Ainahan täällä on haissut

Takavuosina pystyi nenällään kertomaan mistä suunnasta tuulee, esim. vanhan Typpitehtaan, Oulu-yhtiön ja faneritehtaan aikana, miksi nyt on ruvettu parkumaan että on huonot parfyymit ilmassa?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuiran koulusta haisee, ( rehtori).

Äänestä

Kärpät on vellihousuja. Tänä päivänä. Eri kuin ennen.

Äänestä

Nyt haisee kun yhtiö ajaa toimintaa alas ja siirtyy kartonkiin. Ei haise kauan.

Äänestä

Hyvin vähän ja ajoittain vain on ennen haissut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Takavuosina pystyi nenällään kertomaan mistä suunnasta tuulee, esim. vanhan Typpitehtaan, Oulu-yhtiön ja faneritehtaan aikana, miksi nyt on ruvettu parkumaan että on huonot parfyymit ilmassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu