Meksiko laillistaa kannabiksen.

Taas yksi lisää laillistaneiden joukkoon. Hieno homma kun järki voittaa. Harmi että suomi tulee olemaan viimeisiä tuon järjen käytön kanssa. Siihen asti käytetään kuten nytkin.
12156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hieno uutinen, hyvä ystävä! Ensi perjantaina aion omistaa ensimmäiset hatsini vesipiipustani Meksikolle! :-)

T: ystäväsi hatsimies

Äänestä

Jokainen laillistaminen on askel oikeaan suuntaan.

Äänestä
  • Juuri näin, hyvä ystävä.

    Äänestä

  • Ajattelet takaperoisesti narkkari

    Äänestä

New yorkin osavaltio laillistaa kannabiksen viihdekäytön. Näitä hyviä uutisia tulee nyt mukavasti. Mitä enemmän niitä on niin sitä vaikeampi politiikoille selittää miksi ei suomi laiiiista.

Äänestä

Meksikko on aika levoton paikka muutenkin. Varmaan korruptoitunutkin. Tuskin siellä on mitään keinoja kitkeä huumeiden käyttöä.

Ei ole mitään järkeä ihannoida valtioita, jotka laillistavat huumeet. Se ei tarkoita, että huumeet olisivat terveellisiä. Se tarkoittaa ainoastaan, että valtiolla ei ole keinoa hallita huumepolitiikkaa.

Pössyttelijät tuhoavat oman terveen järkensä ja osaa uppoutuu psykoosiin. Ei mitään järkeä koko touhussa. Elämän kestää kyllä selvin päinkin. Minun puolesta jokainen pössyttelijä voisi muuttaa Meksikoon. Siellä voi elinikä jäädä muutenkin lyhyeksi. Ihmisiä ei liikaa paapota ja aseita on paljon. Varsinainen paratiisi siis.

Äänestä
  • Totta tuo että valtioilla ei ole keinoja hallita nyt. Sehän oli poliittinen päätös antaa kieltolain voimalla huumeiden hallinta rikollisille. Voi sanoa että se oli kolossaalinen virhe. Huumeongelman lisäksi ei ole mikään pakko olla huumerikollisuutta. Ihan sama juttu kuin alkoholin kanssa.

    Haittoja voidaan vähentää vain laillistamalla. Se on samalla kontrollia joka nyt puuttuu. Se on nähty ettei käyttö lopu kielloilla eikä rankaisemisella. Se että sinun puolesta voi muuttaa ei vaikuta todellisuuteen mitenkään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Totta tuo että valtioilla ei ole keinoja hallita nyt. Sehän oli poliittinen päätös antaa kieltolain voimalla huumeiden hallinta rikollisille. Voi sanoa että se oli kolossaalinen virhe. Huumeongelman lisäksi ei ole mikään pakko olla huumerikollisuutta. Ihan sama juttu kuin alkoholin kanssa.

    Haittoja voidaan vähentää vain laillistamalla. Se on samalla kontrollia joka nyt puuttuu. Se on nähty ettei käyttö lopu kielloilla eikä rankaisemisella. Se että sinun puolesta voi muuttaa ei vaikuta todellisuuteen mitenkään.

    Huumeongelman lisäksi ei ole mikään pakko olla huumerikollisuutta. Nehän menee käsikädessä varsinkin jos laillistettaisiin.

    Äänestä

meksikossa ei enää poliisi valvo huumesotaa koska se on niin korruptoitunut ...

Äänestä
  • Heh, huumesota. Poliitikot sen aloitti ja kukaan ei näytä osaavan lopettaa sitä. Se on tullut pirun kalliiksi tapettujen määrällä mitattuna ja rahassakin laskettuna. Kaiken lisäksi niillä jotka päättivät oli kokemusta alkoholin kieltolaista.

    Kun puhutaan ideoista jotka on tuomittu epäonnistumaan.....

    Äänestä

voitais ees bongin poltto lailistaa!!!
t: myssy pate

Äänestä

Vetäkää ihan vapaasti hamppujanne, mutta älkää saastuttako naapureiden hengitysilmaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Taas yksi lisää laillistaneiden joukkoon. Hieno homma kun järki voittaa. Harmi että suomi tulee olemaan viimeisiä tuon järjen käytön kanssa. Siihen asti käytetään kuten nytkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu