Cherrykirsikka!

Minä vaan

Vastasit minulle tuossa pari riviä alempana, en vain saanut lähetettyä sinulle vastausta, joten lähetän sen näin sinulle:

Kiitos siitä, että vaivauduit vastaamaan.

Yksi asia jäi kuitenkin askarruttamaan: löydänkö hänestä vihdoinkin miehen, joka osaa arvostaa minua naisena ja ihmisenä?(emme siis vielä ole missään tekemisissä toistemme kanssa, elämä on vain heittänyt häntä monesti tielleni)

2

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vielä hän ei osaa Sinua arvostaa, mutta ehkä noin puolen vuoden kuluttua hänen elämässään tapahtuu jotain mullistavaa, joka saa hänen silmänsä aukeamaan ja näkemään sinut aivan uudella tavalla. Toisessa viestissäsi huolehdit, joudutko sinä taas kerran tekemään kaiken työn - ei, niitä polkuja olet tallannut jo aivan tarpeeksi, tämän miehen kanssa asiat alkavat sujua aivan kuin itsestään, kun sen aika on. Odottelemaan joudut nyt kuitenkin vielä jonkin aikaa ja odottavan aika on tietenkin pitkä, mutta nähdäkseni tulet kyllä saamaan hänestä arvoisesi kumppanin, kun vain jaksat ylläpitää kärsivällisyyttä. Älä siis ala vääntää mitään väkisin tässä vaiheessa, vaan rauhassa odottele mitä tuleman pitää - hyvältä tulevaisuutesi minusta näyttää.. Iloa ja valoa lumisateisiin päiviisi!

      • Minä vaan

        Kiitos kovasti taas Sinulle!

        Hän selvästikin avautuu kovin hitaasti, mutta tietämättään hän on saanut omalla energiallaan minut jo kokonaan itselleen. Tämä todella kysyy pitkäjännitteisyyttä, mutta olen sisimmässäni ymmärtänyt, että jokin syy tähän täytyy olla, että hän näin on pystynyt sitomaan minut itseensä.. Meitä tarjotaan toisillemme aina sopivan pieninä annoksina.

        Olen häntä nyt vuoden päivät tässä katsellut, ja onhan minullakin oma projektini tässä kohta lopuillaan, joten aika samaan tahtiin tunnutaan menevän.

        (mutta sen olen merkille pistänyt, että kyllä hänkin on minut jo huomioinut, vaikka ei sitä koskaan näytäkään)

        Aurinkoisia päiviä Sinulle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      13
      1970
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      183
      1514
    3. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      146
      1317
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      97
      1288
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      38
      1178
    6. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      84
      908
    7. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      44
      840
    8. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      13
      797
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      793
    10. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      123
      773
    Aihe