Kepun syytä paljon kun Neste ei rakenna Suomeen

Anonyymi

Jalostamoa vaan Hollantiin. Erittäin todennäköisesti vihreät olisi lähtenyt hallituksesta jos jalostamo olisi tullut Suomeen. Kepu erittäin todennäköisesti taipui taas vihreiden tahtoon tässä kuten aiemmin turpeen alasajossakin. Vihreillehän oli suuri järkytys kun Kemiin tulee uusi suuri sellutehdas, vihreiden hallituskaudella. Muistakaamme että Suomen kokonaispäästöt on vain alle 0 prosenttia kolo maailman päästöistä. Vaikka suomalaiset lopettaisi hengittämisen, ei sillä olisi mitään merkitystä globaalisti. Älä ikinä enää äänestä näitä hallituspuolueita!!!

15

68

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Myös Sanna Marin oppositiossa ollessaan vastusti Kemin Sellutehdas hanketta. Nyt muka esiintyy kuin olisi hänen ja hallituksen ansiota..

      • Anonyymi

        Sanna Marin vastustaa kaikkia tehdashankkeita ja lopettaa kaikki entisetkin. Vireitä.
        Kemin tehdashanketta vastusti, mutta ei pystynyt estämään.


    • Anonyymi

      Nesteen jalostamon päätyminen Rotterdamiin ”osa vihreää siirtymää - sitä on syytä tukea”

      En ihmettele Nesteen päätöstä. Nähtävästi Hollannin hallitus on tukenut heitä paremmin kuin tämä Sanna Marinin hallitus, joka on kirkuvanpunainen ja vihreä.

      Kun puhutaan vihreästä siirtymästä ikään kuin vastakkaisena teollisuuden investoinneille, niin esimerkiksi tässä Nesteen tuoreessa päätöksessä on hyvä huomioida se, että tämä on investointi, joka tarkoittaa sitä, että siirrytään pois fossiilisista polttoaineista kestävämpiin polttoaineisiin, Marin sanoi.
      – Eli tämä investointipäätös harmillisesti meni Rotterdamiin, mutta se on osa tätä vihreää siirtymää, ja sitä on syytä tukea.
      Tämä pääministerin lause nostatti opposition kansanedustajien riveissä naurunremakan.

    • Anonyymi

      Suomessa on erittäin yrittäjävastainen ja epäisänmaallinen hallitus jolle on tärkeää halata maailmaa.

      • Anonyymi

        Annamme jo kuntavaaleissa opetuksen noille puolueille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Annamme jo kuntavaaleissa opetuksen noille puolueille.

        Minä äänestän kuntavaaleissa perussuomalaisia. Ja myös eduskuntavaaleissa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Annamme jo kuntavaaleissa opetuksen noille puolueille.

        Näin teemme äänestämällä keskustaa saadaa edes jotenkin asiat rullaamaan. Persut siirtyy silloin luonnollisesti mistä tulleetkin -keskustaan.


      • Anonyymi
        Persu_ kirjoitti:

        Näin teemme äänestämällä keskustaa saadaa edes jotenkin asiat rullaamaan. Persut siirtyy silloin luonnollisesti mistä tulleetkin -keskustaan.

        Minä teen kaikkeni mitä laki sallii että kiero suvakki kepu häviää maailmankartalta. Kepu kierojen lesta ns. yrittäjien puolue.


    • Anonyymi

      Kepu taitaa vajota...

    • Anonyymi

      Miksi Neste ei rakenna Suomeen öljynjalostamoa, tottakai se on Sanna Marinin syytä, ilmanmuuta, hän on vihreä ja vastusti rakentamista, totta kai Marin on syypää, koska luonut teollisuutta ja tuotantoa vastustavan ilmapiirin kaikin keinoin. Kassatyttö tietää, että kaupan hyllyltä kaiken saa.
      Mitä sitten tulee keskustaan, tottakai keskusta on syypää, Vanhanen, Lintilä, Saarikko,...... eihän siitä ole epäselyyttä, kieroja, kuin korkkiruuvit.
      Valehtelevat, puhuvat ja perustelevat, jos saisivat vaan lautoja ja rakennustarvikkeita lahjuksina ja rahaa, tottakai, rahahan se on kaikessa joka ratkaisee.
      Sitävartenhan keskusta vasemmistolaisten narrina onkin hallituksessa, että tuhoavat tämän maan. Kulmuni viisaana olisi jo takuulla antanut hallituksen mennä mullin mallin.

    • Anonyymi

      Suomen Uutiset on hyvä lehti.

    • Anonyymi

      Kokoomus etsii palkkojen poljentaa
      Ammattityöt siirretään ulkomaille

      maaliskuu 23, 2021 9:44
      Tavio: Miksi valtio­nyhtiö raken­nuttaa laut­toja ulko­mailla?
      Lähde Suomen Uutiset

    • Anonyymi

      Keskusta. Lakeijoiden puolue. Vihervasemmiston takuumies.

    • Anonyymi

      Hallituksessa huono henki nyt.

    • Anonyymi

      Hallitus on epäisänmaallinen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      25
      1171
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      56
      1140
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      519
      858
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      844
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      755
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      679
    7. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      633
    8. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      626
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      182
      619
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      53
      603
    Aihe