Jumalan Sana!

Jeesus Kristus on koko luomakunnan Kuningas! Hän kutsuu teitä yhteyteensä!

Hänen toinen tulemisensa on todella lähellä. Pian saamme nähdä kun ilmestyskirjan tapahtumat alkavat rullata.

Älkää antako tämän silmiänne ympäröivän maailman prinssin, tuon Eksyttäjän, Saatanan, hämätä teitä! Hän uskottelee olevansa Jumala itse!

Jeesus Kristus on luvannut omilleen Pyhän Hengen, joka täyttää meille totuuden kaikesta! Pyhä Henki, totuuden Henki, puollustaa meitä Saatanan eksytykseltä.

Tunnustakaa siis syntinne, ja tunnustakaa nyt Jeesus Kristus Herraksenne, ja antakaa elämänne takaisin Hänen hoiviinsa! Vain Hänen kauttaan saatte syntinne anteeksi, vain Hän voi ne ristintyöllään pyyhkiä. Hän on lunastanut kaikki, jotka Häneen uskovat!

Ei ole syntiä niin pahaa, jota Jeesuksen Kristuksen veri ei pyyhkisi pois!

Me ihmiset olemme luotuja Jumalan kuvaksi!

Tuo Adamin ja Evan entinen kirkkaus, enkelten kaltaisuus oli meille annettu olomuoto! Siitä olemme tänne lihan ankeaan maailmaan langenneet, Saatanan kanssa, hänen eksytettäväksi.

Voimme kuitenkin aina luottaa Kolmiyhteiseen Jumalaan! Isään, Poikaan ja Pyhään Henkeen!
Jeesuksen nimessä kaikki pahat henget kaikkoavat!

Meille on luvattu iankaikkinen elämä! Jeesuksen kautta sinä sen saat!

Tämä iankaikkinen elämä ei ole täynnä tätä maanpäällistä pahaa, johon Saatana meitä eksyttää. Ei ole enää tuskaa ja murhetta! EI OLE ENÄÄ KUOLEMAA!

JEESUS KRISTUS ON VOITTANUT TÄMÄN IKUISEN KUOLEMAN! HÄN ON PORTTI PARATIISIIN!

Uskokaa Häneen ja ottakaa upotuskaste Hänen nimessään, jotta näkisitte Totuuden, ja pysyisitte siinä!

JEESUS KRISTUS ON YLÖSNOUSSUT KUNINGASTEN KUNINGAS! HYVÄ PAIMEN! IHMEELLINEN NEUVONANTAJA JOHON VOIT LUOTTAA PIMEYDEN KESKELLÄ!

Tule Jeesuksen luo!

3

229

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloittajan vätteitä:
      >>JEESUS KRISTUS ON VOITTANUT TÄMÄN IKUISEN KUOLEMAN>>
      >>JEESUS KRISTUS ON YLÖSNOUSSUT >>

      Tuo on sinun omaa oppiasi, joka ei pidä paikkaansa . Koska Jumala herätti Jeesuksen kuolleista!!!!.
      Apt. 17
      31 Sillä hän on säätänyt päivän, jona hän on tuomitseva maanpiirin vanhurskaudessa sen miehen kautta, jonka hän siihen on määrännyt; ja hän on antanut kaikille siitä vakuuden, herättämällä hänet kuolleista.

      Myöskään toinen väitteesi ei pidä paikkaansa.

      Sinä olet perkeleen juoksupoika ja saatanan evankeliumin julistaja!

    • Anonyymi

      Seisoiko, kun pääsit noin sanomaan?

    • Pitäkäämme huolta toinen toisestamme ja kannustakaamme toisiamme rakkauteen ja hyviin tekoihin. Me emme saa lyödä laimin seurakuntamme yhteisiä kokouksia, niin kuin muutamilla on tapana, vaan meidän tulee rohkaista toisiamme, sitä enemmän mitä lähempänä näette Herran päivän olevan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      53
      893
    2. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      64
      883
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      38
      803
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      655
    5. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      20
      616
    6. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      33
      605
    7. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      542
    8. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      5
      481
    9. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      42
      478
    10. Minne haluaisit

      Kaivattusi?
      Ikävä
      37
      468
    Aihe