Minulla on kolme lasta; kahden vanhemman isästä olen eronnut ja kolmatta huomasin odottavani, kun olin laittanut suhteen poikki lyhytaikaiseen miehesystävääni. Miestä ei asia kiinnostanut, ehdotti vain aborttia. Päätin pitää lapsen. Elin lapsineni ja tapasin raskauden alkuvaiheessa miehen, jonka kanssa kaikki vaikuttikin lähtevän hyvin käyntiin -kunnes mies osoittautui ihmiseksi, joka ei tiennyt, mitä elämältään haluaa tai minä en suostunut jakamaan häntä toisen kanssa. Olin maassa ja masentunut, valmistauduin jo elämään loppuelämän yksin, olinhan itse valintanut tehnyt. Kunnes...aivan raskauden loppumetreillä tapasin MIEHEN. En ole uskonut 'rakkauteen ensi silmäyksellä', mutta nyt ei voi muuta kuin uskoa. Tutustuimme pian tai oikeastaan tuli tunne, että olemme tunteneet toisemme aina. Mies tuli mukaan synnytykseen ja nyt 'meillä' on ihana pieni vauva. Asumme epävirallisesti yhdessä, etsimme yhteistä kotia ja suhteen virallistamisestakin on puhuttu. Koen eläväni nyt tähänastisen elämäni onnellisinta aikaa; sekä minä itse että elämäni on balanssissa. Rakastan ja tulen rakastetuksi. Ja kaikilla kolmella lapsellani on myös 'isä'. Haluan luoda toivoa sinulle, joka kenties elät samantyyppisessä elämäntilanteessa -älä menetä uskoasi ja toivoasi parempaan huomiseen!
Näinkin voi käydä :)
Onnellinen nainen&äiti
4560
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onnea teidän tulevaisuudelle, vaikka epäilijöitä varmasti piisaa.
Missä tapasit tämän miehen?
Minäkin haluaisin miehen... Olen haaveillut maatilan rempseästä, ei liian hiljaisesta ja miehekkäästä isännästä joka korjaa kaiken, hoitaa itseään sopivasti ja näyttää mukavalta, ja juo korkeintaan kerran kuukaudessa, eikä polta. Ei ole liian pitkä mies. Ei kaljuuntuva. 22-30-vuotias. Armeijan käynyt. Pitää lapsista, minulla on jo yksi ja lisää haluaisin. Toimeentuleva taloudellisesti. Mitähän vielä... Tästähän tulee kontakti-ilmoitus... Mies, ota tästä kaunis ja mukava nainen.
Hienoa että elämäsi on nyt kunnossa. Kuten kirjoituksestasi voi päätellä, turhan helpolla et onneasi ole löytänyt, mutta löysitpä kuitenkin, hyvä niin.
Oikein hyvää ja onnellista jatkoa elämääsi, olet sen taatusti ansainnut.