Ettei tule hylsyä? Vai menettekö riskillä? Asiallisia vastauksia kiitos.
Käytättekö Dacianne verstaalla aina ennen katsastusta?
8
150
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi korjata enemmän kuin on tarpeen. Nuo katsastus tilastojen kärjessä oleville on tapana tehdä katsastustarkistus. https://www.toyota.fi/omistajalle/huolto/katsastustarkastus.json Verstaalla se hemmo löytää eri vikoja kuin katsastussetä ja maksaahan tuo ylimääräistä. Sitä varten katsastus on, että sieltä saa vikalapun, sitten vaihdetaan jokin osa ja taas matka jatkuu.
- Anonyymi
En omista Daciaa, mutta huhujen perusteella ainakin vanhemmissa malleissa ollu heikot "koiranluut" eli ts. etuakseliston hilut, pallonivelet, kallistuksen vakaajat ja raidetangon päät jne.. Kulutusosia. Voi itekkin tarkistaa väljyyjdet jos löytyy tunkki..ja heiluttelemalla rengasta esim. sorkkaraudalla.
Halpoja osia, mutta passkamaiset vaihtaa ite, jos ei löydy autotallia ja kunnon työkaluja. - Anonyymi
Trollitehtaan avaus olisko 50 vai 100 tänään. . Älä ruoki trollia ei kommenttia EI TROLLIA.
- Anonyymi
Ööösiis millaisesta riskistä tässä on kyse?
- Anonyymi
Siis riskillä meneekö läpi heikkojen etupään osien takia. Vaikka suunilleen saman se maksaa käykö korjaamolla ennen katsastusta näyttämässä (maksaa) tai käykö katsastuksen jälkeen korjaamolla korjauttamassa (maksaa)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis riskillä meneekö läpi heikkojen etupään osien takia. Vaikka suunilleen saman se maksaa käykö korjaamolla ennen katsastusta näyttämässä (maksaa) tai käykö katsastuksen jälkeen korjaamolla korjauttamassa (maksaa)
Jos ostat uuden dacian katsastus vasta 4 vuoden päästä. Jos pidät daciaa niin kauan käytä auto ennen katsastusta kuntotarkastuksessa. Siellä ne tarkastaa samat kohdat kuin katsastuksessa.
- Anonyymi
Jos ostat uuden Dacian ja pidät sitä vaikkapa 5 vuotta, montako katsastusta siihen mahtuu? Ei ole jokapäiväinen asia. Hyvää matkaa halvalla!
- Anonyymi
Olen aina käynyt autoni läpi ennen katsastusta ja korjannut sen tarpeet,oli mulla sitten mikä merkki hyvänsä !!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko831708- 431359
En malta odottaa mies että tulet minuun
Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu1181133Vanhemmalle naiselle
Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.771021Siltojen varjoissa
Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja2171013- 53902
- 61885
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20880- 34824
- 37799