Persu, joka ei päässyt persuehdokkaaksi Soinin aikana?
Muistatteko Saqittariuksen?
Anonyymi
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Soini oli äärioikestolainen. Vastusti aborttia ja seksuaalivähemmistöjä. Halla-Aho on tehnyt Perussuomalaista koko kansan keskustapuolueen
Jaa. Mutta muistatko Saqin? Valvoi monia palstojakin. Ja kertoi odottelevansa Soinin yhteydenottoa ehdokkuuteensa liittyen.
Halla-aho jakoi kansan samalla retoriikalla kuin Trump.
Halla-aho toi äärioikeiston Suomen politiikkaan syrjäyttämällä Soinin puolueen johdosta heidän tuellaan 2017.
Se Soinin katolilaisuus-hörhötys alkoi mennä vaan aivan liian pitkälle kukaan ei enää halunnut sitä soini-abortointia
Lisäksi Halla-aho on tunnustanut periaatteessa kannattavansa EU-jäsenyyttä.
No ei ainakaan ole syytä viedä maata hallitsemattomaan tilaan mahdolliset siirtymiset on tehtävä hallitusti
Eli miten? Voitko antaa esimerkin?
Esimerkkiä löytyy jo siitä, että persut itsessäänkin ovat jakaantumassa taas kahteen leiriin. Ei kai puolueesta muuten potkittaisi pois henkilöitä ja jopa persujen omia järjestöjä. Plus vaapaaehtoisesti puolueesta lähtevät.
Lähinnä kai sen vuoksi, että meillä ei itseasiassa olisi edes realistisia mahdollisuuksia, varaa erota tuosta kerhosta.
Miten niin jakautumassa, kyllä puolueen sisällä pitää voida olla myös erimieltä olevia, ja sehän ei ole erimielisyyttä kaikesta.
Trump oli kehottanut kaikkia ottamaan koronarokotteen! Näköradio kertoi! Trump oli oikein kovasti kehunut rokotetta ja sen tehoa. Sanottiin, että tämä ulostulo oli ensimmäinen kerta, kun Trump asettui kannattamaan julkisesti rokotetta ja kehotti sen ottamiseen.
Ikävää vain, että Halla-ahon kannattajat luulevat Halla-ahon kritiikin tarkoittavan, että persujen päästessä valtaan Suomi eroaisi EU:sta. Tätä valheellista mielikuvaa ylläpitää tietysti myös se, että muutama vuosi sitten Halla-aho sanoi ajavansa Suomen eroa EU:sta, jos hänet valitaan puolueensa johtoon.
Voihan sitä persupuolueen sisällä olla eri mieltäkin. Mutta sitten puolue voi potkia puolueesta pois.
Pitää paikkansa. Vaikka on kertonut myös ajavansa EU-eroa. Halla-ahon mieli on kuin tuuliviiri yllä talon katon. Asiassa kuin asiassa.
Miten tuo palstojen entiseen persuvalvojaan liittyy?
Saqi oli/on kovasti vasemmistovihamielinen?
Persut on keskenään samaa mieltä vain siitä, että ne on muiden kanssa eri mieltä.
Ei tuon varaan paljon rakenneta.
2007 eduskuntavaalit?
Eikös Veijon sukunimi ole Baltzar, eikä mikään ssgituras ja puolue sdp.
Netistä löytyy paljon hassuja kuvia missä Veijo poseeraa Antti Rinteen, Paavo Lipposen sekä Pekka Haaviston kanssa. Niistä on hyvä tehdä meemejä
Tässä puhutaan nyt erään rallikuskin kaimasta.
Olisikohan aloittajan hakema henkilö tämä kaunisääninen laulajatar?
https://www.youtube.com/watch?v=1SXoDpFi3Po
Jos käytät hieman mielikuvitusta, voisiko mieleesi juolahtaa laittaa hakukoneeseen hakusanoiksi vaikkapa Saqittarius Suomi24?
Joo, löytyi.
Puolueen Suomen Kansa Ensin ehdokkaat
Sija Ehdokas Vaalipiiri
26. Siri Jutila Savo-Karjala
Tuon nimistä rallikuskia tuskin on ollut olemassakaan?
Äänestä päätellen tuo Siri Inkeri onkin istunut pelkääjän paikalla.
Kohtalaisen vähiin on käynyt häiriköinti aiheet retard-antipersulla.