Jalostamoa vaan Hollantiin. Erittäin todennäköisesti vihreät olisi lähtenyt hallituksesta jos jalostamo olisi tullut Suomeen. Kepu erittäin todennäköisesti taipui taas vihreiden tahtoon tässä kuten aiemmin turpeen alasajossakin. Vihreillehän oli suuri järkytys kun Kemiin tulee uusi suuri sellutehdas, vihreiden hallituskaudella. Muistakaamme että Suomen kokonaispäästöt on vain alle 0 prosenttia kolo maailman päästöistä. Vaikka suomalaiset lopettaisi hengittämisen, ei sillä olisi mitään merkitystä globaalisti. Älä ikinä enää äänestä näitä hallituspuolueita!!!
Kepun syytä paljon kun Neste ei rakenna Suomeen
15
50
Vastaukset
- Anonyymi
Myös Sanna Marin oppositiossa ollessaan vastusti Kemin Sellutehdas hanketta. Nyt muka esiintyy kuin olisi hänen ja hallituksen ansiota..
- Anonyymi
Sanna Marin vastustaa kaikkia tehdashankkeita ja lopettaa kaikki entisetkin. Vireitä.
Kemin tehdashanketta vastusti, mutta ei pystynyt estämään.
- Anonyymi
Nesteen jalostamon päätyminen Rotterdamiin ”osa vihreää siirtymää - sitä on syytä tukea”
En ihmettele Nesteen päätöstä. Nähtävästi Hollannin hallitus on tukenut heitä paremmin kuin tämä Sanna Marinin hallitus, joka on kirkuvanpunainen ja vihreä.
Kun puhutaan vihreästä siirtymästä ikään kuin vastakkaisena teollisuuden investoinneille, niin esimerkiksi tässä Nesteen tuoreessa päätöksessä on hyvä huomioida se, että tämä on investointi, joka tarkoittaa sitä, että siirrytään pois fossiilisista polttoaineista kestävämpiin polttoaineisiin, Marin sanoi.
– Eli tämä investointipäätös harmillisesti meni Rotterdamiin, mutta se on osa tätä vihreää siirtymää, ja sitä on syytä tukea.
Tämä pääministerin lause nostatti opposition kansanedustajien riveissä naurunremakan. - Anonyymi
Suomessa on erittäin yrittäjävastainen ja epäisänmaallinen hallitus jolle on tärkeää halata maailmaa.
- Anonyymi
Annamme jo kuntavaaleissa opetuksen noille puolueille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Annamme jo kuntavaaleissa opetuksen noille puolueille.
Minä äänestän kuntavaaleissa perussuomalaisia. Ja myös eduskuntavaaleissa.
Anonyymi kirjoitti:
Annamme jo kuntavaaleissa opetuksen noille puolueille.
Näin teemme äänestämällä keskustaa saadaa edes jotenkin asiat rullaamaan. Persut siirtyy silloin luonnollisesti mistä tulleetkin -keskustaan.
- Anonyymi
Persu_ kirjoitti:
Näin teemme äänestämällä keskustaa saadaa edes jotenkin asiat rullaamaan. Persut siirtyy silloin luonnollisesti mistä tulleetkin -keskustaan.
Minä teen kaikkeni mitä laki sallii että kiero suvakki kepu häviää maailmankartalta. Kepu kierojen lesta ns. yrittäjien puolue.
- Anonyymi
Kepu taitaa vajota...
- Anonyymi
Miksi Neste ei rakenna Suomeen öljynjalostamoa, tottakai se on Sanna Marinin syytä, ilmanmuuta, hän on vihreä ja vastusti rakentamista, totta kai Marin on syypää, koska luonut teollisuutta ja tuotantoa vastustavan ilmapiirin kaikin keinoin. Kassatyttö tietää, että kaupan hyllyltä kaiken saa.
Mitä sitten tulee keskustaan, tottakai keskusta on syypää, Vanhanen, Lintilä, Saarikko,...... eihän siitä ole epäselyyttä, kieroja, kuin korkkiruuvit.
Valehtelevat, puhuvat ja perustelevat, jos saisivat vaan lautoja ja rakennustarvikkeita lahjuksina ja rahaa, tottakai, rahahan se on kaikessa joka ratkaisee.
Sitävartenhan keskusta vasemmistolaisten narrina onkin hallituksessa, että tuhoavat tämän maan. Kulmuni viisaana olisi jo takuulla antanut hallituksen mennä mullin mallin. - Anonyymi
Suomen Uutiset on hyvä lehti.
- Anonyymi
Kokoomus etsii palkkojen poljentaa
Ammattityöt siirretään ulkomaille
maaliskuu 23, 2021 9:44
Tavio: Miksi valtionyhtiö rakennuttaa lauttoja ulkomailla?
Lähde Suomen Uutiset - Anonyymi
Keskusta. Lakeijoiden puolue. Vihervasemmiston takuumies.
- Anonyymi
Hallituksessa huono henki nyt.
- Anonyymi
Hallitus on epäisänmaallinen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2606470SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p795128Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.964037SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2683512Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat633284Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1463089Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2302657Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2702000SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden391538Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491435