On tää yhteiskunta joo täysin kahtiajakautunut maahanmuuton suhteen. Mitä en tajua on se että joka asiasta vedetään herne nenään. Siis joka asiasta. Muistan vuosien takaa jutun että mamuille oli maksettu Robinin keikalle. Siitä nousi helvetinmoinen meteli, että miksi ei meidän lapselle. Ihan selviä integroitumis juttuja, ja silti valitetaan.
Rasistien kynästä mamut saavat tuon tuosta ja tarkoitus pyhittää keinot. Niin pientä asiaa ei ole josta rasisti ei valita. Luodaan vihan ilmapiiriä asiasta kuin asiasta. Se on surullista.
Mut mää en oo mikään "suvakkihutsu". Rikolliset palautetaan jos mahdollista. Jos ei niin vankilaan. Rakennetaan sitä varten vaikka 200 milj euron laitos. Kannatan keppiä ja porkkanaa. normi tuet saa jos osallistuu esim kouluun/Suomen kielen opiskeluun. Jos ei niin saa esim 200 egee safkaan ja se on siinä. Plus asumiskustannukset, mutta ei yhtään ylimääräistä. Hillitsee elintasopakalaisuutta, eikö?
Summa summarum molemmat ääripäät. Kuunnelkaa ja KESKUSTELKAA, se on tämän jutun ja ongelman ratkaisun avain!
Kärpäsestä härkänen
2
<50
Vastaukset
Vai onko mahdollista että äärioikealla että äärivasemmalla on vain pahasti häiriintynyttä porukkaa?
- Anonyymi
Kyllä. Totuus on jotain kahden ääripään väliltä.
Mutta keskustele sitten näiden kanssa.
Hurahtaneita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724118
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans573793Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa522344Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?442151Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik361915- 491829
- 991606
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551583- 471553
- 571443