Windows 10 koneelta toiselle.

Anonyymi

Millä saa löydettyä ongittua koneeltaan lisenssikoodin, jotta lisenssin voi siirtää uudelle koneelle? (Läppärin mukana tulleet lappuset on jo hävitetty)

7

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikissa Windows 10 lisensseissä ei ole siirto-oikeutta. Jos lisenssi tuli läppärin mukana niin on hyvin mahdollista että se on vain tuolle läppärille eikä sitä saa siirtää toiseen koneeseen.

      • Anonyymi

        On se windows sitten hankala!


    • Anonyymi

      Ebaysta uusi koodi parilla eurolla..

      • Anonyymi

        Ja saksan poliisi perään!


    • Anonyymi

      ProduKey on pieni ja helppokäyttöinen apulainen etsimään koneeltasi sellaista mitä ei ihminen kömpelöine sormineen itse löytäisi.

      • Anonyymi

        Ei toimi kympissä!


    • Kollimaattori

      Itse kasattavaa tietokonetta suunniteltaessa kannattaisi ottaa budjettiin mukaan uusi Windows 10 lisenssi, jos sellaista aikoo käyttää.

      Tehdasvalmisteisissa koneissahan on lähes kaikissa valmistajan Windows 10 jakelulisenssi tallennettuna emolevyn kestomuistiin. Sellainen lisenssi ei ole tarkoitettu siirrettäväksi toiselle emolevylle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      127
      10488
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5070
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2261
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2078
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      1986
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1621
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1432
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1114
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1051
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      987
    Aihe