Mielenkiinnosta tilasin kyseisen kirjan, oli sitten Sofia Belorffin teos eli ei, mutta Paul Perovuo kirjoitti niin hyvän arvostelun teoksesta, että mielenkiintoni väkisinkin kyseistä kirjaa kohti heräsi.
Asianajaja Paul Perovuo on tehnyt pitkän uran, mutta ei muista koskaan törmänneensä mihinkään vastaavaan.
– Kirjan kielenkäyttö on sujuvaa ja kirjoittajan takaa paljastuu opillista sivistystä ja kielitaitoa.
Edes kaikki Finlandia-palkitut teokset eivät kielellisesti yllä samalle tasolle.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/ce0129d8-62b2-4b49-a55a-8e044f2b9b36
Hesburgerking
7
3615
Vastaukset
- Anonyymi
Mistä kirjan saa tilata? Luuleekohan joku, että Matti Nykänen tai Tony "Viikinki" Halme kirjoitti kirjansa itse? Onko sillä mitään merkitystä, onko Sofia istunut Stefun vuokrakodissa Dubaissa ja naputellut brotherillaan menemään vai onko käyttänyt haamukirjoittajaa? Mielestäni pääasia, että totuus tulee kansien väliin ja ilmeisen laadukkaasti kirjoitettuna, kuten asianajajansa tuossa em. linkissä mainitseekin.
- Anonyymi
Vaikuttaa kaikenkaikkiaan mielenkiintoiselta kirjalta. Näin paljon kohua jo ennen ilmestymistään!
- Anonyymi
Hakee rahaa kärjillä, kun on työtön luuseri. Eikö Stefun kassa riitä?
Toivottavasti saa tuomion huumediilauksistaan. Stefu järjestää taas kuljetuksen käräjille limusiinilla.
Ihme ettei kukaan huumediileri ole saanut tuota naista jo hengiltä.
Toivotaan pitkää kakkua ja miksi he vielä matkustavat Dubaissa, Espanjassa jne korona aikana. Huume keikkaa visiin ja välitystä kyseessä! - Anonyymi
Hänestä ja Stefusta tehdään elokuva, huumejuttuja, Espanja, Dubai asuntokauppaa sekä kuinka Sofia käyttää yksinkertaisia jätkiä hyväkseen.
Tässä näette naisen, joka elää miesten siivellä tavaraa jakaen ja kelloja, kenkiä sekä ulosoton maksuja maksattaen huumeveikoilla, ja Stefulla.
Tämä Stefuhan ja pelaa huumeiden kanssa ja myykö, välittääkö hän sitäkin. Espanja ja Dubai ovat juuri näitä huumevälitysmaita, josta huumeet kulkee.
Martina, Stefu, Sofia jne taitavatkin olla välittäjiä ja kun Sofia joutuu linnaan jää korkokengät kotiin kun naiset antavat linnassa hänelle nyrkkiä ja opettavat kuinka nyrkki uppoaa pikku Sofian pesään, lol - Anonyymi
Sofia lähti taas etelään synttäri matkoille ja Stefu maksoi kaiken, koska eihän Sofialla ole muuta kuin tyhjä kuivattu lompsa, paljon käytetty jalkovälissä.
Kuka mies on niin tyhmä, että tällainen kiertolainen, rahankerääjä tyhjentää miehen lompsa, omaisuuden ja antaa sitten tuheroa, paljon käytettyä.
Hän elää tussullaan ja miksi tämä romaninainen ei mene kotimaahansa, ei varmaan siellä olisi kysyntää eikä avuja, pelkkiä kolon antoja.
Iljettäviä tällaiset naiset ja kohta odottaa varmaan kaakku huumeista jos ei Stefu lunasta rahalla vapaaksi. - Anonyymi
Näyttää olevan hesburgerking-kirja tarjolla luettavaksi koko kansalle! https://www.instagram.com/costadelcrime/?hl=fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1132342Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from371938Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen281872- 1021866
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276481865Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la581159- 1101046
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20923- 54880
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110847