Imdb:ssä lukee jotaki että Stallone näyttelis M. Night Shyamalanin tulevassa leffassa Lady in the Water... Mitenkähän kyseinen pari vois sopia yhteen?
Stallone&Shyamalan
6
875
Vastaukset
- tj_jaana
Sylvesteri ei nyt ihan mikään sellainen asteen verran aneeminen, salaperäinen, hiukan luonnetta vaativaan roolin sovi mitenkään hyvin ensiajattelemisella. Willisin Brucehan on Shyamalanin luottonäyttelijöitä ja häneltä kyllä luonnistuu tuollainen vähän apaatinen näytös. Samoin kuin Phonexilta Villagessa (Ok.. saatto se vähän tökkiä se nätteleminen hänellä siinä) mut et Sylvesteri. Hmm... pakko nähdä, ei kait siinä muu auta.
- miettikääs
Tiesittekö ,että Stallone on voittanut Oscarin. Monet unohtaa tämän seikan. Stallonen näyttelijän lahjoja voi ihastella esim. elokuvassa Copland. Stallonen paras roolisuoritus.
- maija
Luulen että Shyamalan voi saada Syltystä ihan uusia ulottuvuuksia irti. Mies on niin hyvä ohjaaja ja tarinat toimivia että koivunhalkokin saattaisi mennä täydestä.
Malttamattomana odottelen. Shyamalanilla on ollut yleensä hyvä silmä roolivalinnoissa enkä usko että se pettää nytkään... Minun mielestäni Sylvester Stallone on ehkä Hollywoodin aliarvostetuin näyttelijä. Mies tosiaan nappasi käsikirjoituspystin Rockysta. Näyttelijänä Stallonen pahin synti on ollut huonot roolivalinnat.
Esimerkiksi Schweitschinnäggäri on näyttelijänä huomattavasti Stallonea yksiviivaisempi, mutta hän on onnistunut valitsemaan paremmat elokuvat.
Stallonen parhaimmat roolit ovat elokuvissa Rocky, First blood (Rambo 1) ja Copland. Varsinkin Rambon rooli on turhan aliarvioitu.
Ensimmäinen Rambo-elokuva on todella onnistunut kuvaus posttraumaattisesta stressistä kärsivästä sotaveteraanista, jolla sotakokemukset kummittelevat edelleen päälimmäisenä mielessä. Samanlaisia hermokimppuja jenkkilä oli täynnä Vietnamin sodan jälkeen. Rambon kaltaisia hermokimppuja oli meilläkin viime sotien jälkeen pilvin pimein purkamassa tuskaansa metsätöihin.
Suosittelen muuten lukemaan David Morrellin kirjoittaman romaanin Ajojahti. Rambo perustuu siihen.- veeva
onkos Shyamalan saanu aikaan muita hyviä pätkiä kuin kuudes aisti? ei voi ainakaan sanoo et signs oli mikään elokuvan riemuvoitto.
Jos se on tekemässä taas jotain tyhjänpäiväistä...- veeva
unbreakable oli ihan hyvä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,252124Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.921945Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e881921MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131623Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu241487Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4881486Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11474Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?481277Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.731154Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas351149