Mikäs nyt kepuleihin tuli?

Palstakepulit riemuitsivat muutama kuukaisi sitten tutkimuksessa todettua aktiivista kepulaisen seksielämää mm. seuraavasti:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000005942546#22000000005942546

Ja nyt kun puolueen ykkösmies ja -nainen koineilevat, se on "törkeää panettelua"!

Koettakaapa palstakepulit jo päättää miten päin te sitä takkianne pidätte!

Wiljami
6313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

miettiä myös itse sitä että, oletko vähäosainen vai hyvätuloinen.

Äänestä

"lanttu leikkaa".Suomalaisella yleensä kateus voittaa kiiman, sinusta en kyllä ole ihan varma.

Äänestä

Kyllä oli Mikko Beekin touhottamassa silloin, kuinka kepulit ovat siinäkin muita parempia.

Nyt, kun muutkin sitä mainostaisivat, koska harmaaksi sanottu pääministerikin on asian todistanut, ei kelpaakaan!

Uhkaillaan poliisilla ja valitetaan Enirolle, kun kaikki muutkin yhtyisivät tuohon kepulaisten seksielämän ylistämiseen.

Kepuleille kelpaa taaskaan mikään.

Äänestä

Matti Vanhasella on tekemistä työtehtäviensä hoidossa, jotka hän on hoitanut erittäin hyvin, ihan tarpeeksi tehtäväkenttää. Jätetään hänet rauhaan. Toinen vaihtoehto on, että käymme riepottelemaan kaikkea mahdollista, kymmenien vuosien takaisia asioita ja teemme iltapäivälehtien toivomusten mukaisesti "hallaa" Suomen uskottavuuden tuhoamiseksi. Olen vasemmistolaisesti ajatteleva äänestäjä. En hyväksy, että minun vajaan 40 vuotisen muistini aikana yritetään tuhota ensimmäinen "kepulainen" johtaja, joka on ollut valmis tekemään pyytetöntä yhteistyötä nykyisessä hallituksessa. Seuran toimittaja Jari Lindholm on ottanut itselleen liian ison palan. Katson tällä hetkellä täysin hölmöä ohjelmaa Pressikluppia, jossa Harakka tyylinsä mukaisesti yrittää lietsoa tapansa mukaan vihaa järjestäytynyttä yhteiskuntaa kohtaan. Kysyn teiltä toimittajat, sekä tv:ssä, että ledistössä, miten teillä omassa elämässänne viinin ja viinan höyryisten iltojen jälkeen kun menette kotia, jossa on perhe tai paskaset astiat ja vuodevaatteet, sekä oksannukselta haiseva vc odottaa. Antaako se elämäänne lisää tatsia. Vaimo sekä muutama taapero hyväksyy isin retkuilut ja elää toivossa, kyllä se meidän isi pystyy vielä joskus elämään selvin päin kesälomalla vaikka vajaan viikon perheen kanssa. Lehdistön valta on tuhonnut hyviä toimittajia. Vastuu kuulu niille, jotka haluavat kerätä kyseenalaisesta toiminnasta voitot.

Äänestä

Muut puhuu naimisesta, kepulainen nai.

Äänestä
  • Naiminen on taitolaji, kenellä on peelu verellä, tai nivukset kipiänä. Lopputulosta ei voi arvioida kuin ulkopuolinen, oma kehun arvioi vain nais- tais mies porukka. Oikea tunne on silloin kun pystyy unohtamaan kaikki lastenhoitomaksut, asuntovelat, kaikki jonninnin joutavat hankinnat, suvun keskeisen kilpailun, naapureitten aiheuttamat ylimäräiset paineet. Ota itsestäsi niskasta kiinni, olet yksin tai avioliiton kurimuksessa. Kun elät yksin vaihtoehtoja voit valita oman makusi mukaan, valise ja kokeile. En jaksa enää, toivon, että ihmiset, jotka eroavat olisivat järkeviä, mikäli heillä on lapsia, joita ukit ja mummit rakastavat. Meille lastenlapsien tapaaminen on tässä hyvinvoitiyhteiskunnassa yksi kaikkein tärkeimmistä asioista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wiljami kirjoitti:

Palstakepulit riemuitsivat muutama kuukaisi sitten tutkimuksessa todettua aktiivista kepulaisen seksielämää mm. seuraavasti:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000005942546#22000000005942546

Ja nyt kun puolueen ykkösmies ja -nainen koineilevat, se on "törkeää panettelua"!

Koettakaapa palstakepulit jo päättää miten päin te sitä takkianne pidätte!

Wiljami

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu