Energian verotus ja hintakehitys on niin arvaamatonta että olemme katsoneet parhaaksi perustaa Perussuomalaisen energiaosuuskunnan. Osuuskunta toimittaa jäsenilleen verovapaata energiaa. Erilaiset pien voimalaitokset ovat yleistymässä. Sähkönsiirtohintojen nousun, sähköverkkojen myynnin takia olemme suunnitelleet paikalliseverkkoja jossa ei olisi myöskään siirtomaksua ollenkaan vaan pienvoimalaitokset tuottavat verovapaata energiaa paikallisesti ALV-vapaasti ja ilman siirtomaksua Perussuomalaisille..
Perussuomalainen energiaosuuskunta perustetaan
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos minä olisin maalla niin noin toimisin tai tuottaisin omat sähköt.
Tätä voi kyllä soveltaa mille tahansa asuinalueelle, taloyhtiölle tai korttelille
Aggregaatti parvekkeelle 😆 ei se "10e" kuukausimaksu sähkössä kerrostalossa ole ongelma. Omakotitalossa on iso kuluerä, johon voi vaikuttaa eri toimilla.
Koska tämä perustetaan, ettei tämä vaan olisi mätäkuunjuttuja tai vappusatasia.
Tosi hyvä toteutuessaan, näitä vaan lisää.
Siis P.E.R.S.U. Co-Operatiivi?
Olen valmis sijoittamaan 60 000e tällaiseen energiatoimintaan joka toimii suomen kansan puolesta. Ihanaa, vihdoinkin suomella taas jotain omaa.
PS for ever.
Jokainen on voinut jo nähdä, että Persut käyvät vihan ja myrkynkylvämisen voimalla.
Suosittelisin heille kuitenkin mieluummin aurinko- ja tuulivoimaloiden perustamista, niin eivät joutuisi vihansa kanssa vaikeuksiin ja antaisivat itsestään samalla sivistyneemmän kuvan.
Paljonko olette ostaneet päästökiintiöitä? #päästökauppias
Hahaha! Sanopa aloittaja ensin miten persujen oma netti voi? Ja miten teet sähkövoimaa ilman lupia,veroja,ympäristölupaa?.
Persut haihattelee.
Sinustakin tulee vielä P.E.R.S.U. Co-Op