Tutkimuksen mukaan suurempaa veritulppa riskiä ei ole, tapaukset ovat odotettuja kyseiseen rokotteeseen.
Mitähän vielä selviää?
Mitähän vielä selviää?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
No just Norja ilmoitti, että yhteys on ,elikkä eiköhän suomenki ois paras harkita vähän enneku jatkaa ,jotuvat pian vereohennuslääkkeitä määräämään ei muutaku asperiinin syöntiin jokainen rokotettu.
Kantapään kautta opitaan.
Tulpan saaneista iso osa e-pillerien syöjiä, ei liity koronarokotteeseen.
Hoitajat,, kieroin ammattiryhmä.
Sikanaamari kuulemma voi ehkä suojata koronalta. Sikamieheltä navetan takana kuulin..
Onko tupakoitsijat riskiryhmä?
Jos käy öisin navetassa niin kuuluu ehdottomasti riskiryhmään..röh.
Siis ei kannata olla nainen, syödä e-pillereitä, olla lihava tai tupakoida.
Kaksi "perustervettä" rokotettua.
Rokotukset on lopetettu kyseisellä rokotteella.
miks lopetettu nehän piti olla niin hyvin testattu että,,,,, voi elämän kevät ketkä sen rokotteen ottaa ja mitä niistä vielä niille seuraa..
Lopeta se kessun polttaminen aikanen ”mies”!!!!!!
Astra Zenecasta todettu sitä ja tätä.
Pikarokote, jolla oli ehkä tarkoitus luoda mittava määrä rahaa.
Tämä on pelin luonne.
Ennen olivat aseet kauppatavaraa (on vieläkin) nyt nämä sarjatuotteet.
Köyhää kansaa on vara vähentää.
Tämä lienee tosiasia.
Rokotteita ei tarvita jos rajat ei vuotaisi niin pahasti, ei vieläkään testejä!
Korona aiheuttaa Aivosumua nuorille vanhemmilla sitä on jo luonnostaan.
Hoitajat, kieroin ammattikunta.
AZ on koronarotteista se paras. 😇
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/uusi-tutkimus-astra-zenecan-rokotteen-suoja-100-vakavalle-taudille-ei-yhteytta-harvinaisiin-verisuonitukoksiin/5d2d630d-d14b-4cae-8ae7-8f2435272de4
En uskalla kirjoittaa totuutta tästä korona viruksesta ja rokotteesta.
Onhan se vaikea myöntää että AZ vähensi veritulppia rokottamattomiin verrattuna. 🙉
Rokotteen hyödyt ovat suuremmat, vain yksi tai kaksi/100 000 saa tulpan.
Tekee piikin ku mopon tulppa.
Ei läheskään niin moni ole saanut ainakaan tähän mennessä. Lukema on noin 40/18 000 000 eli noin 1 / 450 000 ja kuinka moni näistä on edes johtunut rokotteesta jos yksikään. Tapaukset olleet lähes kokonaan nuorilla naisilla, joten jos yhteys on olemassa, se liittynee ehkäisyyn tai kuukautiskierron vaiheeseen tai oireettomana sairastettuun covidiin.
Kaikkiko ilmoittaa mitä haittoja on? Ei ole kyselty keneltäkään mitä sivuoireita on ilmentynyt. Ei ole jaettu edees puhelinnumeroa johon oireet ilmoitetaan. Jos viedään ambulanssilka päivystykseeb niin uskooko siellä kukaan jos sanot että tämä tuli rokottamisen jälkeen?
Oppositio jarruttaa ja vastustaa koronarajoituksia 😵🥴
Virosta tulee joka päivä 1500 ihmistä, vain kourallinen testataan (70kpl)
Viruskanta on taattu.
Joo siinä rokotteessa samalla varmaan työnnetään nahkan alle siru joka kokoajan lähettää dataa thl ym lääkevirastoille haitoista ja tukoksista ja onko hengissä!!?
Älkää n olla noin hyvä uskoisia että joka asiasta kovia kokeneet vanhukset alkaa tietojaan ja tuntojaan ilmoittelemaan. Kirkkain silmin vöitetään että 17 miljoonaa on rokotettu eikä ole kuin 12 tapausta joilla ollut joitakin ongelmia.
Jokikylässä asuu pelko?