilöä voida odottaa..
Tarjoilija mestari persu Halla-Ahosta tulee pormestari. Gallupit persujen toiseksi suurimpana kuntavaali puolueena takaa varman voiton. Sain myös nähdä henkisen enne unen persu meppi Laura Hutasaaren unesta, Jussin valitsemisesta kansanedustaja kaupunginvaltuutettu pormestariksi. Kyllä nyt Hesalaisten kelpaa.
Herran siunausta.
Olet aivan oikeassa!
Kiitos luottamuksesta. Mutta miksi puniikkien tarvitsi mennä siirtämää vaaleja, jollain koronan varjolla. Koronaa jota ei ole olemassakaan, se on enneunissaki jo nähty vaikuttavan persujen kuntavaali menestykseen. Nyt on tulevan Helsingin pormestari Jussi Halla-Ahon, vaikeampi kaataa hallitusta ja nousta pääministeriksi.
Pääministeri pormestari, jo alkaa olla persuilla asemaa Suomessa. Nyt Saku varmaan sanoo ettei voi istua kahdella noin korkealla pallilla samaan aikaan. Mutta miten olisi pormestari , persu puolueen puheenjohtaja, kansanedustaja. Olisiko siinä riittävästi Mestarille maallista meriittiä.
Äärioikeiston itkua. Suosittelen lukemaan Uuninpankkopoika Saku Timosen kirjoituksia. Niistä saa oikean kuvan asioiden kulusta. On kuitenkin lukenut lakia joten tietää mistä kirjoittaa.
Eikö Saku näe enneunia. Laurapa näkee. Näki miten Trumpista tuli presidentti ja näki miten siitä ei enää tullut presidenttiä. Mitä Saku siihen sanosi.
Oletteko te urvelot tietoisia, että Time Magazine tässä taannoin listasi pääministeri Sanna Marinin 100.n vaikutusvaltaisimman ihmisen joukkoon ? Idioottimaista tytöttelyä teidän typerät kirjoittelunne. Mitä vikaa siinä on jos opiskelijana työskentelee kaupan kassalla? Eivät kaikki pysty kouluttautumaan 'isin rahapussilla' , yhteiskunnan tuillako pitäisi kaikki maksaa ?