Demari työllistää sössimällä kaikkien asiat

Tää on Demareiden työllistämispolitiikkaa. Demari ajattelee että mitä enemmä kaaosta ja pahoinvointia yhteiskunnassa on, sitä enemmä voi työllistää sairaanhoitajia, sosiaalityöntekijöitä, poliiseja, vanginvartioita. Ongelma vaan on että tällainen työllisyys ei tuo nettotuloja valtiolle, ja verot nousee ja valtio velkaantuu kovaa vauhtia
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tällainen työllisyys ei tuo nettotuloja valtiolle, ja verot nousee ja kansa maksaa kulut eikä rahat edes riitä vaan valtio velkaantuu kovaa vauhtia.

Äänestä
  • Samalla kilpailukyky romahtaa ja työttömyys lisääntyy. Se ei haittaa, kun Sanna hoitaa sen velalla (pikavipillä). Suomi elää nyt pikavipeillä. Kiitos Sannan.

    Äänestä

Demareiden työllistämispolitiikka

Äänestä

Tuohon pyritään. Sosialismissa ei työllistä kuin julkinen sektosi. Sannan pelikirjasta.

Äänestä

Sanna ja Krista toteuttavat nyt sosialismin unelmaa.

Äänestä

Sipilä sentaan aktiivimallilla teki ihmeitä. Kurssittamalla ja ilman palkkaa työkokeiluilla loi 140 000 uutta työpaikka. Jostain syystä Suomen järkevin työllistämis toimen aktiivimallin lopetus hävitti samantien nuo Sipilän luomat 140 000 uutta työpaikkaa ja työttömystilasto palasi entiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tää on Demareiden työllistämispolitiikkaa. Demari ajattelee että mitä enemmä kaaosta ja pahoinvointia yhteiskunnassa on, sitä enemmä voi työllistää sairaanhoitajia, sosiaalityöntekijöitä, poliiseja, vanginvartioita. Ongelma vaan on että tällainen työllisyys ei tuo nettotuloja valtiolle, ja verot nousee ja valtio velkaantuu kovaa vauhtia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu