vaikka luulin, että en. En vaan koskaan saa susta tarpeekseni. Voidaanko aloittaa alusta tai ottaa uusiksi?
Taidan kuitenkin pelätä sua mies
Anonyymi
61<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 61
Vanhimmat
Taidat pilalla vain
En pilaile. En ole koskaan ollut yhtä tosissani kun hänen suhteen.
Kiitos s toi sopii
Tiedäthän missä asun?
yxS
Ahaa, siitäkö kaikki tuo piileskely johtuukin.
No tavallaan kyllä.
Jos olet hän, niin minua ei tarvi pelätä. Karskin ulkomuodon alla on kiltti luontoinen mies.
Totta. Minua naisen ei tarvi pelätä koskaan, koska tapana ei ole räyhätä.
Olis kiva tietää ketä S naista kukin kaipaa kun täällä on siis tosi monta S naista.
yxS
Ei ole kyse sellaisesta pelosta kuin tuo sivullinen luuli. Ei ole kyse mistään räyhäämisestä ja tappelusta. Kyse on pelosta mikä tulee suurista tunteista. Jos olet hän niin aavistan kyllä kiltteyden hänessä.
Aloitus ei ole Sltä. Tuolla vaan joku luuli niin. Jätin kommentoimatta.
Miksi pelkäät? Ei hänellä olisi tarvetta pelätä vaikka joskus vähän suutahtaisinkin, en pystyisi satuttamaan häntä enkä ikinä satuttanut häntä. Hänen kanssaan aloittaisin alusta vaikka heti koska hänen kanssaan tunneyhteys oli todella vahva joskus... mutta ei hän oikea nainen viettäisi täällä aikaa ja ikävöisi minua 😔
Ei niin HRJ. Ei todellakaan. Ässän pätikät ei täällä ole. Unihda koko vanha luuska.
En pelkää hänen satuttavan mua suuttuessaan. En osaa sellaista edes pelätä. Pelkään sitä kun hän tuntuu niin ihanalta. Pelkään sitä miten mitätön olen hänen edessään.
Miksi mitätön? Miksi noin kuvittelet? Mitä jos hän aattelee sinusta samalla tavalla ettei riitä sinulle? Rakkaus on sitä että hyväksyy toisen vikoineen ja arpineen ja sitä täytyy hoitaa ettei se kuihdu.
No ei tässä vielä missään suhteessa olla. Kyllä tässä ihan kuvitelmien varassa ollaan. Hoidetaan suhdetta sitten, jos sellainen joskus on.
Toivottavasti vielä joskus olisi ❤
Ajattelen juuri noin, paitsi viimeinen lause 😁 jostain syystä hän viettää tällä aikaansa 😝
Ja minua ei hän kyllä voi pelätä, sillä minähän vain rakastan ja juuri häntä . . .
Sitä mäkin toivon. Nyt on vaan paha mieli kun ei tiedä toivooko ihan turhaan.
Asioille pitää myös pyrkiä rohkeasti tekemään jotain eikä vain toivoa että toinen tupsahtaa jostain eteen. Täytyy hymyillä, tuijottaa tai aukaista suu ja sanoa jotain, keksiä vaikka huono tekosyy että saa sen ensi yhteyden josta kaikki voi alkaa. Pieniä asioita eikä niitä tarvitse hävetä tai pelätä kun eletään vaan kerran ja myöhemmin voi kaduttaa että on saattanut menettää jotain minkä arvon tajuaa vasta myöhemmin.
Se menetti jo siinä vaiheessa kun nai muita
Älä puhu kuin lapselle. En ole enää lapsi.
Kyllä meillä on yhteys ollut ja on juteltu ja tuijoteltukin. Tilanne on toisella tapaa hankalampi. Mene pitämään teineille seurustelukursseja. Täällä on ihmisillä jo oikeita suhteita takana.
Oikea suhde 🤭 tuijottelu ja juttelu. Just just 😂
Eka ilahtuu ja sitten masentuu
Käykö niin
Kollegan tuijottelija et sit kun jonain vuodikymmenenä pääset edes paneskelu asteelle sen kans tosta kaukoihastuksen tuijottelusta niin tuu puhuun oikeista suhteista
Noit kaukaa ihailut ja kädestä hipaisut on niiin teiniä
Tavallaan ymmärrän tuon mitättömyyden tunteen hyvin. Pystyisin hyvin ajattelemaan, etten riitä hänelle. Ja että minussa on todellakin liikaa vikoja (kuten esimerkiksi nämä jatkuvasti eteen tulevat terveydelliset haasteet) ja monet heikkoudet tai arvet. Kaikillahan niitä on. Tai se, että olen häntä vanhempi . . .
Kyllä näin tunnen siitä huolimatta, että vahvasti ajattelen että todellisessa rakkaudessa sen toisen hyväksyy sellaisena, kun hän on . . .
Niinkun oot joku mummeli 😆
Eli taidan pysyä ikuisesti piilossa 😢
Niin siinä taisi käydä. Ei masennus ole oikea sana. Sitä vaan ihastuneena tulkitsee kaikkea ja välillä päätyy tänne itkemään. Anna hetki aikaa ja ilo tulee taas esille.
Mummoushan on yhteiskunnan kantava voima. Arvosta heitä tai ole edes hiljaa, jos et pysty käyttäytymään kuin aikuiset.
Oikealla suhteella tarkoitin entisiä suhteita. Kirjoitin myös, että hänen kanssaan ei ole ollut suhdetta. Miksi te tyhmät pallopäät ette tekisi jotain muuta.
Miksei ikävöis?
yxS
Minä en ole vanha luuska! Itse on se joka toisia haukkuu ja sen napa paukkuu.
Minun toiveeni on tulla mummoksi sitten joskus. En ole vielä. Mummot ovat ihania ihmisiä ja niin viisaita. Ja eihän sitä vielä tiedä vaikka sinä täällä joskus mummona kekkuloisit. Vaikka olisit mies niin mummoksi voisit nykyaikana sinäkin sukupuolesi ja statuksesi vaihtaa.
ha ha ha ha... heko heko heko...
Miksi uusi yritys ei päättyisi samalla tavalla kuin aiempi?
Ei pidäkään. Huono sanavalinta multa. Yritin sanoa paremmin, mutta pyyhin koko ajan. En osaa nyt sanoa mitään.
ja luinkin sun kysymyksen väärin, siksi vastasin mitä sattuu. Annetaan olla, en pysytkään nyt tähän.
Ehkä onkin niin parempi ettet sano mitään. Mene hänen luokseen ja hali häntä. Katso sitten hänen silmiinsä ja niistä näet hänen reaktionsa. Toimi sitten sen mukaan jatkossa. Uskallatkos?
Ei kai noin voi koronan aikaan tehdä? Ehkä sitten myöhemmin. Tarkoitin etten osaa täällä kirjoittaa mitään. Hänelle ehkä osaankin.
Siksikin niin, että olin silloin väsynyt ja väsymyksestä pökerryin sängylleni enkä päässyt avaamaan oveani. Olin valvonut koko yön. Yöllä oli ajatukset ihan jossakussa miehessä.
Ja kun tulin tajuihini, mietin että oliko siellä oven takana joku vai olenko nähnyt unta. Sitä mietin sitten koko päivän. Ja arvaa harmittiko et niin kävi jos se on totta, se että siellä oven takana oli hän.
Tunnereaktioni oli niin voimakas, että taju lähti.
Sorry...
No laita sähköpostia, soita, tekstaa.
Ja voihan sitä halata maskit päällä.
Ei hänellä ollut maskia kun viimeks näin. Laita itse postisi. Siksihän täällä ollaan kun postia ei laiteta. Tarkoitin puhumista tuossa hänelle, face to face.
Tämä ei ole aloittajalta. Huh jos joku luulis.
Ei kai tässä nyt mitään kovin ihmeellistä tai nollausta vaativaa ole tapahtunut. Pieni mokailu ja väärinkäsitykset on vaan inhimillisiä, hyvä vain jos tippuu jalustalta omaksi itsekseen. Ainahan sitä uuden ihmisen edessä jännittää, vaikka tutulta tuntuisikin. Kyllä sen tietää, kun tuntuu oikealta ja ei silloin pelkääkään enää.
Miten te tulkkaatte ihan omianne täällä. Lukiko aloituksessa jotain tuollaista. Ei todellakaan.
No tottakai voidaan :D
Kiitos. Miksi valvot noin myöhään vai aikaisinko? :)
Tottakai, kun edes näkisin hänet naisen jossain. m>n
Tiedätkö missä hän asuu?
yxS
Kaupungin ehkä mutta eiköhän joka kapungissa asu aika monta ässää.
Perjantait on himmeellisiä kun kaikkea hollausta jo kukonkiekaisua ennen.
Olen ollut ääliö!!!
Ääliö mik8 niin tyhmä niin kauan?
Kasvatuksen uhri. Nyt herään unesta.
Minähän olen minä tä?
Uusi painos vanhasta minä
Häh niinkö se on?
Se poljettu pystyyn haudattu
Narsisti
Jep jep se juuri
Ei liity aloitukseen nää tyypit.
Muodosta jokin kysymys tai ehdotus ja lähesty sillä kaivatusi.
Mieti mitä oikeasti pelkäät, ehkä se on mielikuvitus, eikä todellisuus.
Tuo jälkimmäinen ehdotus on hyvä.. Eka ei toimi mulla.