Onko Huittisissa saatavilla ilmaista apua masennukseen? Pyydän, älkää tulko nyt tähän vitsailemaan. Nyt on paha olla ja tarvitsen apua.
Mielenterveyspalvelut
Anonyymi
17917
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Katsoppa netistä satasairaala.fi ja sieltä Huittisten psykiatrian poliklinikka.
Sieltä löytyy yhteystiedot. Toivottavasti saat tarvitsemasi avun.
Soitappas terveyskeskukseen, sieltä pitäisi olla mahdollisuus päästä psykologin puheille.
Terveyskeskukseen olet yhteydessä niin apua löytyy varmasti,äläkä välitä noista palstahäiriköistä jotka ottavat kantaa joka asiaan.Voimia sinulle
Näin se on, että jos ei kuulu työterveydenhoidon piiriin eikä ole rahaa maksaa yksityislääkäreille, niin silloin se normaali reitti niin ruumiillisissa kuin henkisissäkin ongelmissa ja sairaustapauksissa on oma Terveyskeskus.
Siellä yleislääkäri tekee perustutkimuksen, ja kirjoittaa sitten lähetteitä kunkin vaivan tunteville specialisteille, jatkotutkimuksiin.
Taikka tatinapölliltä.
Terveyskeskuksen vastahakoisen lääkärin puheille ensin, ja sieltä edelleen lanttumaakarin juttusille. Ehkä joskus huhti...toukokuulla, jos jonotilanne sallii.
Sieltä tulee masentuneelle avuksi purkillinen onnellisuuspillereitä eli SSRI-pillereitä. Noista ja niiden sivuvaikutuksista löytyy aika paljon käyttäjien mielipiteitä netistä.
Lietteenajoon kun lähtee, niin koko homma korjaantuu viikossa.
Eikä tarvii syödä koko loppuelämänsä ajan noita suurten kemiantehtaiden tekemiä epäilyttäviä nappeja.
kyllä nappeja kannattaa pyytää...voi myydä vaikka lautturin parkkipaikalla hyvällä voitolla
Itse olen talvisesta masennuksesta toipunut viimeistään keväällä saadessani nuuhkia lietteen tuoksua! Sieraimien kautta henkitysilmakiertoon keuhkoihin saatu sianpaska saa mielen virkistymään tuoksun voimalla!
Noi pitäis nää aromit pakata jonkinlaiseen tiiviöpakkaukseen, taikka kuivapuristaa ne pillereiksi.
Yhden tiiviöpakkauksen kun avaa kaamosaikaan aamusella ja vetää sieraimiinsa, niin koko loppuviikko menee kevyesti, kuin leijailemalla.
Tk ssa psykologi ehkä kaksikin ja psykiatrinen sairaanhoitaja . Ilmaisia. Ja ei tarvita lähetettä lääkäriltä. Perheellinen voi kääntyä perhekeskuksen psyk sh puoleen. Netistä löydät suorat puh nrot. Hae apua, sitä on saatavilla.
Apua, apua, apuvah. apuuvaah.
"Psykiatrisen sairaanhoitajan tukea on tarjolla mm. seuraavissa tilanteissa:
o Lapsen tai nuoren mielialamuutokset
o Perheen muutostilanteet ja kriisit
o Parisuhteen haasteet
o Perheen sisäiset ristiriidat
o Tukena raskausaikana
o Synnytyksen jälkeinen ahdistus
o Vanhemman uupumus
o Lietekaivokaluston ja lietteenajon ongelmien tekninen neuvonta"
https://www.huittinen.fi/palvelut/sosiaali-_ja_terveyspalvelut/perhekeskus/psykiatrisen_sairaanhoitajan_vastaanotto
Minulla olisi ongelmia ja kysyttävää listan alimman pallukan asioista. Varaanko ajan kiireellisenä,kun lietevaunun alipainepumppu korahtelee?
Juuh. Apua apua. Aamulla oli tupakat loppu ja vain kolme euroa rahaa. Kahvia oli vähän mutta mustana piti juoda. Krapulakin oli, oltiin vedetty pössyä kaksin käsin.
Nyt ahdistaa että apua apua missä psykolooki tarvitaan subumixtuuraa kun olen niin ongelmassa nyt.
Pilleri muuttaa mielen, on totta. Eikö ole totta myös, että elimistö muuttaa pillerit? Eikö ole totta, että ihminen, valitessaan rikollisen mielen ja päätyessään liian usein rajattomaan hulluuteen, tahtoo muuttaa sekä pillerit että elimistöt teknologiajärjestelmillä ja geenimanipulaatiolla uskoessaan olevansa itse Jumala?
Mieli keskus
KPH Musta farkku..nam nam