Vehkan varsi on kasvanut liian pitkäksi ja vaatii leikkaamista..juurtuuko kasvi hyvin varresta ja laitetaanko suoraan multaan vai veteen?
Kirjovehkan leikkaaminen
Anonyymi
3
1755
Vastaukset
- Anonyymi
Kirjovehkaa lisätään latvapistoikkaista tai kymmensenttisistä varren palasista. Pistokkaat voi laittaa suoraa turpeeseen. Itse laittaisin kylvöturpeeseen ja lämpimään paikkaan. Varren palat voi juurruttaa myös vaakatasossa ja puoliksi turpeeseen peitettynä.
- Anonyymi
Voi myös laittaa muovipussin juurrutettavien suojaksi, mutta ei aivan umpikiinni. Lämpömatto auttaisi juurien muodostumista.
- Anonyymi
Olen innostunut mehikasveista. Yrittänyt löytää pikkuelefantti- kasvia. Onko kenelläkään tietoa mistä semmosen löytäisi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1976861- 1592026
- 1131678
- 511380
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551228Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢501098Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001064Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6977Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251944- 41919