En ota kantaa juurikaan yksittäisiin asioihin vaan kokonaisuuteen, jonka keskellä elämme.
Keskustakin on osittain ollut harmoniaa rikkomassa, mutta selvästi vähemmän kuin muut.
Minulle tasapainoinen Suomi on tavoittelemisen arvoinen asia. Sitä kohti menkäämme.
Keskustalla kadehtijoita
8
129
Vastaukset
- Anonyymi
Ei Kepulla ole kadehtijoita, säälijöitä kyllä, kun Kepu meni hallitukseen ja kannattajat katosi,puolueesta tuli Satiaispuolue !
- Anonyymi
Kepu on äärilestahihhuleiden uskonnollinen liike, kiihkomielisiä älykääpiöitä täynnä. Jo Sulo Aittoniemi totesi osuvasti kepusta: Rosvolauma! Holkkipolvea viedään, kuin litran mittaa tässä hallituksessa ja on ihanaa katsoa kepun syöksykierrettä, Saarikko on sen verran painava, että saattaa upota pohjaan asti ja kaikki nauraa!
- Anonyymi
Suomessa on lestadiolaisia 1-2 % väestöstä. Vaikka heistä kaikki äänestäisivät Keskustaa, niin selvä vähemmistö he olisivat Keskustan äänestäjistä. Ja tällä hetkellä osa heistä on saattanut mennä myös persujen kannattajiksi (ehkä?), joten lestadiolaisten osuus Keskustan kannattajista lienee alle kymmenen prosenttia. Myös Kokoomusta lestadiolaisten parissa on äänestetty, ja ruotsinkielisellä Pohjanmaalla rauhansanalaisen lestadiolaisuuden parissa myös KD on suosittu puolue. Esimerkiksi Luodon kunnanvaltuustossa paikkajako menee KD 13 paikkaa, RKP 10 paikkaa ja SDP 4 paikkaa. Siellä on paljon rauhansanalaisia.
- Anonyymi
Niinpä näyttää oleva;-)))
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007864690.html
"Kepulaiset ministerikiimassaan";-)))))))))) - Anonyymi
JOOPA JOO ETTÄ 10 TUHATTA TYÖPERÄSTÄ ULKOLAISTA JOKA VUOSI SUOMEEN. HALOO SAARIKKO SULLA ON LANTUSSA VIKAA MENE HELVETISSÄ HOITOON SUOMESSA ON TYÖTTÖMIÄ PALJO MAKSA HEILLE KUNNON LIKSAA HE MENEVÄT TEKEVÄT HOMMIA 25 - 30 E TUNTI TAKAAN ON 100 VARMAA TYÖTTÖMYYS LOPPUU ALLE VUOSI.
- Anonyymi
uppista
Tahtoo mennä nykyään liikaa minimanageroinniksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle312562Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362541Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532534Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt921956Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle331845Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3121688- 1501506
- 731358
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231108Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.271093