En ota kantaa juurikaan yksittäisiin asioihin vaan kokonaisuuteen, jonka keskellä elämme.
Keskustakin on osittain ollut harmoniaa rikkomassa, mutta selvästi vähemmän kuin muut.
Minulle tasapainoinen Suomi on tavoittelemisen arvoinen asia. Sitä kohti menkäämme.
Keskustalla kadehtijoita
8
177
Vastaukset
- Anonyymi
Ei Kepulla ole kadehtijoita, säälijöitä kyllä, kun Kepu meni hallitukseen ja kannattajat katosi,puolueesta tuli Satiaispuolue !
- Anonyymi
Kepu on äärilestahihhuleiden uskonnollinen liike, kiihkomielisiä älykääpiöitä täynnä. Jo Sulo Aittoniemi totesi osuvasti kepusta: Rosvolauma! Holkkipolvea viedään, kuin litran mittaa tässä hallituksessa ja on ihanaa katsoa kepun syöksykierrettä, Saarikko on sen verran painava, että saattaa upota pohjaan asti ja kaikki nauraa!
- Anonyymi
Suomessa on lestadiolaisia 1-2 % väestöstä. Vaikka heistä kaikki äänestäisivät Keskustaa, niin selvä vähemmistö he olisivat Keskustan äänestäjistä. Ja tällä hetkellä osa heistä on saattanut mennä myös persujen kannattajiksi (ehkä?), joten lestadiolaisten osuus Keskustan kannattajista lienee alle kymmenen prosenttia. Myös Kokoomusta lestadiolaisten parissa on äänestetty, ja ruotsinkielisellä Pohjanmaalla rauhansanalaisen lestadiolaisuuden parissa myös KD on suosittu puolue. Esimerkiksi Luodon kunnanvaltuustossa paikkajako menee KD 13 paikkaa, RKP 10 paikkaa ja SDP 4 paikkaa. Siellä on paljon rauhansanalaisia.
- Anonyymi
Niinpä näyttää oleva;-)))
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007864690.html
"Kepulaiset ministerikiimassaan";-)))))))))) - Anonyymi
JOOPA JOO ETTÄ 10 TUHATTA TYÖPERÄSTÄ ULKOLAISTA JOKA VUOSI SUOMEEN. HALOO SAARIKKO SULLA ON LANTUSSA VIKAA MENE HELVETISSÄ HOITOON SUOMESSA ON TYÖTTÖMIÄ PALJO MAKSA HEILLE KUNNON LIKSAA HE MENEVÄT TEKEVÄT HOMMIA 25 - 30 E TUNTI TAKAAN ON 100 VARMAA TYÖTTÖMYYS LOPPUU ALLE VUOSI.
- Anonyymi
uppista
Tahtoo mennä nykyään liikaa minimanageroinniksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3802470IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk661907- 1541469
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten131297Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021221Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48975- 90894
- 71862
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla43855- 28833