Hyvin on sinisillä kuntavaaliehdokkaita löytynyt listoille.
Toivotan heille paljon ääniä.
Helsingissä ovat vaaliliitossakin. Se tuo lisää näkyvyyttä!
Menestystä ja onnea ehdokkaille!
5
177
Vastaukset
- Anonyymi
Siellä on ehdokkaita joilla on kokemusta eduskunnasta ja ministereiden avustajana ja erityisavustajana. Kaupunginvaltuuston ryhmän sihteerinä jne. Nuoria ainakin Helsingissä. Mä ainakin äänestän osaavia henkilöitä valtuustoon.
- Anonyymi
Hienoja ehdokkaita hyvillä arvoilla, ihmisläheisin, raikkain ajatuksin, valmiita myös toimimaan niiden mukaan. Kannattaa tutustua!
- Anonyymi
Samanlainen ajatusmailma kun sinisillä. Yllellä ja paikallislehden vaalikoneessa tuli itsellenei suositelluikis ehdokkaiksi sinisten ja keskustan ehdokkaita.
Nyt vielä valitsemaan tarkemmin kuka olis paras ehdokas.
Molemmilla puolueilla on useita hyviä ehdokkaita joista valita. ainakin Helsingissä. - Anonyymi
Nyt kun on ollut ikäviä uutisia koulukiusaamisesta ja kouluväkivallasta on hyvä että Sinisten puolue on alusta asti halunnut puuttua tähän tuhoisaan käyttäytymiseen.
Eduskunta-aikana jo sinisten Elovaara teki lakialoitteen koulukiusaajan siirtämisestä toiseen kouluun.
Lasten ja perheiden hyvinvointi on koko maamme hyvinvoinnin perusta.
Mitä paremmin lapset ja perheet voi sitä vähemmän menee yhteiskunnan varoja mielenterveys, lastensuojeluun ja korjaaviin perhepalveluihin.
Inhimilliset kärsimykset jää myös huomattavasti vähäisemmiksi. - Anonyymi
Siniset pitävät kansaa tyhmänä. Olivat ja ovatko edelleen sitä mieltä, että kansa ei erota sinisiä perussuomalaisista. Kyllä erottivat, viime eduskuntavaaleissa se nähtiin. Tyhmänylpeää sakkia. En ole nähnyt kuin muutaman ehdokkaan koko maassa. Veikkaan nollatulosta. Tämä porukka pitää saada lopullisesti pois Suomen poliittiselta kartalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1106180Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400