Ei ollut muuta vaihtoehtoa silloin kuin laittaa etsivä yksityisetsivä perääsi koska tiedät kyllä mitä tapahtui ja mitä seuraamuksia siitä syntyi... ei siitä sen enempää enää.. Rauha ❤️
Sinulle vanhempi nainen.
Anonyymi
23<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ehkä ne etsivät etsivät yhdessä.
Etsitään etsitään rakas😘
Onko mummot jälleen syynissä, tosin etsivä sai vähän itua asioihin. Mistä voi tietää mitä missäkin on tapahtunut.
Tiedän vain lähipiirin tapahtumat, enkä ole muiden asioista utelias. Oliko kyseessä tunteensiirto, sait jonkun vanhemman naisen epäilyksen valoon, pois itsestä?
Ehkä olen väärä vanhempi nainen mutta kun kaikki negatiivit ynnää yhteen on lopputulos aika selvä.
Nämä tämän palstan tai tällä palstalla pyörivät "etsivät" (siis moniongelmaiset ja pääosin työttömät ja kouluttamattomat palstariehujat) tuntuu olevan oikeuden omiin käsiin ottaneita entisiä tarkkailuluokkalaisia, koulukiusaajia, elämäntaparikollisia ja moniongelmaisia, jotka eivät paljon toisten yksityisyyttä, oikeuksia, henkilökohtaista tilaa tai mitään muutakaan kunnioita. Sattuneesta syystä tiedän, mistä puhun.
Vaino ja vaino toimeksiantona, siis rikoksen tilaaminen, on rikos, jos tuossa aloituksessa nyt sitä tarkoitetaan. Vainoon voi liittyä myös muita rikoksen tunnusmerkit täyttäviä tekoja ja rikosnimikkeitä. Kannattaa käydä poliisille tunnustamassa tuo ja kertoa uhrisi nimi, että virkavalta voi ottaa uhriin yhteyttä ja alkaa selvittämään asiaa. Uhrin ei neuvota usein selvittävän tekijän kanssa asioita ilman virkavaltaa, joka tuo uhrille suojaa tilanteessa.
Mutta mimmoinen ho ro lähtee toteuttamaan vainoa tilauksesta, eikö itsensä voisi myydä ihan vaikka lusiferille, jos lusimaan ym mielii?
Joudunko käräjille😬
Onko kysymyksessä tällä kertaa rymyporukan palstalle tuotu ja palstan ulkopuolella toteutettu mummojahti, noitajahti, naisjahti, naapurijahti vai mikä jahti? Näistä jahdeistahan eräät tunnetaan. Tietysti jos elämässä ei ole mitään järkevää: ei koulua, ei työtä, ei säännöllistä tervettä toimintaa, ei rakentavia sosiaalisia suhteita, ei realistisia päämääriä ja tavoitteita, ei rakentavaa tavoitteellista toimintaa, ei hyviä harrastuksia, se elämä menee sivuraiteille. Silloin syrjääntyneet jengiintyy samanlaisten ihmisten kanssa ja joukossa tyhmyys tiivistyy, ongelmaisuus voi olla "normi", jota ei ymmärrä. Todella ikävää tuollainen.
Tässä vielä perässä hiihtäjien "kuningas". Mitä se vääryyteen, laittomuuteen, valheeseen ja toisen tietoiseen vahingoittamiseen mieltyminen tekeekään "ihmiselle"?
https://www.youtube.com/watch?v=knImeAiO1qc
15.08 Asiaa👍
Missä olet nähnyt tämän vanhemman naisen?
Noo Suomessa muistaakseni 🤔
Kannattaiskohan sunki vaan tutkalla omaa sisintäs, siellä on jo sen luokan ilkeyttä, että maallisen lain koura ei sinne yllä. Ei voi ku luottaa Viimeiseen Tuomioon.
Faktatiedot esille.
Sitä nimenomaan, heittoja heittojen päälle ilman tosi faktoja.
Vai niin, toivottavasti se kannatti😅
Täh? Oletko laittanut yksityisetsivän ihastuksen/rakkauden perään? Eikö voisi vain kysyä? Vai etkö vain luota? Luottamus ja avoin keskustelu on kuitenkin tärkeä osa parisuhteen perustaa, vai? Ilmeisesti olet tyytyväinen tulokseen. 😂
Nooh mites tämän nyt sitten voisi kauniisti ilmaista... No juuh oon tyytyväinen lopputulokseen. 👍
Jahas, eli hyviä satuja palstalle tiedossa🤦♀️
Veikkaan että et ole tyytyväinen lopputulokseen? Hänet nähtiin toisen miehen seurassa vaikka hän ei ollut sinun ja veditte siitä sitten johtopäätöksen?
Turha se on tutustua ihmiseen oikeasti, kohtaamalla ja puhumalla vaan perustaa kaikki muiden puheille ja olettamuksille.
Kukahan hölmölääne avautuu täällä lapsen viattomuudella ahdistelustaan toisia ihmisiä kohtaan?
Petos on aina petos ja se ei siitä miksikään muutu.
Valhe on petos ja tulee kovat tuomiot.