Hallituksen ja valtuuston puheenjohtajat yrittävät rajoittaa julkaisuvapautta

Anonyymi

Tulee mieleen Ilmajoen tapaus, jossa kaupunginjohtaja uhkaili paikallislehden päätoimittajaa. Päätoimittaja oli suoraselkäinen, irtisanoutui ja kuittasi äskettäin ison palkinnon työstään. Täällä nyt yritetään samaa. Meidän vuosia jatkunut käytänne täällä Vimpelissä on ollut olla hiljaa kaikista epämukavista asioista. Kukaan ei ole uskaltanut suutaan avata painostuksen edessä. Ei kunnanjohtajan pidä julkisessa virassa olla noin naivi ja herkkänahkainen, että kuvittelee lehdistön kirjoittelevan vain ylistäviä positiivisia asioita itsestään. Kyllähän nimenvaihto ja someseuraajien osto ovat outoja asioita ja kiinnostavat varmasti osaa lukijoita. Miksi näin on tehty? Mitä taustalla on? Väkisin tulee mieleen ajatus, että mitä tässä salaillaan. Vastausta ei ole nähty Ilkan sivuilla vaan voimakas hyökkäys toimittajaa kohtaan joka tekee vain työtään. Täällä olisi hyvä miettiä asiaa uudemman kerran.

11

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä on vimpeliläistä demokratiaa parhaillaan. Dick Steel /putinska tiedotus

      • Anonyymi

        "Eipä haittaa tiedotamme siitä huolimattaa mätiä asioita vimpelistä
        TPM:NÄILLÄ MENNÄÄN"

        Harri Hannulabacka says:
        Pistäkää sukulaiselleni Kai Hannulabackalle sellaiset terveiset, että hän tarjoaa juttuaan Torstai-ilmasijakelulehdessä myös Järviseutu-lehteen. Onhan se hyvä, että kylä kehittyy ja kylätalon rakentaminen alkaa vihdoinkin.


    • Anonyymi

      Johanna on kuningatar ja nyt patsas pesäpallopatsaan tilalle!

    • Anonyymi

      Asia on juurikin näin. Kiitos hyvästä kirjoituksesta!

    • Kirjoituksen avaaja on kommentoinut suomi 24 Ilmajoki palstalla kymmenillä kirjoituksilla mainitsemaansa aihetta. Vastaa täällä Vimpeli palstalla omaan aloitukseensa omin tunnetuin kommentein .

      • Anonyymi

        Vipeli on Suomen putini landia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vipeli on Suomen putini landia.

        Vimpelistä ei saa puhua eikä kirjoittaa mitään negatiivisia totuuksia. Täällä ei ole sananvapautta.


    • Anonyymi

      Vimpelissä on AINA ollut jotain mätää. Luulin, että kun nuorempi sukupolvi ryhtyy politikoimaan ja vanhat jäärät on dementiaosastolla, niin sitten helpottaa. Ei siltä näytä.

      • Anonyymi

        Hallituksen ja valtuuston puheenjohtajat yrittävät rajoittaa julkaisuvapautta. KUULEPPAS SANTERI KUKAAN EI PYSTY RAJOITTAMAAN MINUN KIRJOITUSTA, EI PUHHEENJOHTAJA MÄTÄ TAI KUKAAN MUUKAAN


      • Anonyymi

        Hallituksen puheenjohtaja on täys tomppeli, uskoo kaiken mitä vääpeli räkättää


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hallituksen puheenjohtaja on täys tomppeli, uskoo kaiken mitä vääpeli räkättää

        heheheheheheheheheh. Hallaperällä naurattaa---hehheeheheheheheheh


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      134
      3774
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      36
      2454
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      144
      2098
    4. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      17
      1048
    5. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      70
      1031
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      46
      905
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      63
      876
    8. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      31
      855
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      43
      790
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      97
      772
    Aihe